Doctori la Giulesti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Deci tot luni au ramas programarile.Era cam ciudat cu programarile la Medsana.Sunam luni si tot timpul era ocupat ,cugreugaseam un fir liber.acum poate e mai bine.Tu pt cand vrei sa te programezi la FIv?

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Ileana,tu esti din Brasov si te-ai dus la Giulesti doar ca sa-l vezi?Eu credeam ca esti din Bucuresti!Bine,nu-i distanta ca la Bacau (240KM)dar tot sunt100,nu?Eu sunt tare incantata cand aud ca cineva din provincie vrea sa faca FIV pt ca bucurestencele detin recordul bb-ilor in eprubeta.

Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Buna,

Pt.Ileana

In privinta spitalului ai dreptate este cam "jegos" dar asta este, eu cred ca doctorii conteaza.
Vreau sa fac o precizare ca se pare ca n-ai inteles cat ma costa FIV-ul: primul FIV facut anul trecut m-a costat 3000 $, cel de acum (martie-aprilie) ma costa 2000$. Deci amandoua ma costa 5.000 $ nu unul singur.

Oricum eu zic ca nu conteaza pana la urma unde ai sa-l faci, important este rezultatul si sincer iti doresc tot bine din lume si sa-ti realizezi visul.

Pupici Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Pia,

Este adevarat...eu am inteles ca primul FIV te-a costat "cam 5000 Usd"
nu ca este pretul pe primul si..neferict si pe a 2-a incercare....Eu raman cu fix-ul meu ca vreau sa-i aud parerea si D-lui. Niculescu...
Sunt hotarata pt. Medsana pt. ca daca este vorba de FIV, TREBUIE SA ELIMIN TOATE RISCURILE...iar eu nu m-am obisnuit inca cu toate lucrurile de aici...mie imi pare inca normal ca atunci cand platesc pt. un serviciu sa-mi fie prestat acel serviciu ( nu ma refer la Fiv) fara costuri suplimentare, eu ma enervez inca cand o functionara de la nu stiu ce regie urla la mine sau cand nu stiu ce infirmiera ma darama pe holul spitalului ( si de un an prin spital...am patit de multe ori sa fiu spalata cu mop-ul...)...Eu oricum am un sentiment de vinovatie pt. ca eu sunt cea cu probleme...nu vreau ca o data cand intru in buda salonului de spital sa patesc ceva si sa cad si mai tare psihic...

Gabi,

Sunt aproape 170 de Km si din Brasov...
Sincer mai bine ...dar, asa nu pot decat sa-mi doresc sa sporesc "provincialii" conceputi in eprubeta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Ileana ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui, dar sa nu uitam ca aceasta situatie (ma refer la spital) exista in toate spitalele de stat din Romania....asta este pana se va schimba ceva vor trece multi ani.
Daca tot vrei sa stii parerea lui Niculescu eu zic sa suni la cabinetul particular si sa-ti faci o programare. Ramane decizia ta unde vei face FIV-ul si iti dau dreptate ca alegi Medsana, si eu as fi mers acolo dar fiind pacienta lui de ani buni, am o mare incredere in el si al doilea motiv a fost pretul.
Pupici si sa auzim de bine......sper ca peste o luna sa dau vestea cea mare!!!!
Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Bafta Pia...
Numai bafta...orice altceva pare sa nu conteze...
Credinta si noroc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Multumesc Ileana, sper ca de data aceasta sa am mai multa bafta.
Un mic sfat: daca cumva la prima incercare nu reusesti (Doamne fereste) nu-ti pierde speranta si nu renunta (cunosc fete care dupa primul FIV au renuntat)
Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Esti tare..ai psihic tare...eu numai cand stau 2 minute si ma gandesc sunt daramata...efectiv ma "descompun" de daramare...
Sper sa reusesc luni sa fac programarile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pia spune:

Trebuie sa fi tare ca nu ai incotro, eu dupa primul esec am zis ca innebunesc (plangeam tot timpul si-mi faceam reprosuri)dar sotul meu mi-a spus clar "ce vrei acum sa o iei razna, asta este viata, nu suntem nici primii nici ultimii in situatia asta, daca asa vrea d-zeu asta este" si m-am potolit cat de cat, am incercat sa uit si sa reiau totul de la inceput si am reusit. Dar sincer acum nu stiu cum voi reactioana doamne fereste la un nou esec. Dar eu sunt optimist si increzatoare ca de data asta totul va fi OK.

Curaj Ileana si fruntea sus, suntem niste luptatoare NU?????
Pia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Pt Ileana,

Nu e mare diferenta intre Giulesti si Medsana.La Medsana 2 incercari costa 6500$si la Giulesti 6000 $(ma refer la proceduracare ma intereseaza pe mine,cea cu ICSI.Conditiile fiind asa de naspa eu zic ca meritasa faci la Medsana unde au si reusite mai multe decat la Giulesti.Cand faci FIV?Eu vreau sa faci in sept-octombrie.


Te pup,

Gabi.

Mergi la inceput