Impreuna, Timisoara! (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fete,
Dormiti inca?!Hai ca buha de mine nu a rezistat astanoapte si a bantuit pe DC....
Va pup....Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Ciao fetele

Am intrat doar sa va salut... din pacate nu prea am dispozitia necesara sa scriu kilometri, ca de obicei...

In ultima vreme s-au cam adunat kestii si ieri am avut o zi cam aiurea... la fel se anunta si cea de azi, inca de dimineata am avut discutii si "inverse" cu ai mei... ata ete...
(Mey, care le aveti cu stelele - nu multe si galbene - aveti idee ce planeta in ce zodie e? Ca parca numa' mizerii, certuri, reprosuri si tensiuni vad, oriunde ma intorc... Cel putin in jurul meu... cârcă de de-astea)

O sa mai apar eu pe-aici cand o sa fiu mai bine-dispusa si o sa va pot zice si de bine

Pana atunci va pup pe toate si va doresc sa aveti parte numai de cer senin...





hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Albi, hai ca iti raspunde astrologul de serviciu adica subsemnata: buba e cuadratura (unghi de 90 gr) dintre Marte (momentan inca in Berbec, dar acusi in Taur) si Saturn+Soare (astia doi in Leu). Daca ai planete in zona asta (inceput Taur, inceput Leu sau inceput Scorpion) e clar ca te afecteaza de 10 ori mai tare. Mai bine nu ma uitam fir-ar ca am si eu ... si saracutul Lucas se va naste si el cu beleaua asta . E normal sa apara tensiuni, mai ales revolte fata de "autoritate" si unele chestii care par prea invechite si simti ca te trag inapoi. Recomandabil este sa fii prudenta, incearca sa iti pastrezi calmul pentru ca in tot chinul asta este o lectie de invatat pentru tine. Este clar o configuratie ffff dinamica, care cheama la actiune. Incearca sa faci asta intr-un mod cat mai constructiv si nu distructiv.

Sper ca ti-am fost macar putintel de folos. Ca nestiind datele tale, am vorbit la modul general. Asadar, chestia e valabila pentru toata lumea care da de tensiuni zilele astea. De fapt se va simti intr-o forma sau alta toata luna august, dar acum este ceva mai acut.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 37+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rh spune:

Multumesc Giova pt. ajutor !

Catre toate fetele din Timisoara

Sunt o noutate din Arad care va urmareste de mult dar nu a scris nimic pana acum. Am facut in primavara un FIV la Spitalul Bega – Timisoara fara rezultate. La ora actuala nu stim incotro sa ne indreptam pe viitor: la Szeged sau la Medsana – dr. Protopopescu. Despre Bucuresti pot sa spun ca am aproape toate informatiile dar din pacate este departe si nici nu-mi pot permite sa stau acolo 2 luni din cauza serviciului. As alege aceasta varianta doar in ultima instanta. Szegedul se afla in apropiere dar nu stiu prea multe despre el. Daca exista fete care au fost acolo, le-as ruga sa-mi trimita informatii despre doctori (nume, adresa, numar de telefon, daca cunosc limba romana sau engleza), cum se poate face o programare, cat timp dureaza stimularea si cate consultatii sunt necesare pana la ET, la cat timp de la prima consultatie te programeaza pt. FIV (se lucreaza pe loturi ?), de ce analize ai nevoie si cat de recente trebuie sa fie, cum se poarta cu tine si nu in ultimul rand: ce rezultate au ?

