Mamici de iulie-august 2005 (64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delia grozav spune:

ANIS si KULTA, multumesc frumos pentru ca ati mutat reteta. Suntetitare dragute.
ANIS oare ce-o fi cu visul tau?????????

Legat de decalotat. Eu nu i-am facut nimic lui Adi pana la 6 luni ca asa mi s-a zis. Si dupa aia nu a mai mers de loc. Si la un an am fost la chirurg sa il decaloteze ca se stransese mizerie si era lipita bine.A fost cam nasol da s-a rezolvat.
De aceea poate ar fi mai bine sa incepeti mai devreme sa incercati sa il decalotati. Sincer nu stiu cum ar fi mai bine.
Bine ca acuma am fata ca am scapat de problemele astea. Saracii baietei.
Irina are multe ingrediente prajitura dar nu e greu de facut se amesteca toate, si gata, si e bestiala.

dede, Adi 4ani si Medeea din burtica 38 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Neata Burtici si mamici cu pitici!
Noi i-am facut baita lui Mohnea de la inceput in fiecare zi chiar daca buricul nu era cazut si nu am ferit zona deloc. Buricul i-a cazut la 7 zile fix si a ramas f frumos. Dr lui mi-a zis ca e mai bine sa incercam decalotarea acum si am reusit la baita in apa in fiecare seara mai ales sub supravegherea asistentei.
Cred ca incep sa ne dea tarcoale si noua colicii. L-am cantarit aseara pe Mihnea si are 3,150kg(la nastere a avut 3 kg si la iesirea din spital avea 2,750 kg), iar acim la doua sapt are 3,150kg. Ce zici Dede a luat bine in greutate? Ca tot eram eu speriata tare rau ca nu i-a copilul meu in greutate.
Pupici la pitici si pe burtici.

Monica mamica unui globulet de aur - Mihnea-Gabriel

Esentele tari se tin in sticlute mici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Kulta..am sters eu mesajul meu cu parajitura..ca sa nu ocupam spatiu' aiurea.

Delia...poate era vb de tine...camera unde va sta Medeea are ca, culoare predominanta alb cumva?

Monica...din cate stiu eu...la 2-3 saptamani ,bebelusii ajung la greutatea initiala..adica recupereaza ce au pierdut.Unde ati ieist la plimbare?


AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Salutare,burtici si proaspete mamici de bebici!!! Asa cum v-a scris Irina,eu va citesc zi de zi dar cu scrisul stau cam prost... Ma apuca o lene...si uit si ce trebuie sa raspund si cui.Cred ca m-a luat si pe mine din cauza sarcinii.

Eu pana la urma nu am inteles exact.Are ceva daca punem bebelul intr-o parte sa doarma?Ca eu am si cumparat o pernuta speciala pentru asta.O puteti vedea aici: http://pg.photos.yahoo.com/ph/gianadedu/detail?.dir=58d8&.dnm=ca65.jpg&.src=ph
Este vre-o problema?Nu o voi putea folosi?E periculos?Voi ce stiti?

In alta ordine de idei,eu stiu ca decalotarea se face pentru a nu face mai tarziu fimoza.Si nu trebuie fortat.La baie,cu sapun foarte usor,in timp se desprinde.Asta stiu si eu de la mamici de baietei.Cand va veni momentul voi intreba medicul sa fiu sigura.

Fetelor,vorbiti atata de prajituri...e bine ca aveti pofta de mancare.Eu nu mai mananc decat fructe si salate de rosii.Mor pe caldura asata.Dar sa mai si coc...

Va pup si va urez o duminica placuta!

http://photos.yahoo.com/gianadedu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mai fetele...treaba sta cu intarirea burtici si cu presiune pe vezica, e treaba de contractii Braxon H.??Eu de 2 zile nu fac decat sa stau in pat si tot le am..banuiesc ca e normal,nu?
Pe mine aseara ma durea si pe stanga si pe dreapta, adica cred eu la ligamente,mai e cazul sa se mai extinda burtica? plus ca ma chircheam cand lovea bebelina..ma lovea in coaste...a inceput sa ma cam doara cand loveste cu putere..banuiesc ca si asta e normal,nu?

Eheee, ganduri si framantari de prima sarcina..

Eu zic ca la al doilea bebe, am sa ma lovesc de altele..asa ca pana la urma e un cerc vicios


AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

buna dimineata dupa o noapte nedormita si sunt si umflata ca un balon...
Kulta si mie mi-a placut carutul, initial voiam Hartan, dar e 800 si am zis ca nu are rost.asta e frumos si sper sa fie bun.si ala de voiaj e haios tare...nu prea merg cu autobuzul acum, fiindca suntem chiar in centru, aproape de toate, dar cind ma voi muta, voi merge si cu autobuzul si merg destul de mult pe jos.
Irina, tapetul va fi galbui, simplu. dar am gasit bord autocolant de la Disney si "abtibilduri de tapet"( 45 sau 63 la pachet) si sunt mult mai ieftine decit ce era pe net, doar ideea e aceeasi. si le lipesc unde vreau si in functie de cum asezam mobila. o sa fie frumos, dar trebuie sa mai astept pina e gata casa. deocamdata numai aleg ce vreau si visez...
Dede, prajitura cred ca e delicioasa, dar nu incerc sa o fac, fiindca o maninc. sunt multe chestii dragute, idei pt camera copilului, cum zicea si Irina, e scump...dar noroc ca gasesti si variante pt buget mai mic.
M34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

Anis, eu zic ca e normal ce povestesti tu,sau cel putin si eu am la fel.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Vorba Gianei, nici eu nu stiu ce sa mai mananc..nu mai am pofta de mancare deloc...as bea numai apa si fructe...
Am ajuns ca la inceputul sarcinii cand mancam doar fructe...cred ca e din cauza caldurii, greutatii etc..
Si altceva, sunt ffff nervoasa si f irascibila...desi i-au MagneB6...cred ca toate suntem asa,nu?


AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KULTA spune:

Mamini, te intrebam daca vei circula cu autobuzul pentru ca vei calatori gratis dupa ce se naste bb si vei iesi cu carutul. E faina si treaba asta.
k34

Kulta graviduta si printesa Daniela (15,04,2004)

Poze cu noi
"Lucrurile bune li se intimpla celor care stiu sa astepte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

Salutare burtici si mamici!
Noi suntem tare linistiti,dorm bine, nu am dureri de burtik inca,nici contractii false,se pare ca alex sta bine mersi acolo-nu da inca nici un semn ca ar vrea sa iasa.
Am mai auzit de dormitul pe lateral,dar atunci cum e cu dormitul pe spate trebuie evitat sau si si,ca eu nu sunt in clar are cineva vreo parere?
Ancutza-gravidutza&Alex din burtik 38+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ancutzathree/album?.dir=4d07&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput