Bebelusi de septembrie- octombrie 2004 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

NinaB si cat de buna este? Ca eu am dar nu o folosesc.

Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Cine ne ajuta sa ne treaca si pe noi cu 5 dintzoci in listuta? si multumim!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Pufymic incerc eu acum sa modific... merge cam prost netu'... poate reusesc...


La mare... la soare...




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by NinaB

o sa intreb...memoria mea stie de limba geografica, nu geometrica!
nu se moare dintr-asta, cel putin sor`mea n-a decedat inca.... si nici nu i-a turnat mama kg de glicerina in gura...



hai mai Nino da-o incolo de glicerina!Cine povestea aici de kg?De ce esti uracioasa???

si daca e geografica sau geometrica...zau ca nu conteaza desi mie mi se pare mai degrama geometrica dat fiind figurile geometrice care se formeaza pe limba.

da daca nu se moare...ca o avem pe sora ta drept exemplu...oi sta si eu linistita.

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Mai fetelor, mai!
Voi cind reusiti sa scrieti atit. Nu am apucat sa citesc citeva zile pe net, ba nu am avut timp, ba nu am avut net si am de citit 13 pagini parca... of, of...

Eu nu am timp de nimic.

Ziua Amelia vrea sa stai numai cu ea, sa te joci sa o porti in brate, cine doarme nu stiu ce sa fac mai intii, pt ca nu se tine curatenia niciodata. Dimineata dau cu aspiratorul si seara zici ca a presarat cineva pe jos. Si asta acum Amelia doar arunca de unde e, dar ce-o fi cind incepe sa alerge?
Voi cum reusiti sa tineti curat?

LA MULTI ANI ptr Badice pe ziua de azi si la toti bebelusii care sarbatoresc zilele astea!!!

Incerc sa citesc acum cit doarme, sa vedem cit apuc.
Va pupicam



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Am uitat sa va spun ca incet, incet trecem la alimentatia normala, cred si sper ca am scapat de enterocolita.
Inca mai predomina morcovul, dar in rest ne revenim.
Amelia parca a inceput sa manince. Mai putin, dar tot e ceva ca deschide gura la lingurita. Sper sa se amelioreze cit mai curind.
Mai astept saptamina asta sa vad ca sigur si-a revenit cu kk mult si moale si incepem cura de vitamine ptr pofta de mincare.Ca asa ne-a zis dr-a, intii sa se faca bine si dupa aia sa incepem cu vitaminile.

O intrebare, de vreo 3 saptamini nu i-am dat Vigantol, cu diareia ei am uitat....
pot sa reiau acum ca inainte?

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NinaB spune:

Ana mama...dupa atatea capitole inca te mai miri ca-s uracioasa?

gelul Touch il folosesc in deplasare cand n-am cum sa ma spal pe maini. cat e de bun... Dzeu stie, ca teste biochimice nu i-am facut inca... am luat de bun ce scrie pe ambalaj. oricum e o solutie similara celei folosite in spital , care e de presupus ca e eficienta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Olita???? da...pai am cumparat si eu!Si Stefan a si facut in ea o data...dar nu l-am mai pus de muuult...mama denaturata...ca drept sa va spun mi sa parut mai usor sa arunc pampersul decat sa spal olita
Oricum, am promis solemn ca de saptamana viitoare facem si noi program de kk

Mina, rau ai facut ca l-ai invatat asa pe vizigot, sa adoarma seara in patul mare si tu portar in jurul lui...parca povesteai de al meu care numai asa doarme de ceva vreme de cand sa prins el ca la noi in pat e distractia mai mare ca il giugiulim si il dragalim pe rand, cand eu cand tati pana adoarme frant de oboseala

Mai fetelor, voi cum va intelegeti cu pampersul?Eu de ceva vreme mai mereu il schimb pe Stefan ca se uda cu pisu! Nici nu-i schimb bine pampersul ca la 2 ore e iara ud, sau cine stie de cand... si nici nu-i plin sa zici ca din cauza asta da pe afara....Oare ar trebui sa incerc nr 5? sau sa schimb marca? Deja ma enerveaza.....Problema este ca marginile care ar trebui aranjate dupa piciorus le fac tot mai mici, nu stiu daca intelegeti ce vreau sa zic.....

Ana, mamica lui Stefan, pui mic si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

N-am intrat de cateva zile, n-am apucat sa va citesc, avem problemutze de la viroza aia pacatoasa ca cica e epidemie si am ajuns la spital
De ieri suntem acasa dar e super marait, nu vrea sa doarma, nu vrea sa pape, nu vrea sa se joace, afara e nashpa si nu-mi vine sa-l scot ca inca mai are un pic de temeperatura, mucii curg in voie... Si mai nasol, are tot amigdalele inflamate si acoperite cu o membrana alba - cica ar fi o ciuperca, si zicea doctorita din spital ca arata ca o rana Bietul copil... Acuma intrebarea mea:
Ce sa-i dau sa pape daca refuza fructe, cereale, legume? Numai lapte si iaurt??? Abia s-a refacut kk (adica nu mai e apa, acu e pasta). Ieri l-am cam fortat/pacalit sa puna in gura niste legume, in rest numai lapte si ceai si 50 g iaurt toata ziua. Pana la ora asta a papat numai lapte, din nou a refuzat fructe/cereale.

Ianis, Mom's sunshine (14.09.04) si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank"> Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Da scrieti, maica, nu gluma!

ana, elyanne, geo multumesc de aprecieri.

ana felicitari pentru Stefan care sta in picioare! Am vizionat si pozicile noi. Ai un baiat superb.

timea si a fost buna sampania? Foarte draguta Mara.

aissa mi-a zis si mie bona de solutia aia, dar nu-si aminteste cum se cheama. Diseara ma duc cu fata la control si daca imi amintesc intreb si de asta.

mihaela cu mai e la ocean?

Fetele, a luat tati rezultatele bebelinei de la Gr. Alexandrescu. Of course, nu avea nimic la burtica.

Raluca si bebelina IOANA - ALEXANDRA 10 oct.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52035" target="_blank">POVESTEA BEBELINEI

Mergi la inceput