Naturiste si homeopate (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns auricass spune:

salutare fetelor si bine v-am regasit dupa 3 saptamani de absenta. Vesti nu prea am bune, pot spune chiar rele. Nu numai faptul ca testul de sarcina a iesit negativ dar mi-a murit si bunicul extrem de fulgerator si viata mea a cam luat o intorsatura nefasta. Imi pare rau ca va supar si pe voi dar credeti-ma ca sunteti singurele care ma mai pot scoate din pasa proasta prin care trec. Sper sa o iau de la capat si cu tratamentul naturist pt. ca nu am mai avut chef de nimic. Imi doresc acum sa aud numai de bine de la voi ca mie nici concediul nu mi-a mai priit. VA pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Aurica, Dumnezeu sa-l odihneasca pe bunicul tau!
Sper sa te refaci repede si sa gasesti puterea sa revii in forta. Eu stiu ca o vei face. Dar sper sa fie cat mai repede. Uite o floricica de la mine:


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Costi spune:

Sunt la fundul butoiului!
Am tras si un plins scurt si...tot nu am rezolvat nimic.
Tot amarita sunt.

Ultima speranta!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/picodico2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

Costi, mie luna trecuta mi-a venit ciclul la 47 de zile in conditiile in care fac si tratament homeopat, dar mi-a venit. Dr. mi-a zis ca in situatia asta inseamna ca trebuie sa-mi dea ceva mai puternic. Eu zic sa nu disperi si sa te duci la homeopat dupa ce iti va veni CM si sa-i zici exact ce s-a intamplat, poate iti schimba tratamentul. Eu cred ca e pe vine dupa simptomele pe care le ai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumit spune:

Costi,inteleg perfect disperarea ta cand ciclul nu mai vine,tot asa stau sa-l astept si eu.Spune-i homeopatei ca tot nu ti-a venit,sa-ti dea ceva mai puternic.Mie mi-a spus de la inceput ca nu ne ocupam intai de reglarea ciclului ci mai intai rezolvam problema de la cap(adenom hipofizar).Poate si tie ti-a dat intai un tratament pentru indepartarea cauzelor amenoreei,reglarea ciclului urmand a se face in urmatoarea perioada.Hai,nu dispera,ca trebuie sa existe o solutie!
auricass,Dumnezeu sa-l odihneasca!E tare greu sa pierzi pe cineva drag...Poate,in compensatie,vei avea in curand o bucurie cu zambet de copil!Doamne-ajuta!
Sa-i tinem pumnii Mishulinei care este la instilatii!
adimercedes,bafta la noul loc de munca!

O saptamana excelenta!Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auricass spune:

fetelor va multumesc pentru incurajari. Bafta Mishulinei, sa dea Dumnezeu sa fie bine.
toate fetele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Multumesc Serj de idee. Am sa incerc asa.
Costi acum vreo 8-9-10 ani am avut niste dereglari de ciclu. Am avut de vreo doua sau trei ori cicluri de 42 de zile. Tin minte exact pentru ca si eu m-am cam speriat atunci. Apoi treptat s-au scurtat fara nici un tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fabya spune:


Mirona te-ai intors din concediu?
Costi nu itimai face griji si mie mi-a intirziat acuma luna asta 13 zile si decembrie 21 de zile,am dat si eu bani pe test-te dar asta in decembrie luna asta numai 2 am cumparat...pur si simplu am stat linistita si am asteptat .... Livia mi zis ca iti deregleaza ciclu tatamentele la inceput deoarece eu luna trecuta am baut ceai de kambucha,de la el sa produs dereglarea sin decembrie la fel sa intimplat prostia mare am facut-o ca nu am baut aceste ceai cel putin trei luni de zile ...acuma il beau in timp ce fac si trat.natural deorece mi-la recomandat Livia sa nu-l intrerup .Eu ma simpt bine sunt in a 6-zi de trat.natural si de doua ori am simtit niste dureri in zona rinichiul-ui drept si azi un pic prin zona ovarelor ceea ce cred ca e dincauza trat.natular.Un pic parca mi sa umflat sani si parca ai simt mai plini,nu stiu poate o fi de la tinctura de marar...am citit undeva pe net ca e indicata pt.cresterea sanilor.Fetelor ce simtiti ma refer la cine ea ia tinctura de marar.
Pupici la fete.

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya


" Dragostea inseamna suferinta, si cum multi fug de suferinta, putini sunt cei care iubesc cu adevarat.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Crinuta71 Suc din frunze de telina faci usor intr-un storcator de legume dar iti trebuie o cantitate destul de mare de frunze si tulpini. Am facut eu si iese.
Fabya Si eu iau marar dar pulbere sublingual. Am scris mai sus de cate zile si ce simt. Eu sunt interesata de orice date despre efectele tratamentului Liviei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta71 spune:

Marrina multumesc de raspuns.
Oricum azi merg sa cumpar branca ursului, sa inceapa tratamentul macar cu aceasta. Am sa iau si mai multe frunze de telina.
Va pup pe toate

Mergi la inceput