Mamici de iulie-august 2005 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Simona, LA MULTI ANI!!!!!!!!!!! Petrecere frumoasa si nastere usoara cu bebe super sanatos si frumoos pe vineri.
Eu m-am hotarat. O fac leoaica pe Medeea. Adica cred ca ea s-a hotarat asa....
Albinutza , sa cresteti mari si sanatosi si sa aveti lapte mult si bine....
Leget de meseria mea, e greu dar si satisfactiile sunt enorme mai ales cand faci om dintr-un bot de 800-900 de grame.
Si avem aici la Tg. mures un colectiv minunat si o dotare super de la sponsorii din Elvetia, asa ca am de la cine invata si avem si cu ce lucra
Lory bine ai venit acasa, dupa cum vezi eu tot prin zona...
Deny si eu am patit la fel, dar cum mi-a zis si doctorul meu...cine m-a pus sa nasc vara. au si ei dreptul la concediu. Incearca sa vorbesti si tu cu alt ginecolog, care e prezent in perioada asta. O sa vezi ca o sa fie bine. Eu mi-am ales acuma, dupa ce a plecat medicul meu in concediu un rezident de ultimul an si incredere in el ( sau mai bine zis dupa ce i-am vazut pe toti la treaba nu mai am incredere in nici unul...). Important e sa nu te lasi calcat in picioare si sa iti ceri drepturile, si sa te ghidezi dupa ce simti tu. Au ei experienta dar fiecare sarcina e unica.


dede, Adi 4ani si Medeea (39 sapt) care vrea sa iasa din burtica da nu stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Dede, vad ca esti prin zona... imi spui si mie daca e posibil sa iti curga lichid fara sa pice dopul?



Pupici,
Katink si dulcineea mea 37+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Katink, foarte bine, mergeti la doctor ca poate totusi sunt fisurate membranele. Contractiile pot sa apara mult mai tarziu. O sa it faca un test de lichid amniotic si va fi clar despre ce e vorba.

dede, Adi 4ani si Medeea (39 sapt) care vrea sa iasa din burtica da nu stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

Da e posibil, eu chiar asa am patit, intr-un final cand nu mai credeam ca o sa nasc am vazut o scurgere (la mine era un pic maronie) cand m-am dus la baie, dar dopul habar nu am cum arata, ca nu l-am vazut.


dede, Adi 4ani si Medeea (39 sapt) care vrea sa iasa din burtica da nu stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Katink, Gabi, pai e frumos asa sa taiati coada? mamicile de iulie ce o sa zica daca le-o luati asa inainte? Dede ce parere o sa aiba? Hai mai stati voi cumintele un pic...un pic doar- eu va inteleg ca va grabiti, dar impliniti si voi intii 38 sapt, apoi! eu tot cred ca o sa aveti leutzi, amindoua, mamici puternice cu pui puternici. desi nici cu racushorii nu mi-e rusine, sunt oameni cu caracter sanatos. bunicul meu a fost rac, orfan de ambii parinti, s-a luptat si a ajuns departe,a terminat 2 facultati,a fost profesor de matematica(fac. de matematica si fizica) si avocat( fac. de Drept si Filosofie), director de liceu. a facut avere, a avut familie si-a crescut frumos copiii si nepotii, fara vicii, admirat si iubit de toata lumea, veteran de razboi...un MARE OM. mama mea-fiica lui- e leu si e o tipa de un milion de puncte. mie imi convine si rac si leu...
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

M-am luat cu scrisul si am uitat sa imi schimb saptamanile...
Azi am 40 de saptamani!!!!!
Tocmai l-am sunat si pe ginecolog si l-am speriat putin ca era la Sighisoara, da l-am linistit ca nu ii dau de lucru azi.... Maine ma duc si eu la control.

dede, Adi 4ani si Medeea (40 sapt) care vrea sa iasa din burtica da nu stie pe unde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Multumesc mult Dede, acuma parca simt ca ma doare in jurul buricului, dar nu tare, simt asa ceva o jena, si nu continua, asa din cand in cand... hai ca va ametetsc cu senzatiile mele
Bine ca macar o simt miscand... draga lu' mama

Ma mai intind putin pana vine sotul...

Pupici,
Katink si dulcineea mea 37+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankak spune:

La mine tamponul e mai tot timpul umed. Cred ca si din cauza ca sint tare grasa si intre picioare e ca o sauna mereu. Iar de cind bb a mai crescut, imi tot vine sa ma duc la baie tot timpul, cred ca mai si picur din cind in cind. Inca nu-mi fac griji. Sau ar trebui?
Anca si Matei 34s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Mamini, noi azi avem 37sapt. + 6zile deci maine implinim 38!
Nu mai e mult, dar daca o vrea sa vina, asta e, sanatoasa sa fie, rac sau leu ca nu mai conteaza!



Pupici,
Katink si dulcineea mea 37+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

Dede deci e normal ca nazdravanii astia sa nu aiaba ei somn asa hmmm ce teaba domle 'azi noapte vad ca m-a lasa si pe mine sa domr vreo 6 ore juma adunate marfaaaa fata de alte nopti. Doamne ajuta tot asa!!! Da tu cat mai ai cu Medeea?? Sa stim si noi.
Gabita mama o sa ai ceva de tras cu Lucas e maricel hihihi !!! Sa faci epidurala musai ca te rupe. A crescut male su mumos dragalasul!!!

Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput