Bebelusi de iulie-august 2004 (78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

salutare
hai ca io m-am mutat la schimbul 3.Pai acum am si eu un pic de liniste....in timpul zilei nu e chip...cu Andreea care vrea numai in brate iar daca o pun in tarc (eu fiind langa ea) urla de se zguduie peretii.Sunt terminata...nu stiu cat o mai dura.Nu pot sa-i fac nici mancarica..plange, plange, plange....

Simona, l-am vazut pe Pufulescu ....ce costum fain de mariner are.E haios cum arata dupa somn.
Am ras cand am citit cu "inghitirea galbenusului"...noi avem alta expresie ..."inghitirea galustei"
La noi faza cu fetitza si baiatul este ca Andreea e luata mai de toata lumea de baietzel ...atunci cand nu are rochita.
Olivia am vazut pozicele....nici eu nu-mi pot oprii uimirea....mamaaa cate jucariiiii!!
Mitzura, vai ce intamplare cu Tudor....imi pare asa rau...Si eu o banuisem pe Andreea cu rubeola atunci cand a facut febra chiar o data cu Tudor iar a doua zi au inceput sa se zareasca bubitze urmand ca in zilele urmatoare sa se inmulteasca.Intradevar pe fata chiar nu a avut nici una....se pare ca a fost doar o alergie.

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Liliana inseamna ca greul a trecut....ce ma bucur.Tinem pumnii in continuare.Pai asa zic si eu ca daca o sa-i pun cercei n-o sa mai fie lumea asa confuza .Pupici

Roxana...vacanta placuta!

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Liliana ma bucur ca a mers bine..o sa fie bine...
Felicia ..este slaba miscarea la schimbul 3...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicia ....este o chestie momentana...de cit timp tine? Nu-i pot pune jucarii in tarc? Andreea merge in 4 labute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Felicia si noi am trecut de etapa in care uram patutul sau tarcul. Dar usor usor, momind-o cu vreo jucarie care ii placea mult, a inceput din la a sta cateva secunde (10-20) pana la a se juca singura cateva minute bune (5-6, nu prea multe ca strica, se face mami prea harnica).
Hai ca va pup ca intru la clasa. Unii deja s-au saturat de munca si eu abia incep, dar si termin tarziu.

Pupici la fetitele baietoase si la baieteii frumosi ca fetitele. Si nu numai lor. La toti bebei si mamicile lor.

Liliana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata !

Mitzura - insanatosire super rapidaaaa !!!!

Rox - vacanta placuta cu muuult soare !

Kim - o trimit pe Giulia la voi si sa stii ca nu i-ai auzi gura cu orele ! Ea adora sa gigileasca jucariile ! Luca e foarte frumos !

Polux - tinem in continuare pumnii !!!

BlueAngel - frumos si Don Pufulescu ! :)

Noi raportam a n`shpea vomitare seara, dupa care adormit bustean cu fundu`n sus si pe burta fara nici o problema, de zici ca-i de la mahmureala Doctora nu stie ce sa zica, noua ni se mai intampla din cand in cand, da` io m-am saturat. Abia astept si eu sa mergem la maaare !
In sfarsit merge si Giulia, de fapt alearga, daca e tinuta de axile, ca manutele tre` sa-i fie libere de zici ca ar vrea sa o ia singura la vale, asa ca punem in aplicare hamul. Face tai-tai la comanda si la foc automat :), adeka cu ambele maini; daca face vreun lucru nedorit si ii spun NU e voie atunci se opreste din actiune tare mirata :)))

Va pupam si o zi frumoasa sa aveti !!!



Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)

"La vita e` una bataglia, la morte un`avventura"

Giulia_mea


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37099" target="_blank">Povestea_nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Olivia, de chestia asta cu lumina nu a pomenit nimic doctorita. Eu parca stiam de asa ceva dar la pojar, nu la pojarel. Ea a zis doar sa-l tinem in casa si sa-i dam lichide multe. Oricum, n-am nici o sansa sa-l tin in pat ca e foarte vesel si jucaus. E adevarat ca doarme ceva mai mult, dar si cand e treaz.... Deci nici pe balcon...asta va fi foarte greu, ca s-a invatat sa se ceara afara, spune pa si face cu manuta si merge la usa, si daca ne vede pe vreunul din noi ca ne imbracam sa plecam, initial rade ca crede ca il luam si pe el, si daca vede ca plecam doar noi, se pune pe urlat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona R. spune:

Buna ziua!

Vreme frumoasa pt.plaja.....

Olivia,voi pe unde mai mergeti,ca nu mai e loc de atatea jucarii?Daca l-as fi pus pe David intre toate acele jucarii,el tot o sticla de plastic ar fi ales...sau mouse-ul pt.a-l tara prin casa...

Si la noi incepe umblatura de la prima ora(chiar prima...pe la sapte);cateodata ma mai joc putin cu el in pat ca mi-e o leneee sa ma dau jos,si in plus astept sa mai treaca ceva timp sa nu mi se mai para ziua asa lunga...

Am fost si eu tentata de multe ori sa-i cumpar tot felul de jucarii si jocuri,dar am renuntat ,pt.ca nu-l intereseaza.I-am cumparat acum un bazin de baie ...dintr-acela de plastic pt.la plaja si l-am umflat deja ,dar a stat in el(fara apa) 3 minute dupa care il ocolea de parca nici nu exista.

Vai,tizo...ce copil cuminte ai!!!!Sa nu-l deochi!!!
Pai ce cuminte statea el pe scaun la restaurant!Noi am fost ieri la "cuptorul cu placinte"in satul de vacanta si am mancat pe fuga sa nu se plictiseasca copilul...nu stiam ce sa -i mai dam ca sa mai stea putin in carut sa terminam de mancat.Ce crezi ca ar fi stat pe scaun?Ar fi vrut sa se suie pe masa ...sau sa se dea jos,nicidecum nu ar fi stat acolo!

Si ce elegant citea el cartea ta!!!!Pai David "ar fi mancat-o" de
mult!

Oare mai exista vreun copil cu care sa nu te poti duce nicaieri ca se plictiseste repede?Da,daca l-am tine in brate si i-am ceda toata atentia ,poate ar mai fi o sansa...Dar asa ce rost are?Cum te mai bucuri de o placinta?

Aaaaa...tizo....costumas din ala de marinar avem si noi,l-am luat de la Selgross(?);chiar acum e imbracat in el.

http://community.webshots.com/user/simonarida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Olivia-nu cred ca am vazut vreodata atatea jucarii frumoase la un loc!!! Iar pozele de la piscina sunt super super. Ce mi-ar placea sa-l duc si eu pe Raducu la piscina dar mi-e cam frica de apa de acolo (nu stiu cat e de curata, sigura). Voi n-ati avut nici o problema, nu?
Mitzura-sanatate lui Tudor. Consoleaza-te macar ca nu a facut rubeola cand trebuia sa mergeti la mare.



Ina32 & Raducu (14.07.2004)
poze Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Buna dimineata!

Eu iar sunt chioara de somn, dar nu din cauza Stefaniei. Cand nu ma tine treaza Stefi, ma tine treaza tati
Stefi doarme ceva mai bine parca, in continuare cum se foieste ea ajunge la un moment dat in fund si incepe sa planga foarte nelemurita, ce caut ea in fund! Asa ca trebuie sa ma duc la ea, sa o culc si, de obicei, sa-i dau si un pic de ceai. Este vesela toata ziua, nu-i place cand vreau sa o schimb, iar ea nu sta locului si ne cam certam. Ieri am fost in parc, am stat pe patura si am mancat pufuleti, apoi am plecat prin iarba. Ce-i mai place sa mearga, sa vada, este curioasa foc.
Acum sa vad ce imi mai aduc aminte:
Mitzura, ce ti-e si cu doctori astia! Of, cred ca in locul tau m-as fi dus sa ii paruiesc un ppic! Sanatate mult si sa va treaca repede bubitele. Pupici lui Tudor!
Lia, multumesc de raspuns
Felicia, si Stefania urla cand o pun in patutul ei. Dar stau pe langa ea, vorbesc cu ea si dupa 1-2 minute se opreste, se ridica in picioare sau gaseste ceva interesant de joaca. Si stau in raza ei vizuala, ii povestesc ce fac, etc. Poti incerca.
Si Stefania are putin figura de baiatel (parerea mea, de fapt si seamana cu tati ei), dar are cercei si o imbrac in roz. Eu nu ma supar daca o confunda cineva cu un baietel.
Liliana, multa bafta in continuare! Iti tinem pumni.
Daria, si eu tot cu tai-tai o invat pe Stefi, nu cu pa-pa! Ea face tai-tai cand dispare din aria ei vizuala persoana respectiva. SI Stefi se opreste si se uita mirata la mine cand ii spun NU, dar ea continua sa faca ce nu are voie.
Olivia, uite programul de joaca al Stefaniei.
8-9 trezirea. O mai las un pic in patut unde trage de piticii de pe perete, apoi stam pe olita si povestim ce am visat in noaptea respectiva. O schimb, apoi mergem in bucatarie si pregatim micul dejun. Cu tot cu masa, terminam pe la 10-10:30. Apoi mergem pe jos in sufragerie. Ia la studiat toate dulapurile si sertarele, sacul ei de jucarii nu este deloc interesant, foarte rar il darama si se baga in el. Se ridica la canapea, trage de rucsacul meu (are fermoare si este fascinata de ele) si tot asa. Orice nu este jucarie este foarte interesant. Nu prea mai sta locului ca sa ne jucam impreuna, ea tot timpul trebuie sa cerceteze ceva. Apoi pleca prin hol si in celelalte camere, ii mai place la masina de spalat, in hol am un dulapior cu produse cosmetice si acolo ii place sa le scoata pe fiecare, in bucatie sa-mi scoata castroanele, etc. De pe la 11-11:30 face nani pana la 13:30-14. CAnd se trezeste acelasi program ca dimineata pana pe la 16:30 cand iesim afara. Afara mergem in parc sau la verisoarele mele, la alti copii, prin magazine pana la 19:30-20 cind intram in casa (masa de la ora 18 este afara). Un pic de colindat, apoi baita si nani. Stefi nu sta locului, iar eu o las sa-si bage nasul peste tot. Trebuie sa stau tot timpul langa ea, dar asta este. Acelasi program il are si cand eu sunt dimineata la servici, sta cu soacra mea, iar ea, trebuie sa recunosc acest lucru, o adora cu Stefi si sta numai cu ea.

Haideti ca m-am lungit o gramada! Sambata se marita sora mea, deci sunt cam ocupata, asa ca rog sa-mi motivati absentele. Pupici la toti bebelusi, fetite si baieti!


Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefania - printesa mea

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput