Sotiile celor mai ocupati barbati

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Fetelor fiindca am fost cuminti si eu si ficioru si l-am asteptat pe tati mereu primim o recompensa.S-a hotarat marti plecam la munte si apoi pe 14 la mare,in familie bineinteles.in sfarsit a venit si mult asteptata vacanta. si aveti grija de voi.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Bine v-am gasit fetelor!!

Ce ne-am face fara acest forum??
Sper sa ma primiti si pe mine aici in aceasta incapere calduroasa pentru a imparti cu voi experienta vietii noastre!
V inteleg pe toate am citit tot iar daca ati scris aici inseamna ca ati ajuns la disperare ca si mine!
Povestea mea este mai speciala; l-am cunoscut pe sotul meu in romania acum 9 ani de zile,el este cetatean francez era reprezentantul unei companii farmaceutice germane!
Cand ne-am cunoscut era responsabil doar pt. romania deci avea timp suficient de relatia noastra!
Dupa doi ani ne-am mutat la Budapesta acolo a fost putin mai greu dar l-am suportat.
In schimb dupa doi ani in Budapesta ne-am mutat la Lyon fiind numit responsabil mondial marketing pt aceeasi companie!
A fost cumpana vietii noastre , ne vedeam doar la sfarsit de saptamana ,am avut noroc cu facultatea eram ocupata.
Acum locuim de aproape doi ani in America Centrala Costa rica si este Manager pentru n stiu cate tari chiar nu ma mai preocup.
Vine vineri si pleaca luni, imi vine sa ma urc pe pereti ,
Este acelasi vesnic indragostit imi trimite flori,ma rasfata cu tot felul de cadouri dar nu este cu mine in momentele cele mai importante!
In schimb am observat ca daca sta o luna acasa ne "ciocnim" coarne in coarne ,eu capricorn el berbec!!
Ne-am obisnuit la distanta si de fiecare data cand vine acasa este super perfect,nu cred ca avem timp de rutina!!
Prefer sa traiesc cu un barbat pe care i-l doresc si care imi lipseste decat sa-l vad in fata televizorului motaind si gandinduse in alta parte!
Avantajul meu,m-a ajutat sa-mi deschid propriul meu business care merge bine ,deci sunt si eu ocupata la fel ca si el si nu am timp sa ma gandesc la lipsa lui!
Curaj fetele profitati de momentele speciale pe care le traiti impreuna in putinul timp!
Un sfat!!
Cu cat va plangeti mai mult cu atat v-a veni mai tarziu si mai rar pe acasa!
Incercati sa fiti si voi ocupate ca si el ajuta enorm:
Chiar daca aveti bebei o bona sau o bunica va poate ajuta!
Pupici

http://groups.msn.com/LeDumontauCostaRica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

..am fost la munte si peste 2 sapt plecam la mare...se pare ca incepe sa 'apara si soarele pe strada noastra'
Mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Mia, felicitari si distractie placuta la mare.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Si noi plecam in concediu, 1LUUNAAA!!!!!
Vom sta acasa o saptamana inainte de nunta ca sa ne odihnim, sa fim frumosi la nunta, apoi 2 saptamani la Kusadasi, apoi.....vedem ce mai avem chef....Nici nu imi vine sa cred. Nu mai stiu cum este sa stai o luna fara serviciu. Ca sa nu mai zic ca de cateva zile vine domnu meu acasa numai la 18, 18.30 pt ca a intrat si el in priza cu nunta si mai sunt atatea de facut....Dar diseara nu mai mergem nicaieri, am programat eu (fara stirea lui)o romantica, sa ne relaxam in mijlocul aceste agitatii produse de nunta!
Va pup si va doresc distractie placuta!

http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Floricika, felicitari si casa de piatra.
Va doresc sa aveti o luna de mire de neuitat.

Si ai grija, daca domnul tau poate acum sa vina acasa pe la 18 - 18.30 inseamna ca se poate si vezi cum reusesti sa vina asa devreme si dupa luna de miere
Mult succes si distractie placuta.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricika spune:

Nici o grija, oricum am reusit sa il fac sa vina de la 8.30, la 19.30 deci....se poate, stiu....Totul cu rabdare

http://photos.yahoo.com/flory1008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Floricika, casa de piatra!
Va doresc o nunta ca in povesti si o luna de miere minunata.

Sa ne povestesti cum a fost.

Eu tot nu pot pleca in concediu.Vara aceasta este foarte aglomerata pentru noi si avem atita treba aici in oras...
Sotul meu ne construieste o casa pentru toata viata.
Asa ca pe linga servici, mai are si treaba cu constructia casei.
Sper totusi ca la anul sa avem mai mult timp si pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRENE11 spune:

revin si eu la acest subiect...
imi e drag de el cand stiu ca munceste pentru ca noua sa nu ne lipseasca nimic..
si lui ii place sa-i spun asta,iar eu sunt destul de zgarcita cu laudele la dresa lui..
dar m-am invatat minte,am inceput sa-i aduc aminte mai des cat de important e el pentru noi,cum ne vom face noi casa visurilor noastre(urmeaza s-o daramam pe asta in care stam si sa ne facem una mai pe masura nevoilor noastre)...
dar prefer totusi un barbat care munceste in ritmul asta(intr-un domeniu care chiar ii place),decat unul care ar zace pe acasa toata ziua..
si eu am servici,si inca unul care e bine platit si bine vazut..
mi s-a propus insa o schimbare,o trecere intr-un alt departament,care,pe viitor imi va asigura o mai buna pregatire si un camp de optiuni mai larg...domeniul meu e foarte ingust,iar pe fabuloasa piata a muncii nu gasesti mare lucru:aviatie...
trecerea asta insa in departamentul cel nou inseamna renuntarea la progarmul de tura,si s-o incarc pe mama cu mai multe probleme...
nu stiu efectiv cum sa fac:eu n-am mai lucrat la program de 8 ore de vreo 8 ani...
voi ,fetelor care aveti copilasi de scoala si de gradinita cum va ajunge timpul?mie mi se pare ca ziua se scurteaza incredibil de mult la programul de 8 ore...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoichitescu cristina spune:

Irenne, draga sa-ti povestesc.
La noi e cam asa:si eu si sotul lucram la aceeasi firme dar in locatii diferite.
Eu sunt economista si pina acum un an lucram opt ore pe zi. Veneam la ora patru acasa si daca venea si el serveam masa impreuna, Copilul in general doarme la ora asta.La cinci se trezea si eu plecam cu micutul fie la plimbare, fie la joaca, fie la piata.
Timp pentru gospodarie imi raminea mai mult simbata si duminica cind stateam acasa in weekend.Adevarul este ca foarte putin timp iti ramine pentru treburile obisnuite. Uneori in timpul saptaminii daca nu este sotul prea incarcat , mai iesim impreuna cu copilul la o terasa sau la prieteni in vizita , daca nu, imi fac un program impreuna cu mama mea si cu copilul.
Eu am scapare ca mama sta cu noi si dimineata pina in ora 10 ea gateste, spala, dupa care pleaca cu cel mic impreuna sa plateasca datoriile , sa faca piata sau pur si simplu merge cu el in parc.
De un an , programul mi s-a prelungit in general pina la sase dupa amiaza, iar sotul meu nu prea ajunge nici atunci acasa.
Adevarul este ca ni s-a dat organizarea peste cap. Fac totul pe apucate si cam in doua zile pe saptamina, restul de timp liber il dedic copilului.Sunt cam obosita deoarece de la un timp imi termin treburile zilnice cam dupa ora 11 seara asa ca...timp liber mai putin.
Chiar azi, m-am suparat teribil fiindca am patru zile de concediu si sotul tot nu ajunge macar sa mergem la un strand sau sa iesim impreuna , sa ne relaxam.Timpul ni s-a comprimat teribil de mult si simt ca toata viata este un ritm alert si parca tot nu reusesc sa fac fata tuturor obligatiilor mele de sotie si mama.De mine ce sa mai vorbesc, dupa ora 11 seara cum iti spuneam...Imi vine sa ma asez in fata tuturor si sa-i opresc din viltoarea asta ametitoare...

Mergi la inceput