Perle d`ale socrilor (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chiquitita spune:

quote:
Originally posted by irinai

In seara dinaintea nuntii noastre soacra-mea a inceput sa planga si sa isi smulga parul din cap ca ii iau copilul de langa ea (copilul avea 30 de ani).

Iar de-a lungul timpului mi-a servit perle de genul:
"L-ai luat de langa mine ca sa il faci prostul tau!"
"L-ai luat si l-ai dus la Cucuietii din Deal, de unde esti tu" - eu sunt din Bucuresti iar stimabila din Craiova:))

In rest, rautate cat cuprinde. Pana cu nu mult timp in urma eu credeam ca le spune din prostie, m-am convins insa ca le spune din rautate.
Incerc sa o ignor cat pot de mult, dar nu reusesc. Inca ma enerveaza numai cand imi aduc aminte de ea.

Iar sotul...tine cu ea.





Asta e cel mai rau. Doare cel mai rau cand vezi ca tine cu ea. Iti spun din experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

quote:
sper ca nu va bateti!!




Iarta-ma, imi imaginez ca pe moment iti vine sa urli, dar e tare rau de tot faza!

Eu n-am cu ce sa va incant, probabil sunt una din rarele exceptii care are niste socrii minunati: ii vad cam o data pe luna si atunci e cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

asta era logica femeii: daca auzea oarece bufnituri prin usa, cel mai probabil era sa ne batem, la 2 noaptea.....

La asta s-a gindit ea.
Ce sa-i faci... conexiunile.....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Elise, hai ca rad singura!

Hai sa va spun de o prietena de-a mea:

Le face socrilor un tort de Anul Nou, isi da toata silinta da nu iese bine, asa ca mai face unul care iese absolut superb!

Dupa o saptamana, povesteste soacra ei: am mai copt niste mere si am inmuiat tortul si l-a mancat bietu socratu!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgetaim spune:

Elise esti grozava.Eu nu am ce sa va spun.Pe soacra mea n-am cunoscut-o,murise cu-n an inainte de-a-l cunoaste pe sotul meu,iar socrul meu a murit la o saptna dupa ce am scos actele.Cind am scos actele era in spital,dar sotul meu nu a vrut in nici un caz sa ne!!!!Va pup pe toate sunteti fffff dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo64 spune:

ne mutasem in sfirsit la casa noastra cu 2 copii mici si era Craciunul. Eu am incercat sa ma pregatesc cu de toate ca sa arat ce gospodina sunt si bineinteles ca doream sa am si o manichiura perfecta ca sa se simta sotul casatorit cu o doamna, nu cu o menajera. Am fost la colindat la socrii, iar saocra mea a remarcat manichiura si a zis, citez: se vede ca nu lucrezi nimic acasa de arati asa! In primul moment m-am blocat, apoi i-am dat un raspuns pe masura: da , eu stau toata ziua in fotoliu si sotul imi uda unghiile sa creasca! Apoi mi-am luat familia si am plecat cu copii, sot, purcel si catel acasa. De atunci nu mai are curaj sa-mi faca observatii.

dodo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siminaf spune:

Dodo, daca n-ar fi de ris, ar fi de plins!!! Bine i-ai zis-o!




Simina & Andrei (Deiutzu) & Raluca

Virsta Deiu


Home, wherever you are...

Excursie la Lake Arrowhead
Laguna Beach
Beach Cities
Noi 3, cu Raluca in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Dragelor, am ras de m-am cocosat cu perlele socrelelor ...
Si eu am una bucata despre care as putea sa scriu un roman si sunt asa de multe ca nu stiu ce sa povestesc.
"Sforaitul este boala psihica si trebuie sa merg la doctor" (ea sforaie si la sforait spune"horait")
Despre cumnatul meu, care are 26 de ani, e un munte de om si e sanatos tun:"Doamne, n-am dormit toata noaptea de grija, aseara era asa de balonat ca m-am gandit ca are vreo hernie, ceva si ma gandesc ca trebuie sa-si faca analize"Matei- baiatul meu- s-a jucat toata ziua cu ezaurul"- dictionar- dinozaurul.
"Sa-i dai copilului sa roada mere ca sa-i creasca gingiile".

Sunt multe tare si nu-mi aduc aminte, dar mai revin, ca-mi place tare subiectul

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:


buna, nurori!
ale socroseniei mele sunt mai degraba "negandite", oricum tot perle raman:
- avea fetita aproape 2 luni, O ALAPTAM exclusiv,inclusiv noaptea, si dansa (care ne vizita doar seara, dupa ora 8.30 desi lucra 8 ore pe zi, in 2 schimburi, deci avea si timp liber) isi ofera ajutorul: "s-o mai iau eu pe bebita la mine noaptea sa dormiti si voi.."
- alta: "unde ii pui glicerina boraxata, in nasuc??"
-la baita copilului: "sa nu-i faci vant (cred ca vroia sa spuna frig)cand dai apa cu mana pe el"

si multe altele.....

mama Mariei Alexandra si a lui Stefanut

Pagina Mariei http://www.babiesonline.com/babies/m/mariaalexandra/
Pozici http://pg.photos.yahoo.com/ph/gratiela_ion/my_photos

"Dragostea este indelung rabdatoare; dragostea este binevoitoare; dragostea nu vrajmaseste, nu se lauda, nu se trufeste." I Corinteni, 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alionushca spune:

Hai fetelor ca am ris azi cu voi

Cind am inceput sa traim impreuna cu sotul meu, cu vreo 6 luni pina la nunta, mergeam des in vizita, ca deh ii era dor de odor, si surioara lui dorea sa-l vada, imi zice

,, Draga mea te rog sa-i speli hainele in fiecare miercure pentru ca sa fie curatel la servici,, la care eu ii spun ,, eu ma marit cu el, nu-l adopt si pentru ca e major, are buletin si ca avem masina de spalat el poate apasa singur pe buton,,

Da cind am luat rochia de mireasa in chirie cu 400 euro mai nu a murit ca ce e asa de scumpa, la care eu ii spun ,, mamica da e asa de frumoaaaasa,, - si a schimbat tema

La noi toate sau intimplat mai mult pina la nunta - de genul ,,da carne maninci dragul meu,, ,, da eu vad ca tu ai slabit, Aliona de ce a slabit baiatul meu,, - la care eu ,, Nu ma intrebati pe mine, e asa el de cind il stiu, s-apoi stiti ca eu nu gatesc deloc pentru ca nu pot si nu-mi place,,

In prezent so deprins cu gindul ca nu fac mincare, face mama mea, ca fac doar curat si ca daca ceva nu-mi place pun botul pe dos si sare repede socroshenia sa ma linisteasca - mama mea asa mi-a spus ,, fa galagie de vreo doua ori si o sa vezi ce draga o sa le fii,,, si asa a si fost.

Da ii mai scapa - dupa, spune ca are simtul umorului dezvoltat. Ia mai dezvoltare nu saga.



Aliona

Mergi la inceput