Mamici de iulie-august (59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Mamini, din lista ta ,mie imi place Kara si Ines....



AniS si bebelina mea dulce 35+
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamini spune:

mie mi se par frumoase toate, bineinteles mi-ar place si Ioana( asta ar fi greu pt finlandezi) si Alexandra(dar tati zice nu...) si ma sucesc pe toate partile...si cum ziceam, peste toate, avem si ditamai numele de familie.
M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Gata fetele, am terminat mancarea, am si mancat... de fapt inca mai mananc
Am facut pana la urma supa cu galuste si conopida pane de care nu ma mai satur, e a doua farfurie plina ochi
Pana acuma am luat 10kg, mai am fix o luna pana la termen - 3aug. - si in stilul la care am pofta de mancare cred ca mai pun 10kg , dar nu-i nimica, vorba lu' tata "noi sa fim sanatosi"

Kulta, bravo tie ca ai mers la pescuit si ti-ai bronzat burtica. Mie una, poate sunt mai paranoica, dar mi-e teama sa stau cu ea la soare ... recuperam noi bronzul vara viitoare

Monai, multumesc pt. reteta de piure, o sa incerc cu prima ocazie, trebuie sa fie tare bun.

Irinuca, ai plecat la plimbarica si nu te-ai mai intors.. sau acuma de fapt e ora ta de somn...

Andre_ea, multumim pentru informatiile despre Bogdana. Atunci o asteptam sa ne mai povesteasca ce a mai facut, eu sunt curioasa cum mai sta cu fierul ca si ea lua 2tablete/zi...


Pupici,
Katink si dulcineea mea 35+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Mai fetelor, dar ati avut chef de taclale azi... am plecat si eu pentru 2 -3 ore acolo si voi... ati gatat un capitol...

Am primit un SMS de la IRDA azi: " Noi suntem in spital de azi dimineatza de la 3. Am avut o scurgere rosiatica si ne-a oprit pentru monitorizare, suntem pe tocolitice si asteptam sa vedem cum evolueaza lucrurile. Daria e ok, Suntem doar obosite de nesomn. Pupici fetelor de pe DC"

Sper din tot sufletul ca totul sa fie in regula cu Irda si cu bebelina mica si scumpa, oricum daca mai am vesti de la ea va tin la curent.

Andre_ea, multumim pentru vestile de la Boga, s-o pupi din partea noastra si sa-i spui ca-i simtitm lipsa pe DC.

, nu m-am apucat de mutat, o las pt. sambata!!!

Acusor, felicitari pentru notele mari si grase pe care le-ai luat, te admir pentru puterea pe care ai avut-o sa te tii de examene!! Referitor la berea fara alcool, mie mi se pare la fel ca si gust... sincera sa fiu eu eram bautoare de vin , mai putin de bere!! Dar de cand am ramas insarcinata a inceput sa-mi ploua in gura cand vad spuma de la bere... Asaaaa... acum referitor la pulsatiile acelea, sigur este bebe care sughitza de zor... La mine se vede burtica cum pulseaza... de aceea am senzatia ca bebelina mea este intr-o pozitie care nu ma face foarte fericita... Dar vad deseara exact care-i treaba...

Kulta, eu nu am stat la soare desi am facut o plaja, mi-a fost frica sa ma expun radiatiilor... sunt eu mai grijulie acum, ca pana acum... stateam la plaja cu orele!!!! Iotete, tre' sa dai de baut ca ti-ai gasit petitoare!!! Gata, l-ai cuplat si pe Sebastian, te-ai scos!!

Mamini, imi pare rau, dar bebe Andrei i-a facut curte bebelushei mele de pe vremea cand era inca la purtator... Asa ca Andrei este gata arvunit!

Ioana, ce dulce este puiul Andrei!!! Si pare tare cumintel, sa stii!!! Apropos, in fotografii arati tare slabutza!!! Ce ma enervezi!!!! Sa nu te mai aud ca te plangi ca esti grasa ca vin la tine!!!

Mamini, mi-a placut lista cu nume, imi place tare mult Aimee, dar la noi la ROMania nu prea merge... Ma gandeam si eu acum sa schimb numele... sa vad ce zice si tati: Sarah Ioana... dar mai vedem!! Nici eu nu-mi pot spune parerea la numele altora pentru ca este strict decizia parintilor...

Fetele , multumesc mult pentru urari, sper sa vin cu vesti bune deseara de la control!!

Inca ceva: MONICA ELENA ce mai face??? Anis, poate stii tu mai multe despre Monica Elena, vad ca de cand a nascut n-a mai aparut prin zona...

Pupici multi,

Irina si bebe 34 sapt.


http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mamini si mie imi place cam toata lista ta, dar cel mai mult ALMA si MARA, sunt si simple, sonore si sunt si foarte frumoase. Mai ales ALMA imi place la nebunie ca semnificatie: pai nu e domnisoara Duracell sufletul vostru?

Ioana, Andrei e super-dulce ratusca mica.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 34+ sapt.
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu75 spune:

mamini, nu pot sa le dau la fete amanunte despre tine pentru ca ele totusi te plac. Am glumit!

In legatura cu numele, eu daca aveam o fetita, o botezam Ioana, Ana, Sara iar tati ii punea numele Lavinia, ca noi impartim totul pe din 2 .
Parerea mea e ca in momentul in care ai sa o vezi, isi va alege singura numele.


Luminita
34+ cu Andrei
Tati si mami lui Andrei http://pg.photos.yahoo.com/ph/lumylorv/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katink spune:

Mamini, super lista "restransa" ai, mi-a placut

Mie imi mai plac: Esther, Elisabeth, Theresa, Ioana, Isabela/Isabel, Maria si mai sunt dar am uitat astea mi-au venit acuma rapid in minte.


Pupici,
Katink si dulcineea mea 35+

Fotografii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Katink, pai ce, mai poate omul sa doarma cand are atata de recuperat la citit??? Pofta buna la papa bun!!! 10 kg zici? EU AM PUS 17 KG!!!!! Si mai am o luna!!!! Pot sa ma plang si eu, imi dati voie???? Dar nu conteaza, bebelina si cu mine sa fim sanatoase, ca dupa aceea le dam noi jos...!!!!

Pupici,

Irina si bebe 34 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabungau spune:

Ma uit ca suntem singurele foarte active, cele mai active de pe tot topicul asta... mai sunt 2 capitole ale noastre pe aceeasi pagina care au ramas inca deschise desi sunt pline ochi!! He he!!

Pupici,

Irina si bebe 34 sapt.

http://photos.yahoo.com/irinabungau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONAI spune:

Mamini, preferatul meu ramana Sara , dar foarte, foarte mult imi plac Carla (pentru urmatoarea noastra fetita), Alma si Thea. Ai ales numai nume unul si unul, mai imi plac Maia, Sophie, Cara, Erin. Ce bine ca ne-am hotarat, mai bine zis cica tati a hotarat , eu aveam nume de baietel Mihnea .

Sa auzim numai de bine.
37+ si din burtica Sara.


http://pg.photos.yahoo.com/ph/popescu_monai/my_photos

Mergi la inceput