Cat ma costa sa renovez un apartament de 3 camere?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ludmmyla spune:

Buna, noi avem un apartament de 4 camere si ne-am pus acum centrala+separare de gaz+banii pt vecini ca sa ne lase sa ne racordam la teava de gaz....a costat in total 78 milioane ( 3 zile de lucru a celor de la firma cu centrala si 2 luni de asteptare a montarii contorului de gaz), am zugravit camerele 5 milioane lavabile, gleturi, 1000 de euro geamurile termopan, usa depinde de care vrei...noua sau o refaci pe cea veche...etc. Daca vrei si mobila alti bani alta distractie. Un sfat prietenesc......cauta din timp materialele, ceea ce vrei, orienteaza-te la pret-calitate si calculeaza ca o sa fie cheltuieli neprevazute. Fa ceea ce poti si cum poti....nu toate deodata pt ca e cam greu.

Multa rabdare si nervi la renovat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Nu stiu cum merge sa zugravesti fara meserias? in camera Oanei a venit cineva a dat glet, si eu am dat cu lavabil, peste cativa ani , am dat din nou singura cu lavabil, dar cred ca a 3 oara nu mai merge.... trebuie curatat si dat glet din nou nu?

5 ani -14 februarie 2005


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irina.c. spune:

quote:
Originally posted by CristinaT

Nu stiu cum merge sa zugravesti fara meserias? in camera Oanei a venit cineva a dat glet, si eu am dat cu lavabil, peste cativa ani , am dat din nou singura cu lavabil, dar cred ca a 3 oara nu mai merge.... trebuie curatat si dat glet din nou nu?5 ani -14 februarie 2005
Nu,cred ca e suficient sa speli bine peretii si poti varui din nou.Irina si bb Ilinca(26apr04)
Traiesc in Romania si asta imi ocupa tot timpul
http://photobucket.com/albums/a146/ireneme/Ilinca/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IrinaG spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, imi vor fi de mare folos...
E o idee buna sa zugravim singuri. Dar pentru unele lucruri tot ai nevoie de niste muncitori, iar eu inca nu stiu pe cine sa chem... Si nici mobila de comanda nu stiu unde sa fac.
Sper sa ne ajunga vreo 10.000$ pentru renovarea casei si inca vreo 3.000 pentru mobila. Mai mult chiar nu se poate. Oricine a mai trecut prin asta si ne poate ajuta... multe-multe multumiri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Ludmila eu imi faceam probleme cu instalatorii nu cu astia de la gaze..... la gaze nu imi fak probleme ca macar acolo am "pile".

Irina si noi tot maxim 10 mii euro vrem sa cheltuim pt reamenajare .. avem deja tamplaria exterioara din termopan deci pe asta o scadem, da ce te faci ca eu as vrea tamplarie de aluminiu si la interior?? cred ca renunt ...iar de mobilat mai avem doar sufrageria ca noi ne-am mutat de 2 ani si am reusit sa mobilam restul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_daneza spune:

Irina, am scris mai sus te pot ajuta cu mobila.Lucrez la o firma , care face mobilier la comanda si nu este scump...De ex. iti pot spune ca un ap cu 2 camera;mobila peste tot in jur de 2800 Euro!
Ca sa iti faci o idee, da-mi PM ca sa iti spun cum se numeste , o adresa de site si cum putem lua legatura...

Dana

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Dana, vreau si eu adresa, te rog mult. Prin toamna-iarna as vrea sa-mi fac mobila de bucatarie noua si ceva chestii prin sufragerie.
Mersi mult !
Anemona

Mergi la inceput