Mamici de iulie-august (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Andreea, ce bine ca ai mai dat un semn de viata :) ma bucur ca totul e bine cu puiutul...La multi ani pt galushca ta!!!!!

Emmaimee, si noi am pastrat bratarile de la spital si cardul de la patut si am primit si o hartie cu amprentele talpilor :)

Adriana si bebe Aidan(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Monai, si la Aidan se intampla sa nu ragaie dar cred ca e normal...daca nu are aer in stomac nu are ce ragai.

Ioana, eu il schimb de cate ori are nevoie, il simt la pampers cat ii ud ca se simte plin, iar la kk e simplu ca se aude cand face, de obicei este precedat de niste parturi zgomotoase - hahaha.Aidan nu se trezeste daca il schimb noaptea dupa ce papa...e prea plin si obosit :)




Adriana si bebe Aidan(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Pisicut..nastere Usoara!!!!!!


AniS si bebelina mea dulce 37+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Emaaimee.... hehe..deci si tu urmareai miscarile , deci nu sunt eu paranoica , acum spre seara mi-a dat cateva miscari bune...asa ca m-am linistit.E foarte posibil sa fi trecut pe schimbul de noapte bebelina mea...si ziua sa doarma..uf e asa greu sa nu te ingrijorezi...

Irina , acusor, dupa ce v-am citit m-am mai linistit, asa ca mi-au prins tare bine mesajele voastre.Voi cum faceti sa fiti calme atunci cand bebe e asa? Eu una cu greu incerc sa ma obisnuiesc cu ritmul asta..de la zbenguielile pe care le facea..acum cu adierile astea...e normal, stiu,nu mai are loc...dar din dorinta de a fi bine sunt f atenta...poate exagerez uneori..asta e..asa sunt mamicile cred.


AniS si bebelina mea dulce 37+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Emma, super povestea! Am mai zis eu ca esti un model Si sunt de acord cu tine, la cusut e mai sucks decat expulzia in sine. Si la mine asa a fost Eu tot sper sa scap de data asta de cioparteala ... sa dea Dumnezeu sa aibe si la mine efect atitudinea pozitiva asa ca la tine. Atitudine am doar norocul mai lipseste.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 37+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Anis, hai ca mai avem putin si scapam de grija asta, dar o sa dam de altele... o sa vezi ca totul va fi bine!!!! Mie imi este suficient numai sa o simt cum se intinde putinel si stiu ca este bine...

Kulta, ce faci??? nu esti pasare de noapte in seara asta? Cred ca mamini ti-a luat locul, he he!!!!

Gata, eu ma bag la nani, pupici la toti piticii, mamicile si gravidutzele!!!

Irina si bebe 37 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Mai fetele, eu abia apuc sa va citesc pe sarite...sper sa ma scuzati ca nu apuc sa citesc tot.
Felicitari noilor mamici, sa va traiasca puiutii!
Fetelor, la mine cred ca nu mai e loc deloc in burtica ca bebe pleaca cu toata burtica...simt deja o presiune foarte mare oriunde s-ar misca...mai ales pe vezica mea.
Va pupic dulce!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Buna, fetele.
Am reusit sa intru intr-un sfirsit sa va citesc.
Emma, superfaina povestea nasterii. As vrea si eu sa nasc asa usor.
Fetele care tre sa nasca in curind, nasteri usoare.
Azi am cumparat pentru bb Sebi si suzeta(desi nu stiu daca o va acccepta, nici Danuta n-a vrut-o) si am pus-o i bagajul de spital
Am fost la cumparaturi in asteptarea parintilor si am sarit din 150 euro.Abia ii astept. Am gatit, Dan a spalat vase, a facut curat, a avut grija de Danuta, eu am spalat, iar curatenie si sunt obosita insa n-am exagerat cu nimik. In afara de contractii BH, ma simt ok. Am mincat o gramada de pepene bun si dulce ca la Romanika si probabil ca voi merge des de tot la baie.Danuta mea se simte mai bine si sper sa se simta si mai bine, acum face nani.
Va pup pe toate si cind pot mai intru.
K35+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Emaaimee-impresionanta si fffff incurajatoare povestea nasterii!!! Chiar dupa ce ai nascut am zis ca vreau si eu asa repede.Acum din pacate trebuie sa fac cezariana ,dar ...poate,poate ...cine stie o vrea sa vina inainte de programare.Eu tot sper!!

Cati,Pisicut-nastere usoara si puiuti sanatosi!!

Ema,Adriana,Andreea ,Ioana,Monica-mi-e asa de drag sa citesc tot ce aveti de povestit despre puii vostri,v-as citii incontinuu.Abia astept sa trecem toate la bebelusi!!!

Noapte buna mamici,burtci si bebei mici!

Anda si buburuzu' din burtica 36+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Irina, iti multumesc pentru ca te gindesti la mine.

K35+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput