Nunta Piatra Neamt

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dimarilena spune:

hello

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:

quote:
Originally posted by madi_kitty

buna tuturor! Eu sunt Madalina si am nunta pe 23 septembrie. Sunt foarte emotionata si stresata in legetura cu acest subiesct. eu locuiesc in Cta unde fac facultatea de medicina. de fapt termin pt ca in toamna am licenta. in sfarsit termin. de aceea eu am nu am avut cum sa ma ocup prea mult de pregatiri pana in iulie cand am ajuns acasa. Nu sunt prea multumita de restaurant (facem la Ceahlaul, in salonul Albastru)dar la Central unde mi-as fi dorit era ocupat deja cand ne-am dus noi sa arvunim localul. am rezolvat cu aranjatul salii, si sper sa iasa frumos chiar dc sala s cam urata.
Nu stiu deloc in schimb, la cine sa ma coafez si cine ma va machia. Daca aveti vreo informatie va rog mult sa ma ajutati.. nici legat de fotograf si camereman nu am rezolvat. Va salut si va urez la toate CASA DE PIATRA.


ciulan mada




Buna madalina!
Eu am avut nunta in iunie si am foarte multumita de cei cu care am colaborat.
Deci... sa incepem putin prezentarile.
Pentru coafat, am apelat la o verisoara de-a mea care se pricepe de minune. Are imaginatie si la toate nuntile la care am participat pana acum am apelat la ea. Deci... o recomand cu cea mai mare incredere. Nu te va dezamagi. Pentru machiaj tot la ea m-am machiat, dar acolo unde lucreaza ea este o tipa care machiaza fain (eu am fost gatita acasa si nu mi-am mai adus pe cineva care sa ma macheze). Dar si la capitolul asta totul a fost OK.

Acum sa trecem la capitolul aranjamente. Daca inca nu ai apelat la cineva care sa iti aranjeze sala, tii recomand pe cei de la otimar. Sunt foarte buni si fac treaba de calitate (zic eu). Eu am fost foarte multumita din acest punct de vedere.

Pentru fotografiat, am colaborat cu un nene care m-a sunat el si am stabilit o intalnire. Am fost acasa, am vazut ceea ce poate face si am fost de acord. Cu toate ca nu eram foarte convinsa ca va iesi ceva bun din asta. Dar am mers mai departe... si rezultatul final a fost mai mult decat placut. Au fost doi baieti care au filmat si fotografiat si nu a fost scump deloc.

Buchetul de mireasa si cel de nasa au fost facute la niste tigani care vand flori. Mie mi-a placut ce a iesit. Tot acolo am facut si florile de pus in piept. Lumanarile au fost facute de catre nasa la un magazin cu flori. Au iesit bine si alea.
In mare cam astea cred ca sunt chestiile care te intereseaza (mai putin cel cu aranjamentul, pentru ca tu deja am vazut ca ai vorbit, dar am scris si pentru alte miresici care vor fi interesate).

Pentru mai multe detalii, am sa pun si pozele mele de la nunta ca sa se vada exact cum a fost totul.

NUNTA MEDUZELOR
Pe acesta sunt poze facute de fotografii angajati.
NUNTA NOASTRA
Aici sunt poze facute cu aparatul nostru si in care mai sunt si alte poze decat in cel facut de mine.

Sper sa va placa. Si, inca o data, urez tutror miresicilor CASA DE PIATRA! si MULTA, MULTA,..., FERICIRE!
PUPICI!

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinush2005 spune:

Si eu am avut nunta in Piatra si poate te pot ajuta cu un sfat.
Coafura si machiajul eu le-am facut la coaforul de langa pizzeria "Happy Food" (de fapt, acum se cheama "Enjoy").
Nu stiu exact cum se cheama salonul, dar e fix langa.
Am fost foarte multumita si de cofura si de machiaj, si am avut doua coafuri si doua machiaje diferite in ziua aia (vezi in poze).
Despre filmat si fotografiat, eu am facut contract cu firma Mariagge, si poate o sa-ti vina greu sa crezi, dar eu nici pana acum (din iunie) nu am pozele facute de ei la cununia civila si la biserica. Doar de la restaurant. De fiecare data cand ii sun isi cer scuze si zic ca le duc la soacra (noi nu stam in Piatra), dar nimic...data viitoare iar "vaaaai, am uitaaaat, acum le duc.."...si iar nimic. Cred ca data viitoare cand venim in Piatra o sa facem un MARE-MARE scandal cu ei. Deci un NU hotarat acestei agentii!!!
Tot ei ne-au facut si decorarea salii, care a fost superba, nu am nimic de zis, chiar mai bine decat ma asteptam...dar la poze..lipsa totala de seriozitate.

Poze de la nunta noastra:
http://community.webshots.com/user/alinush2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Am mai scris eu anul trecut, la miresele anului 2005, despre Silviu Pavalache care e foarte bun la filmat si fotografiat. E serios si daca nu-ti place ce a facut, nu-ti ia banii Iar filmarea si fotografiile le da repede, cam intr-o saptamana.


Poze Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:



Ai dreptate alinush sa faci mare scandal celor de la mariage, avand in vedere ca a trecut atata timp si tu nu ai inca pozele de la nunta.

In legatura cu aceasta problema, eu nu am de ce ma plange. Pozele si casetele video si DVD-urile au fost gata in 2-3 zile (nu mai tin minte exact) si plus de asta mi-a mai facut si niste poze in plus (cadou, bonus cum vrei sa fie) si sunt foarte reusite. In concluzie, tot ceea ce a facut este super reusit.

NUNTA MEDUZELOR

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liviana20t spune:



Si in cazul in care va intereseaza aceasta firma cu care am lucrat (abia si-a deschis o firma ca era liber profesionist), am sa postez link-ul unde puteti gasi numarul de telefon si adresa. Si cateva poze (care nu zic mai nimik, dar asta e pagina lui).

http://belldecor.lx.ro/home.php?p=contact

liviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodanvideo spune:

quote:
Originally posted by madi_kitty

buna tuturor! Eu sunt Madalina si am nunta pe 23 septembrie. Sunt foarte emotionata si stresata in legetura cu acest subiesct. eu locuiesc in Cta unde fac facultatea de medicina. de fapt termin pt ca in toamna am licenta. in sfarsit termin. de aceea eu am nu am avut cum sa ma ocup prea mult de pregatiri pana in iulie cand am ajuns acasa. Nu sunt prea multumita de restaurant (facem la Ceahlaul, in salonul Albastru)dar la Central unde mi-as fi dorit era ocupat deja cand ne-am dus noi sa arvunim localul. am rezolvat cu aranjatul salii, si sper sa iasa frumos chiar dc sala s cam urata.
Nu stiu deloc in schimb, la cine sa ma coafez si cine ma va machia. Daca aveti vreo informatie va rog mult sa ma ajutati.. nici legat de fotograf si camereman nu am rezolvat. Va salut si va urez la toate CASA DE PIATRA.


ciulan mada



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

[blue][/blue]Buna fetelor, va rog sa ma ajutati si pe mine...eu sunt din Bucuresti, viitorul sot din Iasi, dar, pentru ca avem majoritatea rudelor in Moldova, am hotarat (de fapt socrii)sa facem nunta in Piatra Neamt, la Hotel Central in prima data pe care o gasim libera (dar vai, cei de acolo ne-au spus ca nu mai au liber pana in octombrie la anul , poate mai renunta careva pana atunci!!!). Va rog sa-mi recomandati si mie un coafor bun, o firma de organizat nunti, avem 450 de invitati, (tot ideea socrilor ) , un fotograf...Cununia religioasa va avea loc la biserica din Precista (care o fi aia).Daca aveti poze cu salile de la Central, de la nunti sau petreceri, sa stiti ca m-ati ajuta foarte mult!!! Astept sfaturi legate de orice este legat de nunta. Raman datoare. Puuup, Andreea81.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi_kitty spune:

Dragi mirese va salut din nou. Am reusit sa le rezolv pe toate sau infine aproape pe toate, Mai am 2 saptamani pana la nunta si din pacate nu ma pot ocupa de ce mai e de pregatit pentru ca acum invat pentru licenta pe care o am in aceeasi saptamana cu nunta. Sunt foarte stresata va inchipuiti. Va multumesc mult pentru mesaje. Sper sa iasa totul bine. Va spun sincer ca abia astept sa se termine totul ca sa ma pot relaxa. Va urez numai bine tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madi_kitty spune:

Pentru Adreea 81. Draga mea pentru aranjamentul salii, al masinilor, al bisericii, buchete, marturii si alte minuni de genul asta ti-o recomand pe Alina Balanescu,E tanara si se implica in ceea ce face. Nu mai retin exact cum se cheama firma ei dar ma sa ma uit. Lucreaza in general cu flori naturale dar poate sa iti faca ce vrei (baloane drapaj de lumini) De coafat eu ma fac la un stilist tanar care a lucrat la Geogette dar acum lucreaza singur la un salon vis-a-vis de restaurant Laguna. am sa revin cu un mesaj dupa nunta daca am fost multumita de el. Pentru foto eu am angajat-o pe doamna Urcanescu. Am vzt poze facute de ea la nunta unei cunostinte si mi-au placut.
Apropo biserica Precista e foarte frumoasa sa stii.
Cam atat imi vine in cap acum.
CASA DE PIATRA!

Mergi la inceput