Mamici de noiembrie-decembrie 2005

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

LORDRA....dar daca iau materna pot lua macar 2/zi magne b6? Varianta romaneasca, bineinteles.....

JOY + 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

mai incerc o data ca deja m-am enervat
3 ursuleti
ala cu 3... ursuleti
xandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

iaca a mers

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

fetelor,
eu nu am luat niciun fel de suplimente pana acuma; nu mi-a recomandat doctorita nimic, fiindca am venit cu analizele bune.
cred ca in trim 3 imi mai da un set la sange, si dupa aia mai vedem
din ce luna putem cere program redus de la serviciu, si in ce conditii ?

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Pai, vii cu adevaerinta de la medic ca esti insarcinata, numai din luna a sasea, o duci la servici, apoi este sesizata Medicina Muncii, care face o ancheta , in care constata daca munca pe care o prestezi necesita diminuarea orelor de munca la 6......si dupa un raport intemeiat afli dc stai la program sau nu.

Xandra, tot nu am inteles ce vrei sa facem.
Joy, baga proteine in tine, am inteles ca lipsa carnii duce la ametelii, ai grija de tine si de bebelac!


Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Xandra spui de reclama la buburuza?Eu deja am intrat chiar am si comandat ceva de la ei..azi sau maine trebuie sa-mi vina coletul prin posta si va spun ce calitate au hainutzele.

Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

xandra, e ceva setat pe forum, cand dam nume de situri concurente sa-l stearga automat... deh, comertul asta...
desi nu vad de ce nu scad preturile daca vor sa castige clienti.
ma rog...
asa ca atunci cand dai un nume, daca asta vrei, merge cu spatii intre ele... 3 u r s u l e t i, pricepem noi si stergem spatiile.

pentru listutza.. am facut ultimele modificari. ca sa trec si ceilalti copilasi nu merge insa cu varsta, ca ar insemna sa o modific tot timpul! cel mai bine e cu data nasterii in paranteza. si asa o sa vedem si noi mai bine cati copilasi avem in realitate. astept datele!

lavi, sper sa-ti revii... stiu cum e sa nu te poti interna... ca ti se rupe sufletul... eu am hotarat ieri solemn ca nu-l mai ridic pe andrei... dar ti-ai gasit... azi am avut lupte cu el la joaca...


Cristina 21+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Joy, baga 4 cu incredere. Cica asta-i doza recomandata. Mai ales daca ai carcei, e clar ca ai o lipsa de magneziu.
Magneziul mai este si vasodilatator, deci efectele bune nu vor intarzia sa apara.
Eu am mers pe māna lui Tutunaru in ceea ce priveshte suplimentele de sarcina si pana acum nu mi-a fost deloc rau. Daca mi-ar scadea si valorule alea ale arterelor, mamaaaaa ce fericita ash fi. As scapa de milioanele pe care le dau acum pe pregnyl.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Fetelor, as avea si eu ceva nelamuriri, va rog... Ati mai discutat voi, dar cum eu sunt mai micuta...

- Se mai dau analize de facut si pentru trimestrul 2?
- Ma gandesc sa merg la un control stomatologic cat de curand... Cum e faza cu suplimentele de fluor care s-ar incepe de pe acum si apoi i se dau si lui bb in primii ani? Voi luati asa ceva? Ma gandesc sa intreb medicul ce parere are, dar n-as vrea sa insist, din cate am citit e cu doua taisuri fluorul asta...
- E bine daca ma duc la o echo' (morfologica, sper eu!) la 20+ sapt? Nu e prea devreme, nu ?


Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hai sa incerc cum zice cristinamh
w w w . t r e i u r s u l e t i . r o
ia vedetzi

Mergi la inceput