Mamici de iulie-august 2005 (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mona, sa iti dea Dumnezeu nastere usoara si bebica sanatoasa si grasunica.
K34+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Fetelor, dopul ala gelatinos e neaparat incolor sau poate fi si alb ca untul? Ca eu am eliminat ceva alb si de consistenta unui unt ... Oare ce o fi? Scurgerile obisnuite de sarcina nu aratau asa ...

Irina, eu zic sa nu te stresezi; nu poti sa raportezi tu copilul tau la nu stiu ce medie statistica din te miri ce tara de unde o fi ecograful ala ... Poate familia ta are o constitutie mai altfel, nu e cazul sa va inscrieti voi in media americana de ex. Nu? Bebelina ta e speciala, ca si mama ei

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 36+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Gabi, o fi o secretie mai abundenta sau...nu stiu, dar parca e cam devreme sa nasti.mai stai un pic!
MonaI, nu-mi vine sa cred ca deja simbata vine printesa voastra, sa dea Dumnezeu sa fie sanatoasa si voi fericiti.te mai pupam noi si miine.
M35s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Gabirus..si eu am scurgeri din astea...adica sunt asa albe ,un pic cremoase..fara miros..am inteles ca astea sunt normale.


AniS si bebelina mea dulce 36+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andatudor spune:


Ella-bine ca ati rezolvat cu gazda!!Suepr nesimtire si tupeu,dar...bine ca s-a terminat cu bine!!

Irina-stai calma,asa cum au zis toate fetele depinde fff mult de aparat si oricum nu e relevant ceea ce masaoara pt. ca fiecare BB are ritmul lui de crestere.Eu am facut pana acum 4 echo la 3 medici diferiti.Bineinteles ca ultimul a fost cel mai performant si complet.Fii calma pana sambata cand afli ceva!! pt. tine si mica bebelina

Simona-ai grija la contractii!! Mai tine-l putin pe BB mic in burtica!!

Anda si buburuzu din burtica 33+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/tudoranda/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ursuletulpanda2005 spune:

MonaI, asa de repede? :-) Iti tinem pumnii! Poate se declansaza natural pana maine seara. Nu stiu cum e cu inducerea, dar daca esti oricum aproape sa nasti, sigur o sa fie ok. Poate nici nu mai e nevoie de pastilutza :-) Curaj, ca mai e un bic si il tii pe bebe in brate.

Giana, nu te stresa! Bebe o sa fie ok. E putin probabil ca "toti" bebeii din Constanta sa creasca mai incet. Cred ca aparatul ala avea "scame". Oricum e o masuratoare aproximativa. Daca restul e ok, nu ai de ce sa te ingrijorezi. Nu face bine lui bebe si nici tie.

Gata, plecam si noi la control, sa vedem ce mai e nou. Sper sa nu ne "aresteze" si pe noi, ca semne vizibile cu ochiul liber nu sunt.
Pe Pooh l-a apucat agitatia. Chiar ma ingrijorasem un pic ca a fost foarte linistit azi. Nu l-am simtit. Dar cred ca l-a apucat frica de nenea doctoru'. Ce-o zice, saracutul? Iar ma fugaresc astia cu Doppler-ul! Ma masoara, ma apasa ... N-or avea altceva mai bun de facut pe caldurile astea?

Intru oricum dupa control sa va spun ce e nou.

danaB + Pooh 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:


Gabi, se spune ca pe masura ce sarcina avanseaza, scurgerile devin abundente asa ca...poate fi doar o scurgere si nu dopul gelatinos.
K34+



Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

DanaB, asteptam vesti. Oricum, totul e bine, nu?
K34+

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peca spune:

buna fetelor

uite ca trec si eu scurt pe la voi sa va salut....sa va spun ca sunt bine si ca maine am control ....si ca azi am intrat in saptamana 37....si ca in afara de o durere (dupa ce ma ridic din pat) intre picioare (asemanatoare ca durerile de dupa orele de sport si mai ales dupa ex. de sfoara/spargat) totul e ok.

bb se misca zilnic si mult....nu stiu unde mai are loc, scurgerile acelea albicioase s-au inmultit si la mine, am cerut sa mi se faca un control sa vad ce sunt caci ma nelinisteau, mi s-a spus ca este "ciuperca".....care este foarte normala in sarcina ba chiar necesara.....cum poate fi asa ceva necesar nu imi pot explica, si ca atata timp cat nu provoaca: umflaturi/mancarimii/iritatii e normal.....iar daca apar si simptomele de sus e fiindca e acida (?) si se "trateaza" cu niste "tablete" ce arata ca supozitoarele.....

cam atat va doresc numai bine si pt. cele care sunt scurt inainte de termen "Nastere Usoara!"

un we placut!

peca

_
http://community.webshots.com/user/peclitza
http://pg.photos.yahoo.com/ph/peclitzo/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ella2000 spune:

Buna,
asa nevoie aveam de voi!

Gabirus, la mine a fost incolor si gelatinos. Daca simti ca e ceva in neregula - adica crezi ca e dop - si mai ai si altele, iti tin pumnii si mare grija. La a doua nastere trebuie sa mergi mai repede la maternitate ... dupa ce se rupe apa.

Am si eu o scurgere alba cremoasa doar dimineata. Dr. meu a zis sa pun ovule clotrimazol dar eu nu-mi pun ca "Doamne fereste daca vine bb mai repde sa nu se zgarie la cap !" Glumesc. Pana nu-mi da rezultatul la secretie nu-mi bag nimic! Chiar nimic

Irina, stai calma ca si eu am trecut prin asta: la 32 de sapt bb avea dbp de 30s si am sunat si am intrebat mai multi medici. Nu e chiar la fix treaba cu eco. Uneori se mai grbesc doctorii si cativa mm la aceste masuratori pot scapa. Nu te nelinisti. O sa vezi ca la urm eco va fi OK, sau penru linistea ta du-te la un alt ecografist! de la Iulia.
Andatudor,
Simona, sper ca esti mai bine.
Kulta, si tu sper ca nu te-ai mai potolit cu curatenia.
Ursuletulpanda , succes la control!
Anis, nu ti-a dat nik ptr acea secretie?
MonaI, nastere usoara! Sa fiti sanatoase!
ZenaO, oare Matei si Paula cum suna? E? Mi-l dai sau nu?
Oricum cred ca deodata am ... si deodata vom naste! Asa am eu o presimtire...Sau daca Matei vrea ceva cu experienta o dau pe Iulia!

Fetelor, incep sa o iau razna , ba plang, ba rad, ba reprosez ceva, ba sunt super dragutza. Bine ca ma mai suporta cei din jur.

Sommnik usor!
Ella, Iulia si surioara ei Paula 35+





Mergi la inceput