Mamici de ianuarie-februarie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Fetelor, ma terorizati cu fazele astea... ALAPTAT? MULS???
Sincer, numai cand ma gandesc la asta mi se face parul maciuca! mai bine nasc de 10 ori... mama mea zice ca ma sperii degeaba, dar mi-e frica rau. Mai ales ca mie acum mi-au crescut rau si ma dor sanii! Pai dupa ce ca ma dor, sa-i mai si streseze cu muscaturi? Vai de capul meu!
Cat despre starea psihica... mai bine nu discutam! Ma enervez din orice si incep sa tip (la sotz, la shef, la oricine) si sa plang ca ma simt singura si neinteleasa (eu?????). Ca sa nu mai zic ca ma abtin sa nu fumez si isteria e in floare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Ma numesc Dana si sunt din Eforie Nord draga iulia, eu nu am avut curaj sa fac vreo baie in mare pana acum si nici macar nu am ajuns pe plaja, cred ca o voi face in trim II, adica dupa 27 iul (am vazut ca avem aceeasi date UM si DPN).
Giova, sincer incerc sa nu ma mai streseze nimic, am fost destul de stresata o luna de zile, daca dc o sa considere necesar sa fac mai multe analize o sa le fac dar asa doar de amorul artei nu ma supun mai multor chinuri decat este necesar

dana si X? 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Neatza fetele,
IAra ati terminat un capitol, ce harnice sunteti
Ioana si eu stiu la fel despre furia laptelui, cum explica amraki, dar ca eu stiu ca dc ai lapte nue bien s ate mulgi, oricum bebe iti cere din 3 in 3 ore sau chair si mai des, depinde cat de mincacios este.
maraki cum te mai simti?
Sper ca bine..

Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Si eu stau mai prost cu emotiile, asta este, eu azi lucrez de acasa, sper sa ma capieze cat mai putin de cap, sotul e in state si vien saracu diseara al 10.30 suclat de la 4 am, asta e viatza cand esti propriul tau sef
Cine mai are noutati, Mybaby, cata unde sunteti?


Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

fetele,mi-am gasit si eu temporal de munca.de pe 15iulie -29iulie ,asistenta medicului unei companii de asigurari.de la 8-15h,sper sa ma trezesc si sa nu-mi fie prea rau.astazi cand m-am dus la interviu la firma care-ti cauta de munca o anunt frumos pa tipa ca sunt insarcinata si ea imi ofera un contract pe un an de zile in spital si ma intreaba daca pot rezista un an.eu ma uit stramb la ea si-i spun ca de obicei copiii se nasc la 9luni...asta asa ca fapt divers.oricum imi pare bine ca am ceva de munca si parca asa a aranjat Dumnezeu sa incep dupa ce fac toate vizitele la medic.ca doar nu ma puteam invoi,proaspat angajata.
mie....tot rau...simt ca nu mai pot!!!of ca tare-s mic si amarat

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20716;32/st/20060120/dt/6/k/43db/preg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliiuli spune:

Dana , eu am intrat in apa marii cand am fost in iunie la eforie, desi era un pic cam rece...eram in 5 saptamani atunci...am citit pe aici pe forum ca fetelor care locuiesc langa ocean chiar li se recomanda sa inoate in apa...desi e mai rece ca apa marii!!

Denisa, eu ma mulgeam intre doua supturi de-ale lui bebe, caci era cam puturos si se incarcau sanii de se faceau ca piatra. Mulgeam pana se mai usurau un pic si puneam la frigider in biberon; a fost totul ok!

Citeam pe site ca e normal sa fii balonat.. dar eu ma obisnuiesc greu cu marimea burtii!
Voi ati anuntat colegii, prietenii familia ca sunteti insarcinate?
Eu inca nu....




iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

MIRELA felicitari pt. noul job.Sa dea domnul sa te simti mai bine, sa nu versi pe acolo.

Parintii, bunicii, unchii si matusile, le-am anuntat dupa primul eco.Chiar daca era sarcina cu eminenta de avort.Imediat pe urma prietenii si dupa 2 sapt. sefii.
Nu stiu daca mai e cineva care nu stie.Cred ca a mers din vorba-n vorba.

va place titulatura mea?

poze
gio si bb 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Iulia eu am anuntat dupa prima eco, rudele de gradul I si nasa, adica la 7 sapt si apoi catre 10 sapt cam pe majoritatea prietenilor, cred ca mai avem cativa acuma car enu stiu.
Cum zici tu cu mulsul,eu spun ce a zis si alteel ca e mai bine fara muls si pt tine si pt bebe, ca nu trebuei obisnuit bebeel cu biberonul, pt ca unii apoi refuza tzitzi si nu ai facut nimic, dr o sa vad, eu sper sa nu ma mulg, sa rezist cu tzitzi cat se poate si apoi sa trecem la biberon.


Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Eu am anuntat numai parintii si socrii, prietenele din copilarie si seful direct (sa ma inteleaga ca mai lipsesc) dar doar atat. Pentru ca sarcina a debutat cu probleme mi-a fost teama sa spun cuiva.

Eu ma duc cateva zile la mare saptamana viitoare, ce sa fac, sa intru in apa? La plaja o sa stau numai putin, dimineata si seara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Mirela, felicitari pt noul job,acuma am vazut, sa fie bine si sa nuai probleme.
Giova da e frumos noul titlu, de al meu ce zici?
Cata am, citit la alt subect ca treb sa faci tratament pt.infectie, asta e, bafta ca se rezolva.
Iulia, la job nu am anuntat, o s anunt cand simt eu sau cand se va vedea


Denisa
11+
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput