Mamici/tatici din Timisoara (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Simina, asa e, si mie imi mergea forumu' mai devreme ca melcu'
Bine ca si-a revenit




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Simina, am gasit pagina unde te-am mai intrebat ceva despre mascara (a propos: am intrebat si la Femina, poate gasesc si pe cineva care a folosit Versace...) si ti-am dat ceva detalii despre ovule
Daca ai timp sa te uiti aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51743&whichpage=5 , mai in josu' paginii




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albi` spune:

Opaaa stai ca au aparut fetele

Ana, nush cat de fata de gashca par din poza, da' abia astept sa ma alatur voua si o sa vezi cum, dupa ce imi trec emotiile de inceput, imi dau si io drumu' la povesteli care mai de care

Gabi, daca ai ceva rabdarica sa scrii si reteta salatei, ti-as fi foaaarte recunoscatoare Pe mine ma intereseaza tot ce se gateste repede, pt ca nu prea imi place sa stau in bucatarie De fapt... nici nu prea am de ce sa stau, ca n-am ce face ...daca nush sa fac nika...

Doris, as aprecia daca m-ai lamuri si pe mine cum sta treaba cu "instilatiile" ca ma uit ca vitelu' si nu inteleg care-i duma

Simina am uitat ca mi-ai raspuns pe pag. 8 a capitolului trecut deaspre ovule Daca le combini cu calendarul, cred ca eficienta creste mult




hey.. I could be wrong ! ..but at least I'm breathing..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Albi draguta nu-i nimic se mai intampla...poate e de la caldura....
Vezi ca alea de la Femina nici cu Versace nu s-au multumit ...iti zic eu ca a mai fost un topic care se numea Ce mascara folositi, parca...da-i o cautare pe DC poate il gasesti.....Oricum citeste-l..daca il gasesti.
FETELOR O VESTE BUNA!!!!!!!!!!!!!Astazi micutul meu nu a mai facut febra de loc...uraaaaaaaaaaaaaaa!!! Speram sa avem o noapte linistita, ca amandoi suntem rupti de oboseala, iar sotiorul merge maine la munci, saracutul...
Intr-adevar cum zicea si Ana se poate stabili intalneala nr.4 pe 8 iulie? ...ca noi we viitor, adica 2,3 iuiel mergem la tara la socrii..please


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

'seara fetelor
da, azi a mers netul ca .... prastia!!!

mirona te invidiez pt portzia de soare si inotatul de azi!!!

gabi ma alatur si eu clubului dependentelor de vinete, gatite in orice fel !
apropos, unde ai gasit capere???
am gasit subtitrarea de la closer, deseara (adica acu, dupa ce postez), m-oi uita la el, merci de pont.

ana io cu gatitu is cum ii kuiu, sunt definitia vie a antitalentului culinar - gatesc si mananc numai pt ca este o necesitate, altfeeeel ....

Fetelor NU SE MAI POATE!!!! Tre sa ma apuk de , nu ma mai suport, nu mai incap in nici o haina si ma oftic sa dau bani pe haine cu 8 nr. mai mari!!!! Miro tu meri parca .... ma lipesc si io ?





_


giuliatm, mamika Alessandrei

Ingerelu meu Alessandra
Intalnirile DC Timisoara: 1 , 2 , 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

beeey, maine reincep jobu ... ASTEPT COMPATIMIRI




_


giuliatm, mamika Alessandrei

Ingerelu meu Alessandra
Intalnirile DC Timisoara: 1 , 2 , 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

uitasem:::
doris, silvana care dati cu linku ala in mine? nu uitati!!
io va pupi, ma uit la closer si apoi ma bag la nani.


_


giuliatm, mamika Alessandrei

Ingerelu meu Alessandra
Intalnirile DC Timisoara: 1 , 2 , 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Gabi,multam' mult de reteta....Dupa cum citesc e destul de usor de "construit".Bine ca o am,ca mie imi cam raman fructe nemancate si de obicei trebuie aruncate.Acum voi sti cum sa le folosesc.Merci!
Ai grija ca inca e zapuseala.Am iesit pe la 20.10 cu Luana in jurul blocului si ne-am intors pe la 21.00.....coapte de caldura si zapuseala!
Alina-giuliatm,io te compatimesc.....Saracuta de tine!Numa' cand ma gandesc ca mergi la lucru pe zapuseala asta.....in loc de strand ca Miro!Iar cu haleala nu te-am nimerit,scuze!Sa spui povestea cu prima zi de lucru maine,bine?
Apropos....Miro,ai venit de la strand?Hai ca te astept cu informatia!
Simina,vezi?Una rece,una calda!Ti-am zis eu ca tot raul e spre bine!Doamne-ajuta!
Albi,abia astep si povesti de la tine!Sa ne vedem cu bine,deci!
Doris,cum a fost la terasa?
Mai fetelor,eu am cam stat prin casa....adica nu am fost chiar la plimbare.Dimineata am fost la piata cu familionul,pe urma am bagat cu toti somn de voie,pe urma dai si fa sauna la greu in bucatarie cu ciorbita si felul doi,apoi una bucata musafir,prietenul lui Marius,iesit un pic in jurul blocului cu mandra,venit acasa cu limba scoasa de 1 metru din cauza de zapuseala si......citit pe nerasuflate ce au scris tipele beton din Timisoara.
Vad ca si Simina e de acord cu 8 Iulie.Ce ziceti?Va convine 8 Iulie la inghetata? Ar fi super atunci,ca as putea veni si eu.Doris,nu ma injura,stiu ca ai spus ca weekendul cu 8 Iulie e tare aglomerat pentru tine.Tu ce zici?
Fetele,va pup.Tre' sa duc nebunica la baie si la culcareala.
Mai vb.!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Ce e aia capere, fetelor? mama da aveti cate un cuvant ... gablonturi acum capere ... de care eu nu am auzit vreodata.
Giulia ce link vrei mama? Ai zis ca-mi dai un mail cu mailul tau nou ... asa pot sa-ti trimit lista filmelor pe care le are Dani. E in excel cu link-uri mama ... te trimit direct la imdb. Sa mori nu alta.
Nasol cu jobu ... da las ca te stiu eu cum te prinde repejor si-ti intra-n sange. Baftalau!
DA! eu merg la fitness in dacia la garaje, imi place mult e ieftin tare, la inceput e 350 apoi numa 300 pe luna, cu sauna gratis pentru fete o data pe sapt. De cand te bat la cap sa te lipesti....
Simina doamne ajuta. Iti doresc o noapte linistita si tie si la puisor. De oboseala ... nu stiu ce sa zic, ca la intalnire ... nu aratai obo ... erai numa un zambet, noi am fost cauza?
Doris i-ai raspuns mai lu aia cu multe stele galbene?
Unde ai scos bazinu? Care curte? Aveti curte la bloc? hi hi hi Vreau si eu. Chiar azi ii ziceam lu Dani ca io cand o sa am copii (nici macar unu nu pot face ...si eu deja zic la plural) ... vreau in fata blocului sa am bancuta sa ies cu el la joaca ... nu maracini si lacrimioare. Ba ... mai sunt si hartii si alte mizerii.
Silvana parca tu nu ai net home? as vrea sa fiu o musculita sa-ti vad fatza cand ei vedea maine cat ai de recuperat cu cititu'.
Ana si mie mi-e dor de rasu tau. Cu intalneala ... nu-s ce sa zic ... eu am o nunta in wek ala. Si in Caras. Nasol. De strand zic mai jos.

Si acu sa va zic cum fu azi:
NASPA!!!
Tre sa intelegeti ca eu nu prea sunt umblata pe la strandurile din Timi. Stiu de Cesena, Eminescu si termal.
Deci ... io is dintr-un orasel mai micut ... cu 2 stranduri si un rau, de invatat sa inot am facut-o la 6 ani. Aci ... vezi si copii la 14-16 care nu stiu sa inoate.
Pai unde mama sa invete? La UMT stai in apa si dai din maini numa cat sa nu intri la fund. Atata spatiu ai. Ca sa te intorci la patura e o adevarata aventura ... nu prea ai pe unde sa calci ... ba o injuratura in stanga, ba calci pe mucul inca fumegand din dreapta ... etc.
Intrarea este 50 fara discutii ca e copil sau adult. Daca vii cu masina, mai bine o bagi inauntru ca e 20 si gasesti sigur parcare.
Am vazut doar 2 bazine ...unul cu apa - termala cred eu , foarte galbena la vedere si numai persoane de varsta a treia in el.
Celalalt bazin incepe de la -1.55 si se termina la -2.10 adancime.
Ei ... aici cica se inota/sarea/balacea etc ... ca eu nu am inteles.
Dar am fo cu doi prieteni ... am convins-o si pe ea sa intre pe forum ... au user comun (sot, sotie) de mult timp, au o fetita de 3 ani jumate, mai vor un bb acum, ii place inghetata si deci poate vine si la noua noastra intalneala.

No hai ca v-am spus destule. Poate mai scriu mai tarziu.
pe toate fara exceptie.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Buna tuturor....sunt sotul "Amutzei" si de ieri 25.06.05 sunt un tatic fericit. Avem o super fetitza de 3400g, si de azi (merg la primarie) se va numii .....ALISA TALIDA.
Detalii va v-a da Amutza cand o voi aduce de la spital (pana miercuri sper sa vina acasa) Si acum sunt sub influenta berilor....deci cred ca nu prea pot fii prea coerent.
Asa ca nu-mi ramane sa salut pe toate mamicile si pe viitoarele mamici......

Mergi la inceput