Bebelusi de septembrie-octombrie 2004 (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timea spune:

Salutare!

Merci de urari! Eu am nascut fara cezariana, in principiu cica-i mai bine sa fie cel putin 2 ani intre sarcini dar asta-i situatia...cu ridicatul cica nu-i problema daca nu-s probleme cu sarcina...in rest sa fim noi sanatosi... numai bine... ma dus ca asta mica face criza cand o las din brate cand e obosita:) mergem la dormit:)



Timea si Mara 10 sept. 2004
http://community.webshots.com/user/timea2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Vorbiti de masaj la bebe.....eu nu-i mai fac masaj de vreo luna ca n-am cui! Pai nu sta locului o secunda!!!!E jale ....la stersul dupa baita......la pusul scutecului....iar cand il imbrac fug dupa el prin toata casa!N-are astampar!Mai nou si cand mananca iese din balansoar si tot fuge in 4 labe prin casa!
Bebe atomic e putin spus!!Scoate sufletul din mine!

Pupici!


Ioana& Alesio, bâzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

Buna fetelor!
Eu am postat capitolul trecut pe la inceput si acum cand intru am ramas socata cat ati scris...clar eu nu apuc sa scriu cat as vrea dar va citesc de cele mai multe ori...sunteti tare... la toata lumea!

MIHAELA(ROANDRE),multumesc de aprecieri,si mie mi-a placut intotdeauna numele de Robert,de cand eram mica ma gandeam ca atunci cand voi avea un bebe asa o sa-l cheme,daca e baiat si uite ca a fost!
MCM,bafta la condus,eu acum fac scoala,si sunt tare stresata cu invatatul regulamentului,si la condus mi-a fost cam frica dar vad ca merge destul de bine,sper sa fie bine!.... familiei tale!

Fetelor am vazut ca ati vorbit despre premergator...hmm,eu nu vreau sa supar pe nimeni,dar nu cred ca un copil care se naste cu piciorusele sanatoase se poate imbolnavii sau patii ceva de la premergator,poate doar sa se leneveasca si sa mearga mai tarziu si pe varfuri pt ca ala il sustine,iar atunci cand ei realizeaza ca isi pot da doar vant in el si apoi sa-si tare picoarele asa fac...stiu destui copii care au mers in el si nu au nimic,sunt absolut normali...dar cunosc si copii care au avut de la nastere probleme si li-au fost interzise categoric premergatorul,dar repet aveau deja probleme...acum depinde de fiecare cat timp si cat de energic este copilul,e cel mai indicat sa nu il pui foarte mult timp in mergator,dar uneori nu mai faci fata...cazul meu,cand Robert nu mai sta nici cum decat in picioare si nu vrea decat sa mearga,evident ca singur nu poate,asa ca-l ajutam,doar ca uneori suntem franti sau trebuie sa facem si noi pipi,sau sa papam,deci atunci premergatorul e bine venit...acum i-am luat si ham,si gata,chiar ca s-a terminat,nici afara nu mai vrea sa stea in carut,numai pe jos si pe jos...nu stiu daca ma credeti, cum sunt ai vostrii copii,dar gandacelul asta mic al meu,nu sta 5 minute singur si jos in fundulet,doar sus in picioare,fara sa exagerez,nu sta in patutul lui decat cand doarme si in carut maxim 15 minute afara,in rest in picioare...si seara pica de oboseala dar el tot sus vrea...daca stau sa ma joc cu el, 5 minute dureaza sa stea in fundulet pe pat cu jucariile,si apoi iar vrea sa mearga....voi ce ati face in locul meu?...sau mai bine zis cine e in cazul asta ce face?...poate mai aflu si eu idei noi !
Gata,va pup si numai bine!...plec la conducere!

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionika spune:

Hello fetele!
Ramona, esti o comoara la casa omului! Avem noroc cu tine!javascript:insertsmilie('')
Cristina (mcm) la sfarsitul lunii asteia venim in Brasov. Poate ne vedem!
Bye!

Ioana&Andrei (14.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Am supravietuit........dar am avut mare emotii.


ionika cu mare placere....eu vroiam sa o intreb si pe CRISMIR in ce zona locuieste dar vad cu nu are activat PM-ul. Daca ne citeste poate imi scrie si mie pe unde sta; poate ne vedem.




Cristina, Christian si bebe Alexia Maria Uimirea (D.N. 02.10.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Naty – incearca sa o dai si cu ulei de masline fiert.La mine a facut minuni cand a avut fata un fel de iritatie urataaaaaaaaaa de tot.Nu i-a trecut cu nici o crema sau unguent in afara de ulei de masline fiert care a „reparat-o „ in 3 zile.
Cat despre nunta eu una nu as merge singura indiferent cine s-ar insura.Daca fata nu suporta masina si nici nu ai baby-sitter acolo , eu nu m-as duce deloc si gata.
Felicitari pt ridicat singurica!
Fata mea sta in premergator descut si merge f bine cand o tin de manute,adica merge cu piciorusele drepte si calca pe toata talpa.Eu merg pe ideea ca SIMT ce trebuie sa fac cu copilul meu,si ce nu e bine pt ea.Ascult sfaturile dar nu le apic decat daca am un „ceva” care imi spune ca e bine pt ea. Cred ca va a-ti seama despre ce vorbesc.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Daniver – norocos o sa fie baiatul tau!
Da, eu am modificat si la tine si la Lucia, dar binenteles ca am uitat sa va spun. Cu placere!
Medicul respectiv merita.
Scutece din acelea folosesc si eu cand vreau sa o las un pic la aerisit.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Iulyp – masaj ii fac dupa baie si sta destu de cuminte daca se joaca tati cu ea in acest timp.

Ellen – nici eu nu o tin prea mult fara pampers.


Mcm – stai linistita ca te descurci tu.



Pozici noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Simona – la Cugir nu as putea sa intru decat de la un net-caffe.dar merg acolo asa de rar ca in 3 zile cat stam nu o sa am timp nici sa respir.Si daca de fiecare data cand am plecat pe undeva gaseam pe cineva care sa stea cu fata sa iau si eu o pauza , acolo nu cred ca are cine pt ca vor fi 5 copii cu varste intre 6 sapt si 6 ani. Deci, vai de capul nostru!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Crismir – fata mea sta in carut fara probleme cand mergem afara.Poate si pt ca eu nu plec cu ea de acasa decat cu carutul.In portbebe am pus-o de 5-6 ori si atunci pt max 20-30 min si inapoi acasa.

Ionika – multumesc pt compliment.Dar nu cred ca sotul meu e de acord cu tine in momentul asta.de cand avem calc e disperat ca stau prea mult in fata lui(calc).


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput