Bebelusi de sept-oct 2004 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by herra

quote:
Originally posted by dianarus78
Si au urmat vreo 3 luni de fier si calciu la greu.



fier si calciu i-ai dat o data sau pe rand?
eu a trebuit sa astept sa-i termin cura de fier (noroc ca a ajuns cu hemoglobina la 13 dupa numai o luna si jumatate) ca sa pot sa-i dau calciu.

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)




Pe rand, in ordinea prioritatii stabilite de pediatrul din spital: fier+vit C 2 luni, apoi iar am facut analiza - crescuse la 11 hemoglobina - apoi 10 zile calciu, dup-aia iar 1 luna fier+vit C, si iar 10 zile calciu.
Luna asta trebuia sa mergem iar la analiza dar nu l-am dus pt ca la inceputul lunii inca lua injectii in vena pt complicatiile facute in luna mai de la un rosu in gat. In curand ii repet analizele. Poate sunt un pic paranoica cu astea dar prefer sa previn carente si probleme ulterioare. Oricum, pe masura ce am diversificat alimentatia m-am mai linistit, pentru ca isi mai ia ce trebuie din alimente. you herra.

Liniste, liniste... se vede ca v-ati dus la nunti fetelor.
Ce-i drept am fost si eu de dimineata la o cununie civila. Masa si dansul altadata.

Ianis, Mom's sunshine (14.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Fetelor, eu acum am vazut ca suntem pe "copilasi...." , nu mai avem bebelusi? Eu mai vreau bebelusiiiiiiiiiiiiiiiii ! Ca inca alaptez si nu vreau sa creasca asa repede.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniver31 spune:

Si eu vreau la fel ca si tine Ramona......imi este tare drag asa "mosulet".Si imi vine sa plang ca o sa trebuiasca sa-l intarc ....m-am obijnuit cu el sa isi caute tzatzica si sa si-o tina cu manutele si sa se uite in ochii mei.....si eu binenteles ca ma topesc precum untul pe mamaliguta calda.Nu mai pot dupa el!!!!!!

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

http://community.webshots.com/user/b35noc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

quote:
Originally posted by daniver31

Si eu vreau la fel ca si tine Ramona......imi este tare drag asa "mosulet".Si imi vine sa plang ca o sa trebuiasca sa-l intarc ....m-am obijnuit cu el sa isi caute tzatzica si sa si-o tina cu manutele si sa se uite in ochii mei.....si eu binenteles ca ma topesc precum untul pe mamaliguta calda.Nu mai pot dupa el!!!!!!

Oana,Nae si Danny(17 10 2004)

http://community.webshots.com/user/b35noc



Nu-mi spune ca eu special ma asez mai la distanta de ea special ca sa o vad cum se chinuie sa ajunga la tzatzica si o prinde cu manutza si trage de ea sa ajunga cu guritza.
Ea se chinuie si noi nu stim ce sa facem sa nu muscam din ea.

Ce credeti ca a facut dimineatza. Dupa ce a schimbat-o tati si ia dat sa pape a pus-o in pat. Ea s-a prins de mine si m-a escaladat pana a ajuns cu gura la tzatzica si statea in genunchi si sugea. Am crezut ca lesin.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Intru si eu rapid sa spun La Multi Ani! tuturor bebelusislor sarbatoriti azi si zilele trecute. Sa fie sanatosi, voiosi, voinici.

Ramona, felicitari Loreemei ca papa foarte bine. Bine ca bea laptele praf.

Ana,in legatura cu plecarea pe furis si eu sunt deacord cu Ramona. Si eu ii zic, tot timpul cand plec "Pa, pa si sa fii fetita cuminte". Este mult mai bine decat sa pleci pe furis.

Lilia, imi pare rau ca nu pot sa te ajut dar eu nu am folosit Milupa pana acum.



Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Am uitat sa zic. Mihaela, felicitari Alexiei pentru statul in picioare singurica. Si Alexuta a stat singurica in picioare pentru cateva secunde, iar o data a pus si 2 pasi, dupa care s-a lasat singurica incet in fundulet. Acum de fiecare data cand se vede singurica in picioare se lasa in fundulet.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

ramona am vazut ca ii dai fetitei lapte formula, si inca alaptezi (ca si mine) si vreau sa te intreb ce tip de lapte ai luat si cum il bea? cu placere? iar peste zi o mai alaptezi sau doar noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

RAMONA, am vazut pozele cele noi, ce inalta este tusca ta! si spune-mi de unde ai cumparat piscina?

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Nu imi vine sa cred ce liniste pe aici! Toata lumea e in plimbari!Ce bine trebuie sa fie.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Buna seara doamnelor!
Eu va citesc din cand in cand mai ales cand imi inchipui ca am un copil Anornal..ca manaca sau nu.
Pt Lili

quote:


FETELOR HELP!!!

Asa tr sa iasa Milupa asta?




Intr-adevar unitatea de la Bebelac este mai mica decat la Milupa. Este bine asa. Eu pot sa spun ca am folosit mai multe feluri de late praf pana acu si am folosit fff bine unitatea care era specifica acelui tip de lapte. Asa ca poti sa o folosesti fara grija.

Si, m-ati uimit cate analize si vitamine dati la copii...
Eu exceptand Vit D nu ii dau nimik copilului.. si imi aduc aminte ca pediatra din ro imi daduse Ferrol, Sana Sol,..

Inca un truc, pt ca e vara si e cald pt a prevenit deshidratarea copilasilor este bine sa facem laptele mai diluat. de regula cu 1 unitate in minus (ex: la 5 unitati de apa 4 de lapte sau cum il dau io ziua 4 unitati apa 2 unitati lapte).

La multi ani tuturor Bebelusilor si copilasilor!


Poate ma lumineaza si pe mine cineva cui tre sa ii scriu ca BB meu are 4 dintisori

Alex

Mult noroc!

Mergi la inceput