Bebelusi de sept-oct 2004 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by loreema24
Herra – la fata mea are cam 1 cm frontanela.



multumesc pentru raspuns!

inseamna ca intr-adevar a lui Vlad e cam mare; un doctor mi-a zis ca are 1,5 pe 1,5 (cm); altul - ca are 2,5 pe 1,5...

asta din urma cica sa-i fac un D3 injectabil...pai eu stiam ca daca a inceput cu Vigantol (pe gura) nu le amestecam, ca se anuleaza reciproc...

nu stiu ce sa mai cred!


Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Cand mergem acum la dr cer si eu analize pt fata. Nu se stie niciodata. Si la cat mananca e prea slabuta , asa ca.... la intepat cu noi.

Pozici noi aici


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)[/purple]
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face ![/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

La multi ani !

Benjamin Alexandru

Tudor Adrian

Tudor


Paula Amelia

Alexia Maria

Maria Romana

Adrian


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Salut fetele!

Scriu si eu in mare graba...suntem echipati de mers la o nunta si afara ploua torential...asa ca mai asteptam sa stea ploaia desi toata curtea mea e plina de apa...o sa fiu fleasca in sandale...

De fapt eu am intrat sa ma plang ca sunt o mamica disperata...l-am lasat pe Stefan la mama azi sa putem merge la nunta, asta pana deseara pe la ora 21 si dupa ce am plecat de acolo ma luat plansu....
Mai fetelor...nu e normal ce am facut eu acuma!Ca l-am lasat acolo asa si am plecat pe furis sa nu ma vada, mama ma convins sa fac asa sa nu planga dupa mine....Of...e atat de greu...

In alta ordine de idei tocmai ma sunat mama sa-mi spuna ca piciul e bine, doarme bustean, sa jucat frumos cu verisoara lui mai mare....
Gata, a stat si ploaia, plecam si noi!
Nu am reusit sa citesc capitolul deja incheiat, probabil o sa-mi fac tema de casa maine dupamasa!!!
Pupici la copilasi!!!

La multi ani Ralucule!

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

sunt si eu pe aici
ieri nu am reusit sa intru pe forum, am fost singura cu bebe
LA MULTI ANI la toti cei aniversati astazi si puiului meu

vai, cand ma gandesc ca peste 2 saptamani trebuie sa merg si eu la o nunta, si ma apuca disperarea, ca pe ana, ca o sa-l las atata timp singur

am reusit sa fac si eu album, adica o mica parte din poze, o sa mai trec
dar sa ne vedeti si pe noi

http://community.webshots.com/album/382796324chdnfK

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns s_simona spune:

am uitat sa va spun
ieri, in disperarea mea ca nu mananca mai nimic bb, am fost la doctor, ca nu cumva sa aiba rosu in gat
si este bine sanatos, nu are nimic
am lasat copilu in pace, si azi i-am facut la pranz altceva, piureu de dovlecel cu cartofi
si a mancat tot
iar acum am pus la cuptor, pe cand se trezeste, budinca de gris
sa incerc si budinca, pentru gris cu lapte, nu mai vrea sa pape
si nici cereale, poate are o perioada, mai incercam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by ana_a
De fapt eu am intrat sa ma plang ca sunt o mamica disperata...l-am lasat pe Stefan la mama azi sa putem merge la nunta, asta pana deseara pe la ora 21 si dupa ce am plecat de acolo ma luat plansu....
Mai fetelor...nu e normal ce am facut eu acuma!Ca l-am lasat acolo asa si am plecat pe furis sa nu ma vada, mama ma convins sa fac asa sa nu planga dupa mine....Of...e atat de greu...



de ce atata disperare? ai vazut ca e bine Stefan? distractie placuta!

ce n-as da si eu sa am cu cine sa-l las (in afara de bona) vreo juma' de zi, sa mai merg prin magazine; pe el n-am chef sa-l chinui dar pe de alta parte simt cum ma salbaticesc!

chiar azi e nunta unei prietene SI NU POT SA MA DUC.
am fost cu Vlad la starea civila si voi merge tot cu el si la biserica.
dar mi-e dor si mie de o petrecere!

si mai grav ca pe 24 e NUNTA SORA-MII si nu stiu cum o sa fac; el se mai si trezeste sa suga noaptea de vreo 2 ori...

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by loreema24

Cand mergem acum la dr cer si eu analize pt fata. Nu se stie niciodata. Si la cat mananca e prea slabuta , asa ca.... la intepat cu noi.



si Vlad mananca tot cam asa cum spuneai tu, SI INCA NU ARE 9 KG.

iar analize i-am facut cu sange lua din deget DIN DEGET.

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

quote:
Originally posted by dianarus78
Si au urmat vreo 3 luni de fier si calciu la greu.



fier si calciu i-ai dat o data sau pe rand?
eu a trebuit sa astept sa-i termin cura de fier (noroc ca a ajuns cu hemoglobina la 13 dupa numai o luna si jumatate) ca sa pot sa-i dau calciu.

Good friends are like stars........You don't always see them, but you know they are always there...

Cristina & Vlad (23 septembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

hera - deci nu e singura mancacioasa slabanoaga!

ana_a - Stai linistita ca se descurca baiatul si fara tine cateva ore. Cred ca voi chema si eu o prietena la mine sa stea cu fata sa mergem in discoteca.
Sfatul meu e sa nu pleci pe furis, ci sa ii spui pa si sa te vada. Daca dispari pur si simplu s-ar putea sa se sperie ca te pierde si asa ar fi mai rau. Eu si daca ma duc sa duc gunoiul ii spun fetii "pa, sa fi cuminte pana vine mama" si ies sa ma vada ea.Cateodata ramane singura in casa 2-5 min si nu zice nimic. Stie ca vin inapoi.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput