Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Buna dimineata fetelor!

Haideti sa va descretesc putin:
Stiati de ce au fetele doua maini? Dar baietii? :
http://www.felicitari.net/vizualizare_felicitare.php?id_felicitare=1092&id_cat=19&id_subcat=81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

HA HA HA MAria Alexa, super misto!!!

NEATZA si tie si tuturor care s-au trezit.


JOY + 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Neatza!
Off...Tania nu stiam de ce nu mai apari pe net..si acum cand am citit imi pare tare rau,dar cu liniste si incredere totul se va rezolva pana la urma.Sa dea Dumnezeu sa fie totul bine cu bebe si sa treceti peste perioada asta grea de spital.Prietena mea la al doilea copilas a fost cu iminenta de avort pana la 6 luni si pana la urma totul a fost Ok si baietzelul este bine sanatos.
Eu azi parca ma simt balonata..parca imi e mai tare burtica decat de obicei...cred ca ceva nu mi-a picat bine ceva mancare...sper sa-mi treaca.
Ieri am fost la control ..si bebe este bine cu o saptamana mai mare...colul inchis si lung si membranele intacte.Mi-a spus ca nu poate sa-mi zica ce este pana la 24 de saptamani...dr pleaca in concediu..si am reusit sa ma programez abia pe 29 august..deci mai am o luna jumate' de asteptat... este important ca bebe se dezvolta bine si e maricel(maricica).
Va pup.

Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Cora, Tania-z si Maria Alexia cind aflati sexul lui bebe?

Cafeluta draguta13+
Simburica mititica

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavi spune:

Neata.
Joy la mine e mult mai usor, Victor stie la ce sa se astepte, acum evaluam ce avem si ce nu, proportie ecam 50%.Ceret e ca in noiembrie vor fi cheltuieli serioase si ma gindesc ca e mult mai bine sa umpart diverse pe parcurs, ca sa nu ma aglomerez cu toate atunci, ca vin si facuturile, etc, etc, pe linga un cadouevident pt Evusorul, sa nu inteleaga gresit venirea lui bb acasa.
Masa de infasat are o utilitate restrinsa, plus ca costa destul, nici la Eva n-am luat si nici la bb nu i-au.
Cadita trebuie sa fie tare buna si sa aveti un prosop ultra pufos pe care sa il puneti pe fundul cazii, ca sa nu se sgirie pilea copilasului sau sa se irite.

In alt context ieri am avut o zi splendita, nu ma asteptam la atita seninatate si liniste

Lavi
http://community.webshots.com/user/lavinia295

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

IO-TE ce scrie in libertatea (alta sursa n-am gasit)
Proaspetele mamici vor primi 8 milioane lei lunar In perioada pregatirii alegerilor anticipate, Guvernul a renuntat la ideea de a reduce alocatia pentru mame. Executivul vine acum cu alte trei variante. Oricare din ele va fi adoptata, mamicile care au vechime in munca vor primi de anul viitor 8 milioane de lei pe luna. Viitoarele mamici pot sta linistite! Guvernul nu mai vrea sa micsoreze cu circa 5 milioane de lei indemnizatia pentru cresterea copilului de pana la 2 ani. Ministerul Muncii, Solidaritatii Sociale si Familiei (MMSSF) a prezentat ieri un nou set de propuneri. Potrivit lui Mihai seitan, secretar de stat in cadrul MMSSF, prima din ele prevede mentinerea actualelor reglementari legale, cu acordarea alocatiei de 7,8 milioane de lei, dar schimbarea sursei de finantare. A doua varianta propune plata unei indemnizatii de 8 milioane de lei pentru mamele cu o vechime de cel putin 12 luni anterioare nasterii si a unei alocatii de sprijin de 2 milioane de lei pentru celelalte persoane neasigurate in sistemul de stat. in aceasta varianta, mamele care decid sa se intoarca la lucru inainte de expirarea perioadei de concediu vor primi un sprijin de 3,3 milioane de lei, pe langa veniturile de la locul de munca. Ultima propunere vizeaza instituirea unei alocatii universale de 2 milioane de lei pentru copiii de pana la 2 ani, urmand ca persoanele asigurate de cel putin 12 luni sa incaseze in plus o indemnizatie de 6 milioane de lei. si in aceasta varianta, mamele care se intorc la munca primesc o prima de stat de 1 milion de lei pe langa salariu. "Vom alege in cel mai scurt timp una din variante, aceasta urmand sa intre in vigoare de la 1 ianuarie 2006", a precizat Mihai seitan.
Bla-bla-bla....
c & bbandrei 22+
PS: pupici la toate fetele cu burtici. io nu prea mai pot sa intru pe net, si nu pot sa stau sa scriu... da' de cetit citesc :))) TOT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cata, eu am programata urmatoarea echo pe 8 aug, la 20 sapt si jumatate. Daca nu e bb prea pudic, probabil aflam atunci.
Dar eu nu sunt prea nerabdatoare cu asta, stiu ca se mai fac confuzii si prefer sa nu stiu deloc decat sa traiesc cateva luni cu o impresie falsa...

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Succes Maria...eu sunt asa de nerabdatoare incit sper ca Iosup sa-mi zica sapt. viitoare in primul rind ca bebe este bine si, daca se poate si sexul lui bebe! Pupici!

Cafeluta draguta
Simburica mititica13+

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

suuuper linkul cu manutele[:)))]

masuta de infasat nici eu n-am luat... mi s-a parut mult prea scumpa... apoi eu am folosit masa, pus un fel de salteluta moale, apoi ceva rezistent la apa... si oricum, nu-l tineam prea mult acolo... curand am descoperit ca in pat e mult mai comod. mai ales seara la masaj.

si noi maine la echo... abia astept... sa vad spectacolul, ca de simtit il simt f. bine! aseara parca aveam o "sirena"(ca sa nu zic pestisor) in burtica... juma de ora am privit-o cum inoata.

Cristina 20+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CORAP, dar nu spune ca ministerul finantelor nu a dat nici un semn de "viata" in legatura cu sursele de finantare, ei pot da legea dar cu acordul MF altfel, vine si spune "nu am fonduri"
Dar asta este. NOi ne vom creste bb-ii cu sau fara banii statului. Mai rau este ca eu de ex nu stiu cu cine o sa-l las acasa daca ma intorc la servici de pe la 6 luni...(in cazul incare ramane legea initiala, dar nu cred). Altfel ma intorc in campul muncii dupa 1 an

CRISTINAMH tie ti se misca burtica? Vezi? Ca duminica am vazut si eu, putin nu mult, dar credeam ca mi se pare...

joy 20+

Mergi la inceput