Mamica de noiembrie -Decembrie 2005(24)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Doinna spune:

Buna dimineata si de la noi!Azi m-am trezit cu niste intepaturi in burta,nu stiu ce o fi?Voi ati avut asa ceva?nici nu stiu,sa sun docturul?sau sa mai astept putin poate trec?nu le simt continuu dar sunt destul de dese si...intepate.Uff si cind ma gindeam si eu ca e vineri,imi fac ordine si plec cu Daniel la cumparaturi....
Pupici si sa auzim de bine,am simtit nevoia sa ma pling...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

doina, dureri shi intzepaturi am avut cu toatele, sa citeshti paginile din urma shi-o sa vezi.
fetele, va pupacesc pe burtici, eu ma car acasa shi vb luni.
sa avetzi un w/e minunat.
xandra, 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

apropo de troxevasin, si eu l-am folosit la prima sarcina... toto reventiv pt varice, ca ma plangeam de dureri de gambe, iar la servici... munca verticala... nu stiu cat efect a avut, ca dupa o luna am intrat in concediu si stateam acasa in pat. dar n-am avut complicatii... decat... culoarea galbema pe care o capatasera picioarele mele de la unguant, si purtam numai fuste luuuuungiiiiii sau pantaloni.

of of, cand vad cum va chinuiti sa faceti puiutii sa miste si peste 3-4 luni parca vad " nu pot sa dorm... a dat toata noaptea la ficat"... aveti mei putintica rabdare, fiecare copil cu ritmul lui!!!!

Cristina 19+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

uitam... la noi e imposibil de organizat o intalnire in scurt timp.... caci sa vin singura cu anderi e imposibil, iar pe tati nu-l pot clinti una-doua de la servici. de ce vreti ceva in we???

Cristina 19+ si Andrei-Razvan
http://www.andreirazvan.home.ro
http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Doinna, vezi daca nu cedeaza in citeva ore du-te la doctor. Daca vrei sa te linistesti suna-l acum, cit il mai prinzi la clinica.

dineutagraviduta, si mie mi-e tare pofta de bere. Am si baut o jumate de pahar acum vreo doua saptamini. Mi-e pofta de bere neagra si am baut niste Guiness. Unii mai putin fricosi decit americanii mei spun ca in ultimul trimestru chiar ar fi bine sa bei bere neagra cu moderatie fireste, pentru ca are foarte multe B-uri si ajuta la lactatie. Poate de-asta ne e pofta. Vine lapticu'!

DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Treceti-ma si pe mine pe lista cu un baietel-inca nu suntem 100%hotarati ce nume -Liam Edward, William Edward sau Kenneth William -e sanatos, a masurat toate cele si mi-a spus ca e perfect...Cat despre sex, l-am vazut eu inainte sa vada ea ceva- e clar , baiat...

dienutza-cateodata nu sti de care's . de aceea e mai bine sa te duci la doctor...eu-s Stan Patitul la acest capitol, pentru ca am crezut ca sunt crampe de la digestie si cand mi-am dat seama ca sunt contractii a fost prea tarziu- mi s-a spus ca in orice caz nu se putea face nimic, dat fiind faptul ca sarcina era inca mica...asa ca gravida cu Lia am fugit de doua ori la spital unde m-au pus la un aparat sa ada daca sunt contractii sau crampe...erau doar crampe, din fericire.

