maca si branca ursului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

merci frumos...da..o sa fac asa...o sa iau Bu cu maghiran...eventual imi fac o sticla de ceai si in loc de apa...pun ceai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stepha spune:

Diciu, Branca ursului se ia pe stomacul gol si faci o pauza de 15 minute pana sa mananci. Tu sa-l iei cu ceai de maghiran iar sotul il poate lua fara. Si sotul meu ia, pe langa polen si eu am luat cateva zile si iti pot spune ca face minuni, cel putin in cazul meu. (la sot nu stiu fiindca nu am vrut sa-l mai chinui cu o spermograma). eu mi-am facut dozarile hormonale acum 4 luni si aratau dezastruos, cu estrogenul si progesteronul sub limita inferioara. Valorile normale la progesteron sunt 5.3-86 (la medicover, unde fac eu analizele) iar al meu era de 3.03. Asa ca am inceput sa iau tratamentul Liviei si in fiecare luna mi-am repetat progesteronul: luna 1: 26, luna 2: 2, luna 3: 40.45. Comun lunilor 1 si 3 cand mi-a iesit progesteronul bun a fost branca ursului pe care am luat-o doar in primele 10 zile fiindca e toxica in sarcina.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

multumesc de sfaturi...o sa-l iau cu maghiran....
eu inca nu mi-am facut dozarile...astept ciclul...dar am inceput sa luam deja...
insa cum am ciclul neregulat...nu stiu cand sa ma opresc din luat BU...in evebtualitatea c-as ramane gravi....insa sunt sanse prea mici....asa ca...zicem noi...macar o luna sa facem tratament cu BU...asa scrie si-n prospect de fapt...
pupici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Stepha....insa inteleg din rezultatul analizelor tale...ca odata terminat tratament cu BU...se duc si efectele....eu credeam ca are efecte permanente...nu doar cat iei BU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

marrina....si ceaiul de naprasnic e bun...dar am inteles ca BU e si mai bun....dar poate ca are efecte secundare mai multe..probabil insa sunt si alte motive pentru care nu ai ramas...aceste tratamente doar ajuta...
succes in continuare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

pentru sot iti recomand pe langa branca ursului, care este foarte buna, si pastile cu apilarnil, face minuni la barbati, asigurat ! Exista comprimatul Apilarnil & Polen & Propolis de la Medica, usor de luat si foarte bun. Bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

MERCI SORINA...dar unde il gasesc?...la plafar..farmacie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenya spune:

si la plafar si la farmacie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sorina7 spune:

asa-i cum spune Ilenya, si plafar si farmacie si inclusiv apicola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Thanks Ilenya....sotul meu e deja prevenit ca voi baga in el diferite... numai sa iasa ceva...o sa vedem la urmatoarea spermograma...prin august

Mergi la inceput