Copilasi si bebelusi de iulie-august 2004 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Buna dimineatza!

Va multumim tare de tot de urari! La an de bilant eu ma declar o mamica fericita (si tare obosita )! Sa va spun povesti de aniversare: de sambata de dimineata a inceput petrecerea.
La ora 7 au sosit bunicii (parintii mei) si, ca atare, Victor a fost o gazda perfecta: i-a plimbat prin casa, le-a aratat jucariile, s-a catarat pe ei. Eu (mama denaturata) muream de somn, pentru ca ajunsesem acasa pe la 3 dimineatza. De la o bauta, bineinteles...
Cand sa adoarma cupilu pe la 9 a sosit si tati acasa, cu tortul... Ca io n-am avut timp de umblat dupa el in Bucuresti, asa ca a venit comanda speciala de la Targu Jiu... Alta tura de alergat, catarat si vorbit (pe limbi total necunoscute mie). Si a plecat tati, ca mai avea treaba si am reusit sa adorm titirezul...
Ca tot ne aduceam aminte de anul trecut, pe seara am facut o vizita pe la fini, sa sarbatorim un an de la nunta cu surpize . Si ca sa nu uitam nici anul asta, Victor s-a repezit in motanul finilor. Care, suparat de incalcarea teritoriului, l-a admonestat. Cu o laba. Norok ca era fina pe faza... Si asa Victor are o mica zgarietura pe antebratul drept. Credeti ca s-a invatat minte? Noooo... Tot dupa motan fugea. Norok ca s-a refugiat animalu' pe o masa unde nu putea cupilu sa ajunga...
Duminica, zi de mare sarbatoare, am fost treziti ceremonios la ora 7 jumate. Mama, dragutza, l-a preluat si asa am dormit si noi pana la 9. Dupa ultima runda de shopping, am reusit sa adormim duracellu'. Bucuria a tinut doar o ora jumate. Si pe la 3 au inceput sa curga mosafirii. A primit o gramada de hainutze, o carte haioasa sa invete culori, cuburi de construit si o tricicleta.... Din momentul tricicleta, s-a terminat cu linistea (!!!!???? care liniste?)
noastra. Chiuituri, tipete, plimbari si o gloata de adulti obositi dupa 15 minute de joaca.
A protestat la luatul motzului (ceva de genu': dupa ce ca n-am par, ma mai si tunzi???). De pe tava a luat: o surubelnitza, o carioca, o oglinda. A dat la o parte cartea, banii i-a aruncat pe jos. S-a mai aratat interesat de un pix si cam atat.
A aplaudat la tort, n-a vrut sa sufle in lumanare, dar a vrut sa o stinga cu deshtele si a urlat ca n-a fost lasat. Dupa o prima atingere suava a tortului Victor si-a bagat toata palma in frisca, pe care a repartizat-o prin scuturari repetate tuturor invitatilor.Si pentru ca picase si pe masuta lui, copilu s-a apucat de curatat masuta. Cu mainile, stand sprijinit cu burtica de masuta plina de frisca.
Seara s-a terminat tarziu, pe la 10.30 cand, in sfarsit a cazut rapus de oboseala.

Sfarsit de jurnal de aniversare.

O saptamana minunata!


Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna ziua!

A pouar dimineata la C-ta!Acum e soare!!!

Fetelor,eu nu mai inteleg nimic!Acum o saptamana-doua i-a iesit lui David inca un dinte,v-am zis eu.Bun.A facut mai putina febra ca de obicei.Si de atunci tot face in fiecare zi vreo37 cu 7.V-am zis ca am fost la dr, si a zis ca are puutin rosu in gat;i-am tot dat porcarii din alea,cum le zic eu(adica Nurofen,Panadol),iar de ieri l-am bagat pe antib.Si tot face.E adevarat ca nu prea reusesc sa-i dau medicamentele ca s-a facut un nesimtit si juma si nu vrea sa le i-a ...le simte dupa miros...am incercat si cu tetina(cum faceam pana acum) si cu lg.De ce dr...nu-i mai trece o data?Nu se vede nici un alt dinte.O fi de la caldura?Voi ati mai auzit asa ceva?Sa faca putina febra de la caldura?

Gata,m-am descarcat...

ROXANAAAAAA...bine ai revenit!!!!!!!!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Am revenit...am vrut sa scriu "A plouat..."

Roller....ce mi-a placut!!!!

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

dar Simo , am si eu o intrebare ..37, 7 e febra? eu consider ca ce trece peste 38 e febra ...gresesc ?

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Dana , frumoasa povestire , frumoase amintiri ...pupici mii

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Dana,super,,.

Simona,smecherasului,ce tare e.

SimonaR,dar la dr.ati fost,sa nu fie vreo infectie,sau Doamne fereste,plamanii.

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Roxana, bine ai revenit. Pozeeeee!
AndreeaB, sa va fie de bine iesirea, si eu mai vreau sa ies cu Stefi dar asa de mofturoasa a devenit cu mancarea , nici nu stiu ce sa-i mai dau.
Simona, ce figura este d-l Pufulescu. Un scump si jumatate
Vrabiuta, bine ca ati trecut cu bine si peste asta. Eu anul acesta nu merg la mare, macar de o grija am scapat, cum arat in costumul de baie
Dana, frumoasa aniversare si frumos povestita. La multi ani inca o data pentru Victor.
SimonaR, eu ii dau Stefaniei toate medicamentele cu seringa de la Nurofen, ea mereu este doritoare sa o rontaie, si gata, a inghitit si medicamentul. In schimb ieri am fost la biserica, am vrut sa o impartasim, abia, abia a reusit preotul sa-i dea o lingurita de vin. Sanatate multa lui David, iar daca are febra asa mica sa nu-i dai antibiotic. Si poate sa fie de la caldura.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Ssrah, imi pare bine ca ai avut 10 zile frumoase. Dar nu ne-ai povestit cum a reactionat bebelina cand v-ati intors.

Si eu vreau reteta de budinca pentru ca nu am salvat-o . Iar ei ii place dovleacul, iar branza mananca numai sub forma de Almette. Poate in combinatia asta va manca si ea.

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Salut

Simona ce haios e Puf in masinutza...cata concentrare la volan

Roxana, bine ai revenit!

Noi azi am fost sa facem vaccinul de un anisor(ROR)
Doarme si urmaresc sa vad daca face febra.Doctorul a zis ca dupa o saptaman o sa apara febra ca acum virusii aia sunt in perioada de incubatie(asta a inteles tati)...eu am inteles ca face febra in prima si a doua zi....

Irina, ati vacut vaccinul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Dana, ce frumos ai povestit....da' tortu' ala a ajuns intreg taman de la Targu Jiu ???
Andrea am vazut-o si eu pe Stefi ieri in rochitza roz...o adevarata domnisorica...
SimonaR, nu cred ca e cazul pt. antibiotic....ai incercat sa-i iei temperatura si cu un alt termometru?...poate ca ala a ramas bolcat...zic si eu, de arata aceiasi temp. de cateva zile.Si da....poate fi si de la caldura.

am reusit si eu cu pozele...


http://www.nede.netfirms.com/scrupi.bin

Mergi la inceput