Lucrusoarele noi ptr. bebe - le spalam sau nu?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:


Si eu spal toate hainele cumparate, atat pe cele pt. noi cat si cele care le-am pregatit (cumparat)pt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

Eu i-am spalat intotdeauna lucrusoarele noi si asa procedez si acum. Numai cand te gandesti prin cate containere, maini trec si cat stau pe raft sa fie cumparate... Pana pe la 4 luni i le-am spalat cu un detergent special de bebelusi, acum i le spal cu acelasi detergent pe care il folosim si noi, Persil, doar ca pun si "clatire suplimentara" la masina si folosesc balsam pt piele sensibila (pe care il folosesc tot de la 4 luni); n-am avut niciodata vreo problema cu pielea la printesa.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbur spune:

Eu NU m splt niciodt hinutele noi. Nu pentru c m-m incptnt, ci pentru fptul c nici mcr nu mi-m pus problem dc trebuie su nu trebuie splte. Nu mi- spus nici mm nici socr nici o prieten ...nimeni. Nsele u venit l botez cu hinitele noi si u imbrct bebelusii fr nici o problem. L l 2-le bietel,cnd ve 3 luni venit o prieten si mi- dus niste hinute precizt c nu le- splt si mi- spus c trebuie s le spl pt c.... Sincer m rms tblou, mi ve sens s le spl dup ce 3 luni i-m dt tot ce mi- trecut prin mn? E drept c lucrurile primite eru de obicei de bun clitte si mblte.
Copii mei sunt bine sntosi si nu u nici o problem (cel putin pn cum).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbur spune:

Citind mesjele vostr stu si m gndesc l copii de l st pe cre i-m vzut pn cum. Acolo de obicei nu este p curent ir veniturile sunt reduse. Su chir l fmiliile mi srce cu mi multi copii. Ast r reprezent extrem cellt. Imi tin copii in curtenie si in conditii peste medie. Nu s vre s jung in nici un din extreme: nici s-i tin murdri dr nici s-i "sterilizez".

Crmen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

O asistenta din maternitate mi-a zis ca e de ajuns sa le calc ca prin calcare se distrug microbii, nu prin spalare.

Ana Maria si bebe Victor Stefan (15 12 2004)

Succes si s-auzim numai de bine!!!

Mergi la inceput