teste de ovulatie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

eu am luat dr sigur...nu stiu de unde e ..o sa ma uit acasa...
merci de informatii ma voi uita pe linkul ala
insa eu am ciclul neregulat...pe langa ca e lung...imi vine si aiurea...nu stiu cand...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceela spune:

Diciu , si eu dupa 3 luni de incercari nereusite am trecut la testele de ovulatie. Am luat dr. sigur, 2 pachete, in total 6 teste. Am folosit 5 dintre ele, primele 4 aveau a doua linie cam stearsa, iar al 5-lea s-a pozitivat cu 2 liniute identice. Am stat in asteptare si am trecut la munca a doua zi dupa ce au iesit 2 liniute, si acum suntem in 7+. Nu stiu daca a fost o coincidenta, dar dupa calculele mele, in lunile dinainte nu prea nimeream ziua si eram deja obositi in perioada fertila (nu prea era cea pe care o socoteam eu). Daca tot ai cheltuit luna asta niste bani, ia macar cate sa-ti ajunga (6 sau 9), ca oricum e mai ieftin decat o monitorizare, si cel putin nu stai degeaba pana o incepi. Bafta si sa fie cu ochisori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci ceela...asa sa fie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Testele de ovulatie nu sunt bune daca ai ovare micropolichistice.Testul indica cresterea de LH ori la ovare micropolichistice e crescut tot timpul.Fa niste analize de sange si apoi folosestele.Pot fi fals pozitive.
Succes si sa fie !

http://community.webshots.com/user/ubi19

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annaa spune:

Pana sa incep cu stimularea si cu IU, in perioada ian-apr. am luat utrogestan, si doua luni am zis sa incerc cu teste de ovulatie, mai ales ca la mine monitorizarea o fac in alt oras, asa ca era mai comod.
Am facut doua teste in prima luna in zilele 13-14, si au liniutele au aparut in amandoua zilele, clare si destul de pronuntate.
Prin ziua a 20-a am avut niste dureri mari, si cum mergeam in Iasi am vorbit cu sa fac si un control. La control un folicul de 20mm, deci intrebarea era Ce era cu testul facut de mine cu o sapt. inainte
Luna urmatoare mai aveam un test,ca luasem un set de trei si de cuirozitate l-am facut in ziua a 7-a ,cand abia plecasera rushi, si nu mare mi-a fost mirarea cand liniutele au aparut din nou.
Am intrebat Dr. mai tarziu, si oricum mi-a spus ca nu sunt concludente,mai ales daca ai ovare micropolichistice , asa cum spune si asi , si eu ovare micropolichistice am, diagnostic confirmat si in urma laparoscopiei.



Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

mda...n-am stiut de kestia asta...cu ovarele polichistice...
eu nu stiu daca am...dar cum eu presupun ca le am pe toate relele......
le voi folosi oricum...ca tot le-am luat...
mercicel

Mergi la inceput