Mamici de iulie-august 2005 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

FELICITARI ANCUTZA PT. UN BB VOINIC SI SANATOS! SA VA TRAIASCA SI SA VA UMPLE INIMA DE BUCURIE!

Andy si 37+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/andre_ea22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

fetelor, m-am trezit cu un gind: asta e unul din ultimele week-enduri cind putem dormi cit ne pofteste inima...minca ce ne pofteste inima...face ce ne pofteste inima...hmmmm....poate ca e si o parte buna in saptaminile astea cit mai am de asteptat pina vine dra...
Ancuta, felicitari! sa traiasca bebe Alex-cine stie ce jucator de baschet o sa iasa din el, lunganul...
Kulta, ma bucur ca esti mai bine. te-am intrebat la capitolul trecut, la Danuta ti-au facut analiza asta? ca mie nu mi-a zis nimeni de ea nimic si de-asta ziceam: pina la urma, bine ca ti-au facut-o!
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mamini, nu mi.-au facut analiza pentru Str.B, nu din cite stiu.Nu mai stiu ce sa zic.Probabil avind acele contractii dureroase si mergind la Maternitate la urgente, au incercat sa determine cauza contractiilor, deci, au facut tot felul de teste.
Miine merg la control la doctor si abia astept sa imi spuna cum stam cu colul, pentru ca simt ca de ultima oara cind m-a vazut doctorul colul s-a scurtat.
Pupici,
K34+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


FELICITARI MONAI SI ANCUTA!! SA VA TRAIASCA COMORILE SI SA VA UMPLE INIMILE DE BUCURII!!

Vezi Ancuta-ti-am zis ca nu conteaza marimea burticii,uite ce flacau mare ai facut!!

Kulta-asa cum au zis si fetele stai calma ca se rezolva.Am citit si eu despre strep B si scrie ca,chiar daca ai infectia exista 1/2 sanse la 400 % sa se imbolnaveasca copilul,iar daca faci tratamentul sansele sunt de 1 la 4000,asa ca nu-ti mai face probleme!!

Mamini-gandul asta l-am avut si eu aseara cand am iesit cu prietenii in oras,ne gandeam ca asta va fi probabil ultima iesire pt. ffff mult timp.Ei acum pleaca la mare cu totii....sper sa nu nasc pana nu vin!!Ei...se vor schimba obiceiurile ,prioritatile!!! Dar ...abia astept!

Anda si buburuzu din burtica 36 azi

PS:Am schimbat si eu saptamanile la semnatura-eu contorizam sapt. dupa fecundare si nu dupa UM.Acum o sa pun si eu ca voi toate dupa UM -nu de alta dar poate nasc mai devreme si va mirati ca e ...prea devreme!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Felicitari MonaI si Ancutza, sa va traiasca copilasii dragi, sa se faca mari si ascultatori!



Noi azi am implinit fix 37 saptamani. Ce putin mai este
Sapt. viitoare e luna plina; eu m-as inscrie. Si asa am visat data de 19 ... (luna plina e pe 21 ...) Sunt foarte curioasa cand va fi ziua bebelui . Pana acum poate fara semnificatie, dar o zi esentiala in viata noastra de acum inainte.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 36+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corbioana spune:

salut fetelor!!! noi am cumparat azi in sfarsit carucior e mare cat pt un urias asa mi se pare oricum nu-l pot cara de una singura dar ma rog...arata misto macar. Am dat 4,5 mil pe el, are doua directii de impins cu fata si cu spatele lui bebe la mine, se strange, se da mai sus mai jos banchetica, are aparatoare de picioare ma rog...e ok asa. Sper sa nu vina iar ploaia sa putem iesi azi.
Gabita mama ce [utin mai ai oooo cu luna aia plica a ta tot faci tu ceva pana la urma

Ioana si bebe Andrei 27 iunie

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corbioana/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia spune:

Felicitari noilor mamici!
Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si mancaciosi iar pentru voi nopti cat mai linistite!

Fetelor, eu ma simt din ce in ce mai obosita, ma misc asa de greu...nu vreau sa ma plang dar pana si statul pe scaun a devenit un lux
Mamicile care sunteti la al doilea bebelus, vroiam sa va intreb daca va simtiti si voi mult mai obosite decat la prima?
Andreea:abia astept sa-mi faca messengeru' sotul meu azi ca sa vb linistite!
Va pup dulce pe toate!

Delia si Codrin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Felicitari Ancutza, sa va traiasca...refacere rapida si sa te intorci pe forum cu impresii de mamica :)

Am reusit sa ii tai unghiutele lui Aidan...secretul este sa o faceti cand doarme sau cand este foarte linistit, altfel nici sa nu va incumetati.
Deasemenea de azi folosim Pampers no.1 nu mai folosim Pampers Newborn


Adriana si bebe Aidan(27.06.2005)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/blackpanterro/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Adriana, faceti mari progrese, incredibil ce repede trece timpul la voi si ce incet la noi...
Gabi, chiar ca mai ai putin.si eu sunt curioasa cum e cu luna plina...tinem pumnii sa fie usor si frumos, oricind ar fi...
Ioana, cam asa e si carutul nostru, cu landou, cu de toate...sa il stapiniti sanatosi si sa va plimbati cu placere!
Anda, enjoy! asa o sa fac si eu. cind vine bebe incepe alta viata, cu farmecul si greutatile ei...
Kulta, asteptam miine vesti bune de la control.
M 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonaci79 spune:

Ancutza- felicitari, sa va traiasca! Sa fiti sanatosi si sa va aduca multa fericire!! Si tie refacere rapida si un bebe sanatos si papacios!

Andy- da, initial aveam si eu tot 31 iulie DPN, dar nascand prin cezariana si bebe fiind mai maricel dupa cum spune dl dr, mi-a devansat DPN-ul ca a zis ca mai tarziu de 25 iul nu am cum sa nasc! Si drept dovada va fi 22 iulie data marii intalniri!

Irina- initial si eu voiam tot carut din acela cu landou detasabil, dar la modelul de carut pe care l-am luat se detasaza landoul si se face un fel de scaun de masina dar nu are barete sa-l cari. Mi-a placut f mult cosuletu si pt ca este mult mai usor decat landoul. O perioada credca in asta o sa-l plimb, cel putin din spital sigur in cosulet il scot! Si carutl tau e frumos de tot, din cauza ta mi-am zapacit sotul sa ne luam carut mai repede, ca vazusem pozele. El zicea ca ia el dupa ce nasc, eu nu si nu ca vreau sa vad eu!

Simona si Mario 38s

Mergi la inceput