Atentie miresici! Fotograf recomandat cu caldura!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rallu spune:

Scuze BlueEyes, eu ma uitasem la data casatoriei tale dar nu-mi sarise in ochi si orasul.

Scuze ca sunt off-topic dar nu ma pot abtine...
Frumoasa zona unde faci tu nunta, stiu pt. ca aveam si eu un unchi pe acolo. Si mai stiu ca o sa ai la nunta una din cele mai bune palinci...palinca de Zalau.

Sper sa gasesti fotograful dorit in cel mai scurt timp.

17 iunie 2006
Diverse pentru nunta, Au inceput pregatirile

"Nu conteaza ce ti se intampla in viata ci conteaza cum reactionezi la tot ceea ce ti se intampla."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

Radu eu am nunta pe 30.09... mai esti liber...
Am cam 150 de invitati ... imi poti da si mie un nr de telefon sau o adresa ca sa putem vorbi...
Aaaa... si o oferta... eu vreau multe poze... cam 600... dar nu imi trebuie chiar toate pe hartie... sa zicem 300 cele mai importante... restul pe cd... ce zici se poate

Mersi

Nunta noastra
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlueEyes spune:

quote:
Originally posted by radu300

Multumesc BlueEyes, si Rallu pentru aprecieri. Problema este ca nunta ei va avea loc la 500 km de Bucuresti, la zalau din ceea ce vad eu. Adica foaaaaarte departe de noi. Dar stai linistita, in zona Ardealului se fac lucruri frumoase in fotografie. Eu zic ca vei gasi fara prea mari probleme ceva care sa-ti placa. Stiu ca in zona voastra se insista foarte multe pe fotografia de studio. Ma insel?


Intr-avedar...sunt din Zalau....stie Radu ce stie Shi....da....ai dreptate cu fotografiile de studio... Pentru acelea nu-mi fac griji...o sa iasa super...sper Numai ca... foarte putzina lume mai isi face fotografii de studio....cu graba care ii in ziua nuntzii. Noi, o sa ne facem totushi timp shi pt asha ceva...
Am mai discutat cu Radu cand eram disperata ca pe aici nu are nimeni digital. Uite ca am gasit.....o gramada... dar... daca ne place filmarea, nu are digital profi... shi pozele nu ne incanta, iar daca are super aparat digital, nu ne place filmarea... Asha ca....aproape ca-mi vine sa-l aduc pe Radu...
Sper sa gasesc in cele din urma... poate cunoaste Radu pe cineva....shi-mi recomanda

Nunta noastra
Marturii

Iubim sa fim indragostitzi...acesta este adevarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BlueEyes spune:

quote:
Originally posted by Rallu

...Si mai stiu ca o sa ai la nunta una din cele mai bune palinci...palinca de Zalau.

Sper sa gasesti fotograful dorit in cel mai scurt timp.



Ai dreptate....tzuica o sa fie super buna... ii de vreo 4 ani... shi ii in beci, intr-un butoi de dud... Cu toate ca... pe mine nu tare ma incanta, sunt persoane care consuma....mai ales in zona asta.

Nunta noastra
Marturii

Iubim sa fim indragostitzi...acesta este adevarul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Blue Eyes, pai daca deja ai gasit ceea ce iti place, de ce te agiti? Nu trebuie sa iei aceeasi firma si pentru filmare si pentru fotografiere. Angajezi doua firme diferite, fiecare sa faca ceea ce stie mai bine, si cu asta ai rezolvat problema. Pana la urma s-au terminat de ceva ani vremurile cand trebuia sa cumperi creveti vietnamezi daca aveai nevoie de pui romanesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mercimac spune:

Buna seara,

Am si eu o mare rugaminte la voi: stie cineva ceva despre firma Foto +? A facut cineva poze sau filmari cu ei? Ajutati-ma va rog!

Multumesc anticipat
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Nu am gasit pe nimeni care sa fi auzit de ei. Totusi, am gasit siteul lor si inscrierile pe care si le-au facut pe anumite siteuri pentru reclama. Tot ce pot sa fac pentru tine este sa analizez ceea ce se gaseste acolo. O sa iti trimit mai tarziu un mail detaliat vis a vis de asta (o sa includ si fotografiile de la ei de pe site la care ma refer ca sa fie un comentariu concludent), aici iti spun pe scurt concluzia: parerea mea este ca sunt amatori, oricum au putine tangente cu organizarea de nunti, cel putin cu fotografia, si au realizat destul de putine nunti cu care sa se laude (altfel ar fi pus fotografii). De asemenea, este evident din fotografiile postate ca folosesc aparatura veche si neadecvata pentru nunta (la fel iti trimit pe mail detaliile ca sa stii unde sa te uiti). Desi pe siteul lor se spune ca "vom folosi o tehnica de foto-jurnalism...", 3 din cele 7 fotografii postate sunt fotografii facute intr-un fel de studio, adica in nici un caz nu au vreo legatura cu stilul declarativ de foto-jurnalism. Despre partea de video nu ma exprim pana nu vad un videoclip, dar faptul ca spun ca se monteaza cu generic cu nume (?!? adica mireasa nu stie cum o cheama!?!) si ca se filmeaza inca cu o camera VHS cam lasa de banuit ca si aici e vorba tot de amatorism. Ochii mari! Datele pe care le furnizeaza public nu spun altceva decat amatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_l spune:

E cineva din TM pe aici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

aici nu. Incearca sa deschizi o discutie noua pe main.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

Buna. Am citit cu interes acest subiect pentru ca ma intereseaza si pe mine un fotograf in Bucuresti in 19 AUG 2006. Radu esti liber atunci? Am vazut ca a mai existat o cerere in aceasta data....; as vrea si mai multe detalii daca se poate.
Multumesc

Mergi la inceput