Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

nu , ca io am dat numa' copy-paste... si v-am aratat si sursa :))mai, joy, si io-s cu ezact aceeasi problema: cu cine sa-l las pe bb cand ma intorc la servici??? dac-as putea sa-l fac breloc si sa-l iau cu mine la servici....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

joy, da se misca... parca as avea 7 luni, nu 5!!! da' nu pot sa zic ca nu-mi place...

Cristina 20+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

la mine se agita tare de tot, si se plimba burta dupa funduletul nestamparat al bebeului, citeodata ma doare, dar de multe ori imi place sa vad, in fond vad pentru ultim oara, la fel si cu simtitul

23+ eva zina fara asemanare

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

La mine a inceput sa miste mai de de duminica cand am baut 2 pahare de cola de sete si de atunci e foarte vioi. Azi deja e la a treia repriza de joaca prin burtica iar la 100 kg ale mele are loc berechet!

diana 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Cineva pe aici imi zicea ca e prea devreme sa se vad,a ca pe la 6-7 luni incolo...Si eu care ma uitam ca nebuna la burtica cum se umfla (nu f mult si nu de fiecare data cand il simr)si ziceam ca-i bb-ul, m-am dezumflat dar acum daca va aud si pe voi, sunt sigura ca-i bb.

joy + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

buna la taote viitoarele mamici...suntem si noi...noi inregsitrati pe acest site...avem 16 sapatamani...urmeaza sa venim pe lume in sapatamana 26.12.2005-01.01.2006...si avem emotii...este prima sarcina...ma bucur tare mult ca pot comunica cu viitoare mamici care au aproximativ acceasi "etate" ca si noi...exista printre voi viitoare mamici care au colul intredeschis? este f...f.... grav?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canuta-om-sucit spune:

Dragelor, am citit si eu listuta, este foarte utila si multe multumiri celei care a muncit la ea.

In alta ordine de idei, am fost la ginecolog, l-am vazut pe nazdravan statea foarte relaxat cu putza in sus cracanat si nu avea nici o grija. Am un copil sanatos , mi-a spus medicul ca o sa fie un copil mare, voinic, are o diafragma sanatoasa. De mancat si eu mananc fructe si legume foarte multe, cu carnea nu ma inteleg. Incerc sa mananc cat mai sanatos, acum sa cedem ce o iesi.

M-am ingrasat 6 kg de la inceputul sarcinii, deoddata am explodat, nu imi vine sa cred. Si burta nu o aveam si deodata a iesit, acum e burtoi nu burtica. Revin cu inca un mesaj dar a venit femeia sa aspire in camera si o las. Va pup


aura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

la 16 saptamani nu se simte nimic...nici o miscare, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

La voi deja sunt mari bb si fac si nazdravanii. Eu astept rezultatul de la triplu test si pe urma ce mai sunt de urmat. M-am programat si la un eco. tridimensional pt. 21 de sapt. si astept sa-l vad si ce este. Taicasu vrea baiat ca sa aiba si el pe cineva de partea lui. In rest e bine.





Paula 15+
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

paula, cum te simti la 15 saptamani....mai ai gerturi? eu inca mai vomit la 16 saptamani....

Mergi la inceput