Bic-sper sa te simti mai bine. si eu am baut o jumatate de sticla de bere de ziua muncii...eu sunt abstinenta de nu mai stiu cand, cred ca dupa ce am terminat de alaptat cu Lia am baut de vreo doua ori cate un pahar de vin si am aflat ca sunt gravida din nou...


quote:
Pentru ca m-am suparat pe durerile astea fara sens si pentru ca de doua ore stau in pat cand pe o parte, cand pe alta, mai ales in pozitia covrigului, m-am decis: si asa mi-e rau, asa ca pot sa mananc pepene!!! - ca mai rau nu-mi poate fii (uite ca am gasit si un avantaj in starea de rau). Si l-am savurat sfidandu-mi crampele, na! Nu s-a intamplat nimic rau si sunt decisa sa NU MAI STAU IN PAT, cand ma va durea mai tare, voi face ceva sau voi manca ceva, sa vedem noi care pe care!!!
-bravo, tania-asa te vrem...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-18+
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

BIC ce pofta mi-ai facut de Guiness!!! E berea mea preferata

ANAMARI - am reusit!! Mi-am luat geanta pe umar si am plecat in parc sa fac miscare. Dupa vreo trei ore m-au lasat durerile. Chiar ca au "program"...o fi programul lui ala micu'?


Tania & Punctuletz 17+
Varsta Punctuletz
Poze cu Punctuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salisa spune:

Buna seara!
Tania sanatate multa si tie si bebelusului.
Am citit despre crampele tale.
Pupici si celorlalte fete!
Salisa 17+ in asteptarea primelor miscari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

salisa-buna seara si tie...vin ele si primele miscari.

tania-cine stie ce acrobatii face bebe la tine acolo in burtica...ii place sportul, te pomenesti...

sa va mai povestesc de bebe3 al meu - a fost el cumintel cat la masurat tanti de la ecograf(aici e tehnician cu 3 ani specializare si nu doctor)si bine inteles ca in momentul in care am vrut sa facem poze 3D s-a ascuns dupa picioare- asa ca avem o poza superba cu 2 picioare de bebe -...Dar cand a fost sa aflam daca e baietel si fetita a fost intr-o pozitie asa buna ca pana sa zica tanti ceva, am zis eu-uite, e baiat si m-a bufnit rasu-plansu, ca eu baiat simteam ca e si asta vroiam.Am facut si inregistrare pe caseta video.
la noi tanti are rabdare ca ne cunoaste-o cunoaste si pe Lia...si lui bebe3 i-a mai facut o poza-cand au crezut ca e sarcina ectopica...Pana acum insa am reusit sa punem doar poza 2d cu celelalte sa-l vedeti si voi...

ca si Alex, bebe3 sta undeva jos in burtica...Lia era mai pe sus, cu fundul in stomacul lui mamii(nu stiu daca sunt clara). sa fie o trasatura a baietilor mei?

cat despre nume- vi se pare voua ca Lia si Liam ca pereche suna asa ciudat?-ca mie tare imi place Liam. nu vreau william pentru ca toti il vor striga bill, billy si nu stiu de ce,dar am intalnit tot felul de ciudati si ratati cu numele asta- si doar vreo 2-3 cazuri fericite, unul fiind sotul,...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-18+
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

Buna dimineata fetelor ...
Sunt super suparata, am fost ieri la dr de familie, mi-a dat reteta de nospa, utrogestan si materna (gratuita) dar am umblat aseara 3 ore si nu am gasit nici o farmacie care sa dea gratuit .Adica am gasit 2 dar nu aveau nici nospa , nici utrogestan.
Azi dimineata chiar am izbucnit in plans cand am iesit din farmacie.. ca o sa trebuiasca sa o platesc si este aproape 2 milioane...Si asa casa ne duce mai mult decat am crezut noi, mai avem de mers si la 2 nunti, vreau sa fac al doilea imprumut si mi-e frica sa mint la banca ca numai am nici un alt imprumut cand noi mai avem unul...Toata lumea imi spune sa staulinistita ca unii au facut 2-3 si nu i-a prins banca, dar pur si simplu dai o declaratie pe propria raspundere...sunt eu mai prostanaca, asa-i?
Sa aveti o zi mult mai buna decat a mea...
Azi ne ducem la o nunta si eu o sa plec mai devreme de la servici sa caut o farmacie pe aici prin centru poate poate am noroc....

joy 18+

Mergi la inceput