Bebelusi de iulie-august 2004 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Roxy , concediu placut si printre cockteiuluri si balaceala ...sa faceti si poze !
asaa mai Adela ..rubeola zici ?pai atunci "dezbubatzire " grabnica !!
Olivia sa-ti povestesc ..deci prima tura de joaca incepe odat cu inghitirea galbenusului...cum se trezeste , ma duc pe langa el si fac un fel de teatru de papusi -adica maimutareala- cu niste figurine care se baga pe mana ..si ii cant tot repertoriul de cantece pe care-l stiu ..si paoi ne jucam (didactic)cu nasul , ochii , urechile , samd
apoi ne dam jos din pat si-l pun sa se joace singur ..ii rastorn sacul cu jucarii (cea mai mare placere )si incepe si le ia pe fiecare la mosmondit ...se plictiseste repede si-l pun in premergator la cutreierat casa ,..
alte jocuri : cu mingea , si dat cu piciorul in minge , ii arat pe carticele diferite animalutze si fac ca toate alea , jocul cu cerculetele -eu le pun pe bat , el le da jos , ii pun tot felul de figurine in cutii goale si el le agita pana cad ..am incercat eu sa-l fac sa le scoata cu mana ..dar nu am avut succes !!
pun muzica si dansam ..
cucu-bau
si alte jocuri dintr-astea ...
dar trebuie sa iei in calcul ca Pufuleanu doarme f mult in timpul zilei .si ne mai ramane putin timp de joaca ..deci toate astea nu se intampla in fiecare zi ..
jocul preferat ramane maimutareala si dantzuiala
pupici

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

ia uitati-va ce am eu chiar in fata ferestrei de la balcon
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ionel_dinu/detail?.dir=4089&.dnm=4302.jpg&.src=ph

Simona si bb Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

simona, fii draguta si trimite niste corcoduse incoa, ca pupi tocmai a papat si ia dedertul. niste capsuni. dar n-ar strica si vreo doua corcodele
roxy, s ate distrezi super fain. asteptam poze de la dezmaturi

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Roxi petrecere frumoasa..cu sau fara Patrick..ca vad ca nu sint singura care nu a inteles...hi,hi
Simona multumesc....eu nu stiu daca se joaca cineva cu el ..sau doar se asaza linga el ca sa-l supravegheze...Ma gindeam azi cu tati...ce-ar fi daca am cere noi sa lucram 10 ore /zi...si sa avem el lunea libera si eu vinerea....si sa-l ducem pe Luca la cresa de marti pina joi...
Mama ce bune sint corcodusele alea de acrit ciorbita!
Adreea la fel la noi..desi ne-am dotat cu jucarii toate educative...nu se poate concentra asupra lor..I-am luat si LeapFrog pad...el vrea sa rupa carticica..hi,hi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

inteleg ca nici cu mary situatia nu e prea roz...intelesesem eu si din alte mesaje, sau mi se pare?

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Andreea cam asa.....dar de data asta ma refer la relatia dintre ei doi...nu cu noi...
Adela boala dureaza cam 2 saptamini cu totul...nu-l scoate nici in balcon, fluide (care previn si pneumonia de aspiratie) , si odihna multa..fa intuneric in camera...si evita jocul...are nevoie de mult som si lumina deloc nici macar TV...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

tuturor sarbatoritilor si sanatate bebeilor bolnaviori .

Kim ...nu am cuvinte ...Daca ar vedea Felicia toate acele jucarii s-ar muta la tine .

Blue Angel - super poze, super copil . Imi place "bebemobilul" vostru, pare mai solid decat cele pe care le-am vazut eu in magazine. Ai putea sa-mi dai detalii despre el: de unde la-i luat, pretul, daca esti multumita de el...Noi avem ceva asemanator ramas de la Felicia, dar as vrea ceva nou .

Carolina, Felicia (15 .05.2000) si Alessia (19.07.2004)
http://community.webshots.com/user/alessiafelicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare Carolina..vad ca te-ai cam invatat la schimbul 3...hi,hi..
Incerc si eu sa-i ofer ceea ce in Ro nu as fi avut posibilitatea...din pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Salutare Carolina..vad ca te-ai cam invatat la schimbul 3...hi,hi..
Incerc si eu sa-i ofer ceea ce in Ro nu as fi avut posibilitatea...din pacate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Fetele, ma dau pe spate americanii astea cu mania interviurilor. A decurs foarte bine interviul, dar din pacate mai trebuie sa trec prin unul (ultimul si formal, dar tot interviu este). Cred ca totul va fi bine pana la urma, dar mai trebuie un pic de adrinalina.

Roxi vacanta placuta pe unde te duci, si nu uita de pozeeeeee.

Hehehe Simona, lasa ca si altii sunt confundati cu baietei (asa ca Adeluta), mai ales din cauza tunsorii. Noroc ca ne-a pus mami cercelusi micuti micuti cu safire. Asa suntem si noi mai feminina. Dar daca o imbrac in bleu, baietoiul mami e dulce foc.

Liliana

Mergi la inceput