Mamica de Noiembrie -Decembrie 2005(25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Buna fetelor!
Azi sunt mai matinala,am ajuns un piculetz mai repede la servici si m-am apucat sa va citesc mesajele.
Lavi02 felicitari ,sa fie sanatoasa fetitza(de fapt fetitzele ca o incudem si pe Silviutza),si sa va distrati in Croatia!
Ina..grea problema cu soacrele astea...eu una sunt mai norocoasa ca a mea sta in alta localitate iar de vizitat nu ne viziteaza numai cand o chemam...asa ca....anul asta a fost de vreo 2 ori..nu ma pot plange deloc.
Burtica mea creste pe zi ce trece...am descoperit si o dunga maronie dar foarte foarte fina...mai mult bej decat maro si nu o vad decat la lumina uitandu-ma in oglinda.Ma distreaza foarte tare cand bebe da din picioruse si ma atentioneaza..vezi ca sunt si eu pe aici,imi vine toata ziua sa vb cu el(ea).


Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

neatza burtici!
ina, ce super ca pleci in concediu!!!
noi ne programasem de asta toamna concediul la londra, in mai, dar n-am mai plecat pt ca mi-era f f rau shi aveam nishte dureri de burtica...
multzumesc fetele pt urari pt bebe, eu inca mai ashtept ecografia morfologica, poate se schimba iar sexul, din baiat in fata.
oricum, nu conteaza...
coralia, bine-ai venit din concediu
pupici
xandra, 20+

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051129/dt/8/k/e01e/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

NEATA !
fetelor, am dormit infect azi noapte ...
taticul lui luca a visat ca era cutremur, asa ca m-a inghiontit pe mine cat colo, si s-a repezit la carutul lui bebe (il tinem in dormitor, ca ne e drag sa ne uitam la el); binenteles ca luca nu era in carut, ci speriat in burta mea, asa ca negasindu-l a luat la zgaltait servanta, sifonierul, dupa care s-a urcat in pat cu picioarele sa controleze daca nu cumva s-o fi urcat fi-su pe lustra ...
am crezut ca il iau la bataie ...
mi-e cam teama, daca era bebe nascut, ce facea ? ma consolez ca gandul ca dupa ce apare o sa ne trezeasca el noaptea pe noi inainte sa aibe ocazia sa fie invers ...


dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Denisa, merci, da' numai manechin nu ma simt... desa vad schite de balenuta... si kg nu sunt multe, dar parca m-am umflat ca un balon...
cu poza hai ca incerc s-o pun in album pe dc, si sa nu dureze mult pana apare...

cu cele 126 de zile o sa incerc azi, daca nu uit, sa intreb la dr de familie... cand pot intra si cum e cu compensarea reciproca... ca una zice legea, alta pricepe lumea. eu una inteleg din chestia aia cu optiunea persoanei ca poti in limite aritmetice sa ceri de la o anumita data. o sa vad.
si asa nu stiu ce naiba fac la policlinica, minunatul meu sot nu mi-a facut actele si tocmai m-au anuntat aia ca sunt inactiva in pc, ca nu a dus el nu stiu ce adeverinta. asa ca, poate imi dau azi vestea cea buna ca nu pot face analizele gratuit, sau si mai si, ca nu le pot face la ei... . asa ca strig si eu , pana pe la 3pm, daca imi poate spune cineva un laborator din bucuresti unde se fac gratuit analizele de sange cu trimitere de la medicul de familie. poate rezolv asa.

Cristina 19+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

hai ca m-am prostit de tot!
ii uram concediu placut inei, dar lavi02 pleaca in concediu!!!
hai ca-s varza... shi de obicei nu-s asha...
scuze inca o data
pupici xandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneata fetelor dragi!

Lavi02, ma bucur ca esti bine si ca pleci in concediu in Croatia. Sa faci multe poze sa ne arati si noua ca am inteles ca e tare frumos pe acolo. Super faza cu prajituritul alaturi de Silvia.

Fetelor, eu m-am deprimat ieri ca am citit la Nasterea pe glob, la subiectul Surprize la nastere de fete carora li s-a spus un sex si la nastere, surpriza. Si li s-a zis in lunile mari, nu ca in cazul tau, Xandra. Atunci ce rost mai are? Nu eco morfo in sine, ca aia clar este pentru a vedea daca este sanatos, nicidecum sexul, ci faptul ca iti spune doctorul?

Va pupacesc pe toate!

23+3





http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

shi eu m-am gandit ca akuma n-o sa mai fiu sigura decat la nashtere!!!
sincer akuma, daca iosup mi-a zis intr-un fel, iar dr meu din cta altfel, shi aveam o parere super buna despre amandoi... ce sa mai zic...
iar bunica mea, saraca, deja a intrat in panica, a facut pana akuma totoshei shi caciulitze roshii, akuma a trimis-o pe mama sa-i ia scul albastru, shi o ia de la capat, pe albastru...
hehehe
xandra, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutagraviduta spune:

NOKI, si XANDRA,
si eu am auzit multe cazuri d-astea; nu-i nimic, zic eu, numai ca o sa aibe hainute nu numai de fetita sau numai de baietel;
as vrea sa intelegeti si voi ce idioata m-am simtit fata de bebe cand am plans ca nu e fetita; ma gandeam "doamne, ce o fi in sufletelul lui sa stie ca in loc sa ma bucur ca e bine si baietel, plang ca nu e fetita, ce fel de mama o sa fiu ?"
cred ca eram mai mult suparata pe ce simteam; acum stiu sigur ca orice surpriza voi avea din acest punct de vedere la nastere, va fi una placuta ...

dienuta graviduta si bebelushul luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Draga Xandra, eu in locul tau as fi relativ lamurita. Cind ai aflat tu de la doctorul tau, aveai cam 13 saptamini. La acea virsta nu se poate deosebi cu exactitate. Chiar sin in documentarul de pe National Geographic spunea ca deseori pe la 13-14 sapt se confunda sexele, ca desi organele genitale sunt formate, sunt mai greu de deosebit. Eu nu mi-as fi pus prea mare baza in acel verdict. Pe cind, asta de la Iosup, dupa parerea mea, ar trebui (cu rezervele de care povesteam de la Nasterea pe glob), sa fie cel coret.
Pupici!
23+3

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;30/st/20051106/dt/8/k/2ca8/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Buna fetelor !

Eu mi-am zis de pe acum sa incerc sa raman cat mai calma si detasata de chestiunea aflarii sexului lui bb. Nu cred ca as suporta socul sa traiesc cateva luni inainte stiind ca va fi una, iar la nastere sa fie alta...
Asa ca vom pregati nume pentru ambele cazuri si trusou neutru (alb, galben, oranj, vernil... ).

Asta zic eu acuma, cand nici n-am ajuns la jumatate, sper sa nu ma apuce alte idei pe parcurs...

Faine poze ati mai postat Am si eu din concediu, dar vad ca tot nu gasesc timpul sa ma ocup de ele... Oricum, in ultimele 10 zile situatia s-a mai schimbat si la noi, incep sa am burtica si sunt tare incantata.

Tania, sper ca esti mai bine acum si ca a fost ok cu umblatul pe la doctori pana la urma. De-abia astept sa ne mai dai vesti - bune, sper !

Maria

Mergi la inceput