Perle d`ale socrilor (2)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

sa va spun ca i-a raspuns mama lui barbatu-meu cind ne plangeam noi ca ne-am nimerit amindoi infertili?

"data viitoare cind va luati sa va controlati inainte!"

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Elise

sa va spun ca i-a raspuns mama lui barbatu-meu cind ne plangeam noi ca ne-am nimerit amindoi infertili?

"data viitoare cind va luati sa va controlati inainte!"

Elise




Alta nebuna!Mai,aste-s toate la fel de idioate!

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorym spune:

Acum 5 ani dupa ce am facut cununia civila din cauza lipsei banilor am facut o logodna la biserica. Prima fraza pe care a zis-o socrul meu cind am iesit pe poarta bisericii:Acum mai tata nu ramine decit sa faci un baiat sa duca numele mai departe!
Au 4 copii si el e singurul baiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diadaniela spune:

quote:
Originally posted by Lorym

Acum 5 ani dupa ce am facut cununia civila din cauza lipsei banilor am facut o logodna la biserica. Prima fraza pe care a zis-o socrul meu cind am iesit pe poarta bisericii:Acum mai tata nu ramine decit sa faci un baiat sa duca numele mai departe!
Au 4 copii si el e singurul baiat.







Si v-ati conformat?

,,Iaca si eu pe aici ma bag in seama...poate invat si eu cate ceva de la cineva...sau mai invata si altii de la mine,,

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilona77 spune:

mai fetelor, dar unele dintre voi aveti niste soacre de cosmar ... si eu care ma plangeam de a mea ... norocul meu e ca atunci cand eram in tara era la 15000 de km si ca ne-am intalnit doar o data, dar si atunci s-a lasat cu scandal, intre mine si al meu sot, iar aici e doar la 5000 km si a fost tot o data si ne-au trebuit aproape 2 luni sa ne impacam dupa ce a plecat (ma refer tot la mine si la al meu sot)...
faze prea urate nu a facut, sau cel putin nu ca unele dintre soacrele voastre, a mai avut si ea scaparile ei pe care am tinut sa i le taxez ... in 2004 cand a fost in tara a stat la noi, bineinteles, nu s-a dus la fi-sa ... si imi spune intr-o zi ca ar vrea sa facem clatite, spun ok, hai sa facem ... ma apuc sa pregatesc compozitia in ideea ca socrela le va coace, dar ti-ai gasit? s-a dus sa se culce ca e obosita ... iar eu i-am copt clatite 4 ceasuri si aveam grija si de cea mica sa nu faca galagie sa nu o trezeasca ... tot in timpul sederii de atunci imi spune sa imi aleg niste camasute si niste bluze de la ea (de parca mi-ar fi venit) si imi aleg si eu doua, in ideea sa i le dau mamei mele, le spal si dupa amiaza vad ca nu mai sunt pe sarma ... ma uit peste balcon, nu erau ... nu spun nimic, iar seara ma uit ca imi disparuse si trusa de manichiura si ondulatorul pe care mi le daduse cadou ... il intreb pe al meu sot daca stie unde sunt si ea calma raspunde :"pai i le-am dat Mihaelei", adica lui fi-sa ... am simtit ca imi vine sa iau in mana prima vaza si sa i-o dau de cap ...
aici cand a fost, intr-o dimineata, crezand ei ca dorm, s-au apucat sa discute putin despre mine si cum i se plangea al meu sot ca sunt asa si asa, ca spun asa si fac asa ...si ea spune "ti-am spus eu sa nu te insori cu ea ca e tare afurisita", intr-o alta dimineata spune: "hai sa mancam noi ciocolata aia elvetiana cat doarme aia (aia fiind eu)" ... asa ca, am avut eu grija sa se simta "bine" cat timp era in compania mea ... iar dupa ce a plecat....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ynutza spune:

e trist sa vezi ca este un pas atat de mic intre oameni la capitolul intelegere...
Si eu ma "mandresc" cu o soacra exemplara.......si daca face ceva aiurea ma gandesc ca de vina este o dragoste posesiva pentru copilul ei.......dar tot nu o iert prea mult:)
- inainte de nunta a amenintat parintii mei ca da foc la casa si imi sparge geamurile:)
- pe urma ca vine cu politia:))
dupa nunta deja eu eram mult prea buna pentru copilul ei ......
Am stat o perioada scurta la ea in casa am zis sa nu zica sotul ca eu sunt nebuna si nu vreau sa fac compromisuri.......inainte de craciun mi-a luat covoarele din camera pe motiv ca calcam pe ele si se uzeaza:)
cand le-a pus de paste ca sa ne faca o surpriza am decis ca eu ma mut....el sa faca ce vrea.......si el a fost super fericit ca ne mutam.

Mai sunt si alte mici nimicuri care intr-un fel sau altul te deranjeaza...ca de ex imi zice acum recent ca asa se gandeste sa nu semene copilul ei cu familia socrului ca aia toti au divortat ......

bine chestii de umblat prin sertare atunci cand este in vizita e un lucru normal deja ......eu o las....ca a inceput sa ma amuze....in toate sertarele am prezervative si alte chestii cu tente sexuale..nu trebuie sa vada ceva acolo si ea?
fata de alte fete care poate suporta vizita soacrei pentru ca asa vrea si sotul la mine nu e aceeasi problema .....sotul meu evita sa fie acasa daca vine si atunci nu mai vine.
acum este si o mica distanta de 240 km si chiar ca o vad de doua trei ori pe an si atunci foarte scurt.
Defapt am invatat sa nu ma mai agit ca nu are rost am chestii mai importante de facu.......dar e amuzant cum unii oameni incearca sa ii supere pe altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

In loc sa muncesc am stat si am citit "perlele " iubitelor noastre soacre ! Am ras de mi-am speriat colegii !
Rabdare si tutun iubitelor !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei

Hai ca a mai scos si soacra-mea o perla.Am fost in parc cu copiii si vorbisem cu sotul sa ne intalnim la soacra-mea sa mergem cu totii acasa.Soacra-mea stand foarte aproape de parc.Ajungem acolo,eu si copiii,eu si cu fii-miu fiind cu rolele inca in picioare,la care soacra-mea:
-Ia uite ditamai capra pe role!
la care eu ii raspund cu un zambet malitios:
-E bine ca nu sunt vaca.
Soacra-mea fiind grasa.
Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3


Tot respectul!!!Ai fost beton! Sincer, am inceput sa rad de una singura ca se uitau copiii la mine crucis

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dandush spune:

quote:
Originally posted by Elise

sa va spun ca i-a raspuns mama lui barbatu-meu cind ne plangeam noi ca ne-am nimerit amindoi infertili?

"data viitoare cind va luati sa va controlati inainte!"
Elise



Elise , draga...asta e un semn bun. Inseamna ca nu e impotriva sa va mai luati o data. Hmmm...cum nu stiu unii sa-si tina gura.

If u wanna c the rainbow,u have to put up with the rain.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi75 spune:

fetelor, m-ati dat pe spate cu "socrosheniile" voastre.
De la soacra mea citire:

POLICRA = porecla

PERTENTZIE = pretentzie



Georgiana-mami de Stefania(2 ani-sic!)

Ia uite si poze:http://photos.yahoo.com/georgianaradut

Mergi la inceput