Mamica de noiembrie -Decembrie 2005(22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andutzy spune:

Buna burtici!
MIRELA : Multumesc pt intrebare!Acum am ajuns acasa si am mincat si in timp ce mincam , am simtit niste miscari de trupe. Apoi au continuat citeva min.
Am citit ca pe multe dintre voi va supara stomacul, mai nou si pe mine:am arsuri la stomac si se intind pe git!Voi luati ceva pastile pentru asta.Am uitat sa va spun ca med. de familie m-a `bagat` pe Materna(pe linga Fe, no-spa pe care le luam si inainte)
Inca n-am inceput sa le iau , dar ma gindesc cu groaza ca-mi va da pofta de mincare..si chiar ca n-as avea nevoie!!
A-ti stabilit intilnirea de maine, Mirela?
Atenasi 22sapt+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

Ina-vacanta placuta...

Lavi-sper ca fetita ta e mai bine


andutzy-aici se insista pe prenatale-zic ca duc la o dezvoltare armonioasa a copilului si se dau din ziua in care afli de sarcina. Fii atenta ca si astea pot da arsuri- eu nu le mai iau-dar iau doua vitamine de copii pe zi...Tot pentru arsuri , sunt aici niste pastilute "tums" numai pe baza de calciu. In romania am vazut Antacid de la Europharm are aceeasi compozitie...sunt recomandate de ginecolog.

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005-17
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula2003 spune:

Am poxe cu burtica pe 29.06.2005
Stiu ca voi aveti una mai mare(burtica) dar ...eu sunt ce-a mai mica.


Paula 14+
Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ambelor Lavi: mai fetelor, acum m-am uitat eu mai atenta pe lista noastra de pe prima pagina si am vazut cum v-ati brodit voi cu fix aceeazi virsta, acelasi nume si acelasi DPN.... una dupa alta! Wow.

Monet, 1,5 kile pe lune nu e rau. Eu am inteles ca de prin luna a cincea, ne ingrasam cam 1 pound pe saptamina, ceea ce inseamna vreo 3.5 kile pe luna.

Cit despre sarcina ta de aproape trei ani de zile, uite-te si la partea pozitiva: nu mai ai ciclu!!! Cind eram pustoiaca, ma gindeam ce fericire va fi pe mine la menopauza. Uitasem sa iau in considerare ca pina la menopauza mai vin si copiii...

Eu am renuntat sa ma mai cintaresc. Parca am ramas constanta de ceva vreme incoace. Ma bazez mai mult pe cintareala lunara de la doctor...

Fetitzuca mea a fost cam cuminte ieri de m-am si speriat. Dar spre seara am mincat ceva si am baut apa minerala dupa care am stat in pat si a inceput agitatia.

Pentru cele ingrijorate ca nu au simtit inca bebelusul, pot sa va consolez ca aveti o lenesa printre voi. Am avut banuiala neconfirmata nici acum ca simteam ceva, dar siguranta am avut-o abia acum zece zile, deci in saptamina 21...
Ca sa va amuz, mie mi se pare ca miscarile firave se simt ca un gaz in stomac care nu simte nevoia sa iasa p-afara, cum ar fi normal.

DPN 31.10.05

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

neata fetele neata!!!
nici o miscare pe ziua de azi?
nu ati ajuns inca la servici?
apropo de miscari, la mine prima data a miscat vinerea trecuta (17s+3z) si de atunci a miscat in fiecare seara, nu va mai zic ieri ca s-a trezit de la 6 dim, si de atunci a baletat permanent...
sunt tare bucuroasa...
hai mai ziceti si voi ceva, e frumos?
xandra, 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Nici la mine nu misca foarte des si misca mai ales cand stau ghemuita !
El saracutul misca mereu dar sunt eu mai nesimtita si nu il simt tot timpul! Zilnic il simt dar nu pe perioade lungi!

Diana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Buna dimineata, fetelor-burticoaselor!

Cum stati cu moralul, astazi? Eu tare rau...Fara nici un motiv, altul decit ca nu am dormit bine, ca m-au capiat tintarii, respectiv, cind am inchis usa de la balcon, am murit de cald...
OFFFF! Grea e viata! Astept vesti mai optimiste!

21+5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

iar ii curge apa la baie la aia de sub mine ... nu mai pooooot.
in septembrie anul trecut am schimbat tot la baie (tevaraie, gresie, faianta)
in noiembrie a venit ca-i curge. chemat instalator, spart gresie, nu gasit nimic dar inlocuit totusi sifonul, ca sa faca si el ceva.
luat 3 buc. gresie de la prieteni care si-au pus acelasi tip.
asteptat 1 sapt. 1 zidar sa puna gresie la loc. in timpul asta fara chiuveta baie, ca se sprijinea pe o masca care statea pe gresie. prin urmare nu gresie = nu masca = nu chiuveta.
pus gresie.
seara de craciun. noi faceam bagaje, venit vecina, curge iar. spus vecina: nu curge de la noi, noi reparat. ea: ba de la voi, opresc apa, va pun blocu' in cap. noi cedat santaj. spus vecina sa vina cu instalatoru ei si-l platim noi.
anu' nou: venit instalatoru ei, spart, nimic, turnat o mana de ciment pe langa sifon (ca sa faca si el ceva).
1 ian.: noi plecat italia, lasat totul vraiste in baie.
venit italia, luat de la prieteni ultimele 3 gresii ramase pe stoc, pus gresii la loc.
a doua zi: vecina vine ca ii curge.
noi zis: chemat iar instalator vecina.
vecina chemat instalator, instalator zis: nu mai vin, n-are nimic, nu are de unde curga. poate teava comuna - nu ma bag.
vecina nu zis nimic cateva luni. venit aseara cu falca cer si falca pamant ca de ce nu rezolvam o data ca ei tot curge.
azi vine instalator nr. 3. da' nu-l las sparga, il pun sa sparga la ea, ca eu convinsa ii curge de la coloana comuna, nu sifon meu nou.
prevad scandal. asa ca il las singur pe gabi si eu ma intalnesc cu prietena brazilia diseara. nu mai am nervi suficienti vecina.
ooooooofffffffff
ASTEA FURA STIRILE OPTIMISTE ALE ZILEI
c & BB 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Hello dragelor!
Sa stiti ca va simt lipsa...acasa nu am calculator,iar azi am venit la servici ca m-au chemat pentru ceva urgente si sincera sa fiu m-am bucurat ca sunt la scarbici ca mai vb cu voi.
Mai sunt si saptamana viiotare in concediu apoi incep programul normal..vad ca multe dintre voi sunt in vacante..numai bine si vreme frumoasa tuturor.
Pe bebelica am meu am inceput sa-l simt la 16 sapt si 4 zile..la inceput doar 1-2 ori pe zi niste miscari foarte fine acum la 18s si3 zile simt niste miscari mai puternice si ma bucur de fiecare data cand imi da cate un semn ca are chef de miscari...
Dupa cum ma plangeam si zielle trecute ca voi fi printre ultimele care vor afla ce bebe au...probabil abia pe la sf lui august ..dar poate ma duc la alt eco pana atunci...
Va pup.

Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coralia76 spune:

Cat despre kg..ma laudam acum vreo saptamana ca nu am pus decat 2.5 kg...cand m-am suit pe cantar ieri si azi am vazut ca s-au inmultit kilogramele am ajuns deja la +4..de la 51.5 la 55.5...acum la 18 sapt...ma gandesc ca mai incolo dupa 20 de sapt se pune serios..degeaba oi vrea eu sa ma incadrez in 11-14 kg..ca daca bebe cere trebuie sa-i dam sa pape nu?Puiutzul sa fie sanatos ca kg le dam noi jos dupa aia

Varsta bebelica[url=http://lilypie.com/days/051129/3/25/1/+2"]

Mergi la inceput