Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (85)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alexandra-Lia!
Pupici pe ochisorii lui Stefanel...
Multumesc pentru raspunsurile referitoare la imbracat/dezbracat....
Eli,....Stefan este un dulce!
Carmen....sa intelege ca Ilinca si-a revenit cu mincarica?
Roxi...si marmota ii trimite pupici suedezului lui preferat...
Simona ...so...d-nul Pufulescu este pe baricade!
Andreea ..ce gospodina esti! Eu as inebuni sa gatesc in fiecare zi
Daria ...hi,hi...descrierea facuta de tine se potriveste si in cazul nostru...consoleaza-te ca m-ai sint si altele ..hi,hi...dar ce putem face...Tu sigur nu ai descris-o pe MP ?
Oare mai aveam ceva de spus.....hmh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Hai ca fetelor ca m-ati bine dispus. Si sotul a inceput sa munceasca ptr bebe 2, dar nimic, nimic. Si cum noi nu mai avem 20 de ani, chiar ar trebui sa se grabeasca daca il vrea si pe al doilea.
Eu mai voiam sa astept un pic, dar mai zilele trecute vine sotul meu cu un teanc de teste ovulatie. Si mi le pune frumos pe noptiera la baie. Si cica imi sugereaza discret, nu incerci si tu un test din acelea, sa vedem cum functioneaza. Eu m-am prapadit de ras. Nu de alta, dar omul meu credea ca sunt teste de sarcina. Eu de cand am venit din Romania, nu ma simt prea bine. Nu, nu am nimic, dar cred ca din cauza de atata plans, am mai vomat...etc. Simtome ca de gravida. Si omul era tare bucuros ca "o pusesem de mamaliga,"cum spune el. Din pacate nu am avut ce testa. Dar bune si testele de ovulatie, am sa le folosesc la momentul oportun luna viitoare, poate , poate...iese cu ochisori.
Chiar ce fac fetele cu bebe 2 in burtica, cum se simt?

Hai ca azi sunt libera, asa ca mai arunc un ochi din cand in cand pe aici.

Pupici
Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Daria esti dispusa la orice???? hmmmmm ... ia fii atenta!!
M-am gindit io si m-am tot gindit ce drequ mi-ar trebui sa-mi vina chefu` si mi-a fatat o idee: cre` ca mi-ar reveni apetitu` brusc, instantaneu, deodata daca as vedea vreo fumeie ca s-ar da la barbatu` meu pentru treaba aia ... so, caut fumeie care sa se-arunce la barbat ficior, chel si nitica burta. Nu raspund de reactiile mele
Daca intre timp se deschide un nou capitol, musai postarea sa fie dusa acolo ca astept neshte raspunsuri

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Kim, papa mai bine, dar tot nu-i fan "lingurita"

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de iunie la serbare

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Si eu sint mai libera astazi...ura! Asa ca-mi fac aplicatia pentru cetatenie ..si mai dau un ochi pe la voi..
Papa cum ramine cu bb2?
Liliana...eu credeam ca Victor a renuntat la bb 2 dupa ce asta cu Adeluta :)...Si eu as vrea ...dar cind ma gindesc ce greu este cu 2 copii aici departe, cine sa stea cu ei, cine sa-i duca la gradinita...cine sa-i ia...cu cine sa stea sa mai avem si noi cite un concediu...si multe altele...cu cit ma gindesc mai mult cu atit...imi trece mai repede....Si mie mi-ar place sa am 2..dar nu cu pretul de a mi se fii terminat viata...Inca visez la cluburi, vacante, spectacole...bla, bla..Voi cum o sa procedati daca veti avea 2? Curiozitatea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Carmen ..esti bestiala! Ce ti-e domne' si cu femeia! Vrea ceva cind simte ca i se i-a ceea ce momentan are ...si nu vrea!
Io nu ma bag...ca ma eventual tati...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia, pai cum sa procedam, exact ca si cu unul, cand il vom aduce acasa. Adica, daca e day care ptr unul, va fi ptr amandoi. Mai aducem bunicii, etc. Exact ce o sa incepem sa facem si ptr Adeluta.
Si eu inca mai sper sa iau jobul acela (tot in hold sunt) si atunci programul meu ar fi de 4 zile pe saptamana cate 6 ore, si le pot pune cand vreau.
Asa ca...habar nu am mai mult.
Ideea este ca mie mi se pare ca sunt aceleasi complicatii (probleme de rezolvat) si cu un bebe si cu 2.
A, si de renuntat nuuuuuu, numai cand urla fiica-sa (colici) incepuse sa se razgandeasca. Sau dupa o zi grea in care plangea sau nu stia ce sa-i faca. Caci Victor chiar a stat cu Adela si a vut grija de ea.

Pupici la fetele cu chef si la cele fara chef de ....

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Hei, unde ati plecat, parca era chef asta seara.

Eu fug ca vine capcaunul(sotul). Cica, hai termina-ti ce ai acolo si hai sa punem aerul conditionat in sufragerie. Si eu care voiam sa pierd timpul pe DC. Hmmm, cred ca a mirosit el ca se pune de un chef. Asa ca egoistul nu vrea sa ma lase singura la chef, si sa vina cu mine nu are cum. Dar tot mai trag eu o ocheada pe aici, ca sa nu va ametiti cumva.
A, si am vazut paginile de acum un an. Mama ce vorbareata eram. Adevarul ca uneori ma intreb si eu unde a plecat Concita Zapacita. Caci parca nu sunt eu asa trista. Eu eram pusa pe sotii mereu, cat am fost gravida cel putin am fost tot timpul vesela si dantuiam in fiecare zi. Asa e si Adela. Nu plange aproape niciodata si rade tot timpul si danseaza. Trebuie sa-mi pun ordine in idei ca nu mai tine.
E timpul sa redevin Concita Zapacita.

Hai pupici dulci.

Liliana

A, si un weekend placut daca nu mai intrati pe aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kity2004 spune:

Kim, am o colega de servici care are DPN in jur de 15 dec 2005 si -sa hotarit sa i-l cheme Luca pe bebe ca DPN e in apropiere. Stiai de Sf Luca ?

Oana si Iza-Maria DN 19 iulie 2004
http://community.webshots.com/user/oanavilcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Oana....noi nu stiam ce nume sa alegem ..pentru o eventuala fetita avem o gramada ..pentru baietel nu..si deh vroiam ceva mai rar...Si uitindu-ne noi la Spitalul de Urgenta..am dat peste Luke..dar cum avem un nume de familie atit de romanesc...nu mergea cu Luke..era penibil..asa ca am ajuns la Luca...Am fost surprinsa sa vad ca de vreo 2 ani este un nume la moda (habar nu aveam asta!) ...si culmea...nu numai in Ro...dar si in USA..toti copii de romani se numesc Luca(Luka, Lucas...etc)...he,he...asta e! El sa fie sanatos..
Si evident am aflat ca exista sf Luca pe 18 octombrie...asa cum exista si sf Olivian? De asta stiati?? Nastere usoara prietenei tale..si asigur-o ca toti baietii Luca..sint frumosi :))))

Mergi la inceput