Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (90)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Merci Andrea...uitasem de pix...tocmai de pix
O saptamina mai buna !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Ei, e liniste azi, a inceput week-end-ul
Eu sunt singura cu Stefi, ea doarme, asa ca am si eu un moment liber. Am gasit metoda sa ma uit la ea in gurita. O fac sa rada si vad toata gingia. Asa am vazut ca mai urmeaza si la noi doi dinti, sus. Azi noapte a fost un pic agitata, probabil din aceasta cauza.

Asteptam impresii de la petrecerile din acest week-end si multe poze!


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

noi am fost afara, ne-a prins ploaia, ne-am retras acasa si ne-am pus pe dormit ca doar de aia ne-am trezit de la 8.

fetelor, dati-mi niste retete de papici cu peste....ala congelat e bun? ca proaspat nu gasesc decat pastrav eviscerat (la metro e pus pe cuburi de gheata si e proaspat cica, pt ca nu e inghetat ???) si crap (asta e gras)

ca eu una m-am saturat de ghiveciul asta de legume diverse, si Danut de cand cu dintii s-a saturat si el :(( vrea doar fructe, branza, lapte si iaurt...Milli, ca iaurtelu casa....sa-mi fie rusine da nu prea mi-a iesit de fiecare data.

Fasole verde simpla cu cartof eventual e ok sa-i gatesc oare? ca am primit de la mama oparita, proaspata, din gradina....i-as face-o cu putin sos alb, deci cu faina prajita ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

`Neata si de la noi, adormitele... Ilinca e la "regim", adecalea program de plins in voie, am avut dadaca vreo luna si cum se trezea fata cum hitza-hitza pe picioare si de aici bucurie, dupa juma` de ora de somn, fata vrea leganata ... si uite-asa e bine cu dadaca da`ti mai iese si pe oki. In rest aceleasi chestii: nu lingurita, nu maninca bucatele de mincare din mina decit pufuleti, apa nu prea bea, nu stiu ce-o fi cu ea, miine poimiine se marita si tot ca un bebe se comporta... In rest, am observat citeva schimbari in ultimele zile, coopereaza cind este imbracata, cind este in patut si suntem linga ea se duce in coltul cel mai indepartat al patutului ca apoi in chiote isi da drumul si vine singurica spre noi si-si asteapta aplauzele de rigoare...
Pupam sarbatoritii de azi: Mihai-Daniel, Julia Alexandra , Matei George, dragilor, la multi ani!

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Lia, te referi la pastai, banuiesc, io i-am dat Ilincai de multe ori si ama uzit la mai multe fete ca au dat copiilor; i le-am dat fierte, Ilincai nu i-am dat inca prajeli, parerea mea e sa i le faci altfel, fara faina prajita. Si peste i-am dat si proaspat (macrou) si congelat, dar la fel, fiert.

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Sal'tare si de la noi ... azi sintem singurei acasa, de fapt tot weekendul tati e plecat la munci asa ca !!
Ma bucur ca afara este fruos, am dat o raita deja de dimineata ... acum am luat masa de prinz, ne mai jucam oleaca, bagam ceva somn si dupa gustarea de seara, mergem iar prin lume !! Eventual la o bere rece ... io adicatelea, caci copilu are program de pufu !
Lia, eu pestele il fac fiert si amestecat cu legume inca si vad ca Andrei nu face mofturi ... cind nu am chef de gatit ii mai cumpar cite un borcanel si gata ! Am inteles insa ca Danut nu are la suflet borcanelele, din pacate ... Aaa, si mai fac peste cu sfecla rosie ...
Meri, copilu asta ma dispera - roade covoru ceva de groaza ...Acu trage de o cutie, dupa ce mai devreme ajunsese la flaconul de autan ... o secunda daca ma intorc il gasesc exact acolo unde NU trebuie sa fie !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)

http://community.webshots.com/user/alice20041

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:



Buna ziua si de la noi!!!

Sa va zic ca ma duc seara cu copilul printr-un parculet prin zona si in loc sa se duca si el sa se bage in seama cu alti copilasi ,insotiti si ei ,bineinteles,el se duce la toti mosii sa le ia bastoanele,sau la gardian sa-i ia statia aia de receptie,sau,intr-o seara vroia sa-i iau unui om palaria pe care acesta o scosese sa-si racoreasca scafarlia....Nu mai zic..daca citeste vreunul ziarul.....nu-l mai pot dezlipi de acolo!

Da,dar lui i-ar placea sa -si insuseasca toate aceste lucruri ,dar fara sa trebuiasca sa schimbe doua vorbe cu proprietarii lor...

Va pup!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:


beton faza cu parculetul...noi am fost si i-am cumparat niste cuburi gen lego lui pupi si taica-sau construieste, pupi darama...ne ducem sa luam si masinuta acusi. deocamdata vine timpul de nani





philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Alice, cum gatesti sfecla? o cumperi din piata radacina din aia si o fierbi ? ca eu pana acum numa murata din borcan am mancat. Intradevar Danut nu pune gura pe borcanele, e anti- totalmente. Mai bine bea apa decat sa ia o gura de mancare din ele. Si l-am si lasat sa fie very flamand, da tot degeaba, asa c a am zis ca gata, daca nu vrea, nu vrea, stie el de ce.... Am niste pastrav, deci o sa-l fierb.

Am cumparat si noi niste Lego si tot asa, noi construim, Danut darama, se distreaza, deocamdata el nu le nimereste.

Pe strada si prin parculete, e atras de cateii din lese....intinde mana la ei si chitaie tare dulce, asa arata el ce drag ii e de ei. Si mai urmarim si pisicile stradale cand iesim, cu caruciorul le urmarim, le ademenim cu ceva papa ca sa vina mai aproape dar nu ne iese intotdeauna. In rest e atras de copilasi, dar zambeste si adultilor daca ii agreeaza.
pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

da, lia, sunt prea micuti pt lego inca. pe astea pe care le-am cumparat noi scria ca-s de la 2 anisori. inca nu au dexteritatea necesara, dar era taaare fericit sa-l incurce pe tati.
nici pupi nu mai vrea borcanele de cand a dat de gustul papicii nostre, asa ca am cam incurcat-o pt ca tre' sa gatesc mereu cate ceva. mancare proaspata si sanatoasa. daunazi, am profitat ca dormea el si mi-am tras un castron de cartofi prajiti. dar recunosc, ii mai dau si lui cate unul la ...cateva saptamani.

philip&andreea

Mergi la inceput