In speranta ca nu am prea multe pretentii pentru prima prezenta in forum, va multumesc mult si astept cu nerabdare informatiile voastre.
Cu multa simpatie, Rh.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Gabi, multumesc mult de precizari Nu prea le mai am io cu planetele, ca am citit mai demult o carte de astrologie (in italiana ) da' de-atunci am uitat cam tot... Ce-mi amintesc e ca pe unde e Saturn, nu prea e bine ... nuh?
Io is Scorpion (cu ascendent in Taur), prietenul meu e Taur deci... e clar de ce ne merge atat de "bine" zilele astea si cand ziceai ca isi revine situatia?? DUPA august? Pfuaaaaai o sa innebunesc pan'atunci
Cat despre partea asta:
Daca ai planete in zona asta (inceput Taur, inceput Leu sau inceput Scorpion) e clar ca te afecteaza de 10 ori mai tare.
nu prea am inteles care-i faza...
Si partea cu "constructiv, nu distructiv" ... cred ca depinde din ce punct de vedere privesti


Am fost la o plimbareala si m-am mai "racorit", pot spune ca mi-a prins foaaarte bine. Momentan is si singura acasa, vad io cum o fi cand se intorc ai mei


Doris, felicitari pentru post Sa fie-ntr-un ceas bun
Si cu visul tau... cred ca mare influenta are si tot ce vezi pe la TV... atatea atentate intr-un timp f scurt A propos... si la Sharm-eh-Sheik, ati vazut?

Ana, deci sa inteleg ca ti-a prins bine studiatul boxerilor? O sa citesc ce ai scris la "Marea Neagra" (la ce capitol e?)

Silvana, imi pare asa rau ca au reaparut pb acasa... Pe bune io cred ca e ceva cu planetele astea.. peste tot numa' certuri... Poate te ajutam cu ceva sfaturi/pareri?

Mihi, sa stii ca si eu is de parere ca puterea gandului e f mare... starea de tensiune se transmite si face rau... Incearca (stiu ca e greu) sa gandesti pozitiv si cu optimism si atunci sigur il vei ajuta pe Octa

Va si mai povestim!



hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Fetelor, l-am vazut si eu pe ProTV pe Octa... Mi-au dat lacrimile
Doamne, cat e de dulce si de nevinovat...

Am ramas fara cuvinte...

Dumnezeu sa-l ajute!





hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut bey gagici,
Gabi,m-ai dat pe spate cu astrologia....Pe bune!Bey,ce le ai!Tre' sa recunosc ca eu nu le am cu chestiile astea si nu prea am inteles ce ai scris...Esentialul extras de mine e ca e de rau,asa-i?Nasol!
Albi,imi pare rau ca ai necazuri....Asa e mereu:cand mai bine,cand mai rau!ce sa afcem?Daca nu ar fi si un pic mai nasol,oare am mai sti cand e bine ca sa fim fericiti si sa ne bucuram?!Iti doresc numai bine si sa se rezolve problemele!
Rh,eu nu m-am confruntat cu astfel de probleme,imi pare rau ca nu te pot ajuta....Poate celelalte fete stiu mai multe...Si bun venit la comunitatea noastra!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Buna seara!
Fetelor, cum ati petrecut ziua de azi?
Vreau sa va fac o surpriza care sa va incante privirile, sa mai uitati de probleme si greutati.
Noi suntem tare fericiti si pe acesta cale vreau sa-i multumesc mult sotului lui Ana, pentru tot ajutorul dat!
Surpriza are si sonor...
www.ines.go.ro

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Albi: faza cu ai planete acolo - adica daca in harta ta natala (harta cerului in momentul si locul in care te-ai nascut) se afla planete in acele puncte. Sorry ca nu am fost explicita. Da, in principiu unde e Saturn e nasol; mai bine zis greu, dar pentru majoritatea oamenilor chiar nasol. Asa ca inarmeaza-te cu multa rabdare pentru ca partea proasta este ca Saturn se misca si tare incet, ceea ce inseamna ca efectele sunt de lunga durata

Ana, ai nimerit-o: nu prea e a buna perioada asta din pacate dupa cate se si vede in jur.

Rh, bine ai venit! Din pacate nici eu nu stiu absolut nimic despre FIV la Szeged si nu am nici cunostinte care sa fi fost acolo pentru asta. Imi pare tare rau ...

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 37+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Doris, wow! E superb siteul!

Ana, consortul tau chiar e priceputeanu, pe bune! Mie imi place fff mult! Excelent!

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 37+ sapt.
POZE

Mergi la inceput