Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Pentru Madi Kitty: Multumesc din suflet, CASA DE PIATRA SI TIE, iti tin pumnii sa-ti iasa totul de nota 10, daca vrei poti sa ma tii personal la curent cu pregatirile tale, o sa fiu alaturi de tine...astept orice urma de viata care sa ma informeze si pe mine despre ce ma asteapta in Piatra...Sa nu ma uiti cu datele despre fotograf si coafeza, si daca ai, si poze cu voi...
Puup, Andreea81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodanvideo spune:

Pentru angajarea unui cameraman si (sau) fotograf iti recomand sa vezi cel putin doua nunti fotografiate sau filmate de respectivul. Cateva fotografii reusite de la o nunta iti poate arata oricine, dar celelalte.... De asemenea si DVD-urile. Camerele digitale ce contin tehnologia 3CCD au o calitate ridicata a imaginii si a culorii dar daca cel ce filmeaza si apoi transpune pe DVD-uri produsul finit este un amator sau nu e familiarizat cu tehnologia din dotare.... Foarte important...sa foloseasca lumini aditionale la filmare si lampa dedicata pe camera...deoarece aceasta din urma scoate umbrele, accentueaza culoarea si este un accesoriu de nelipsit la 'FURATUL MIRESEI'.
In cazul in care doresti sa vezi ceva deosebit contacteaza-ma la adresa de mail @yahoo.com sau la tel. 0744951425. Cateva foto executate de mine poti viziona online la adresa:
In speranta ca precizarile facute de mine iti vor fi utile inchei cu traditionala urare: Casa de piatra !

quote:
Originally posted by andreea81

[blue][/blue]Buna fetelor, va rog sa ma ajutati si pe mine...eu sunt din Bucuresti, viitorul sot din Iasi, dar, pentru ca avem majoritatea rudelor in Moldova, am hotarat (de fapt socrii)sa facem nunta in Piatra Neamt, la Hotel Central in prima data pe care o gasim libera (dar vai, cei de acolo ne-au spus ca nu mai au liber pana in octombrie la anul , poate mai renunta careva pana atunci!!!). Va rog sa-mi recomandati si mie un coafor bun, o firma de organizat nunti, avem 450 de invitati, (tot ideea socrilor ) , un fotograf...Cununia religioasa va avea loc la biserica din Precista (care o fi aia).Daca aveti poze cu salile de la Central, de la nunti sau petreceri, sa stiti ca m-ati ajuta foarte mult!!! Astept sfaturi legate de orice este legat de nunta. Raman datoare. Puuup, Andreea81.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Multumesc mult, Rodan...voi vorbi si cu socrii mei ca sa ma laud ca nu stau degeaba in Bucuresti si fac ceva folositor pentru nunta mea (ca deh, ei sunt cu grosul banilor, asta este), si te voi contacta, ca sa vedem cum ne intelegem...
Pentru Alinush2005: uite, ma simt mai bine vazand ca nu sunt singura cu sotul din zona Moldovei :)) Sa stii ca mi-a placut mult atat rochia de mireasa, cat si coafura ta !!! Am retinut ca pentru coafat te-ai dus undeva vis-a-vis de restaurantul Laguna, (uraaaa, asta stiu unde este) ...Ma voi duce si eu cu prima ocazie in care ajung in Piatra.
Madi Kitty: Mai ai un pic, si gata...vine ziua ta cea mare...iti tin pumnii si multa bafta si la licenta, ca stiu cum este: la cate zeci de examene am dat in viata mea, tot imi tremura sufletelul cand se mai apropie unul!!
Puup, Andreea81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Madi Kitty, cum merge invatatul pentru licentaaaa? Bineeee? Daaaa? Ma bucur mult...D-na Alina Balanescu de care mi-ai spus, unde o pot gasi? Puup, Andreea81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrica spune:

andreea81, in cazul in care inca nu ai gasit inca un cameraman/fotograf noi iti stam la dispozitie. Suntem din Iasi dar ne deplasam si in alte localitati ale Moldovei. Galeria mea foto (caci eu sunt fotograful) poate fi vizualizata pe www.your-wedding-story.com impreuna cu serviciile oferite si tarifele practicate. Galeria se incarca in aprox. 10 secunde caci sunt cca. 70 de fotografii, toate recente (le schimb in fiecare sezon).
Eu nu voi face pledoaria aparaturii folosite intrucat este inutil. Fotografille vorbesc de la sine despre mine si ce stiu eu sa fac.
Daca doresti sa vizualizezi filme de la nuntile precedente sau seturi complete de fotografii te astept la Iasi.
Mult succes cu organizarea!



Fotografii de nunta realizate de mine: http://www.your-wedding-story.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Miresici din Piatra Neamt, am si eu nevoie de ajutorul vostru. O prietena va face nunta anul viitor in Piatra Neamt si v-as ruga sa-mi recomandati pentru ea un restaurant in Piatra, select, cochet si cam pentru 90-100 de invitati.
Multumesc frumos de ajutor.

Nunta noastra de vis

www.youtube.com/watch?v=A0TRU7LWAb0" target="_blank">Videoclip nunta 1

www.youtube.com/watch?v=ymnOMBTa_RA" target="_blank">Videoclip nunta 2

Luna de miere

Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jersey3681 spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Miresici din Piatra Neamt, am si eu nevoie de ajutorul vostru. O prietena va face nunta anul viitor in Piatra Neamt si v-as ruga sa-mi recomandati pentru ea un restaurant in Piatra, select, cochet si cam pentru 90-100 de invitati.
Multumesc frumos de ajutor.


Pentru 90-100 de invitati poti incerca la Gospodine.Mie intotdeauna mi a placut locatia...desi nu locuiesc in Piatra de mai multi ani si poate intre timp s au deschis alte restaurante mai dragute.Daca era nunta mai mare as fi recomandat Central.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Adrica , sub nici o forma nu pot intra in galerie sa vad pozele..Am nevoie de vreun program anume, ca eu nu ma prea pricep?...Andreea81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adrica spune:

Ai nevoie de plugin Flash. Sau daca ai YM ti le pot arata prin intermediul Photo Sharing. Id-ul meu este fotomoldova

Fotografii de nunta realizate de mine: http://www.your-wedding-story.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasacarmen spune:

buna andreea81
sunt din Piatra Neamt si cred ca te pot ajuta la mai multe "chestii" legate de nunta ta in Piatra: fotograf, decoratiuni florale, baloane- stiu pe cineva care are preturi cam la jumatate e firmele din Piatra- dar face la cunostinte de asta nu e prea cunoscuta, coafura, poate chiar si la menu- ca preturi informative - mama mea lucreaza in domeniu, etc
daca te intereseaza ia legatura cu mine prin mail: @yahoo.com

Bafta

Mergi la inceput