Bebelusi de sept-oct 2004 (55)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

naty - super toti bebei din adunare!

Am primit scaunelul si sunt super incantata de el! Tati zice ca e cam scump , dar dupa plasa care mi-am luat-o cu celelalt nu ma mai zgarcesc cand vine vorba de fata!


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare, salutare
Noi suntem bine, va citim tot timpul dar nu reusesc sa scriu ptr ca daca am chef nu am timp si daca am timp se intimpla sa nu am chef
Noutati nu avem.
Inca nu i-au iesit cei 2 dinti ca lumea si eu ii tot cercetez ca nu mai am rabdare sa se vada atunci cind ride...
Mihaela, sa stii ca eu simbata am plecat doar pe o jumatate de zi si i-am scris soacrei un roman intreg despre cum sa o hraneasca, sa o adoarma si ce sa-i faca.
Si taaare nelinistita am fpst ptr ca nu a hranit-o si adormit-o nimeni pina acum in afara de noi... Asa ca te inteleg perfect...
Cristina, Babygirl bine ai venit.
Yulip, daca as fi apucat sa raspudn mai inainte, ti-as fi zis sa mergi neaparat la ortoped. Stiu ca ai facut-o dar eu sunt prea stresata cu problemele pe care le are Amelia cu piciorusul si orice neregula in privinta asta ma sperie... Asa ca ma bucur ft mult ca nu are nimic.
SI de usturoi, eu cred ca daca ii place, chiar e benefic sa ii dai...
Gresesc, fetelor?
Dianarus, imi vine sa rid cind mi te inchipui dansind... Dar ce nu faci ptr copilul tau, nu?
Sanatate multa si LA MULTI ANI TUTUROR BEBICILOR SARBATORITI ZILELE ASTEA.
P.S
Spuneti-mi voi cu ce mai combinati brinzica.
Am cumparat si eu Fagaras din comert, dar nu stiu.... pot sa o combin si pe ea cu fructe?... ca parca nu-mi vine...voi cum faceti?
SI ce le mai dati in loc de cereale dimineata sau seara...
Eu astept cerealele de acasa( ca sunt de 2 ori mai ieftine la Chisinau) si ma gindesc cu ce sa inlocuiesc pina atunci ptr ca desi am iesit azi sa cumpar o cutie, m-am intors cu o groaza de bani cheltuiti si fara cereale... uitasem...


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Pufymic, ti-as fi recunoscatoare.
Eu tocmai m-am intors de la ultima lectie de inot pana in septembrie ca nu se mai fac lectii pana atunci. Si pot spune ca m-am surprins pe mine insami, sarind si inotand de 4 ori in bazin de 3m adancime. Hahaha, eu care ma si inchipuiam inecandu-ma acum vreo cateva luni de zile. Si inca mai imi si place acum intr-atat ca numai in bazin as fi stat. Poate si asta mi se trage de la caldura pe care am indurat-o in cursul zilei de astazi.
Alma s-a uitat cu tati de sus la sariturile mele si radea nevoie mare. A ajuns rasfatata clubului de acolo, pt ca de fiecare data nu mai stiu doamnele ce sa faca sa ii intre in gratii: ii canta, se joaca cu ea, primeste biscuiti si acum a primit si cadou o salteluta gonflabila pt apa sa o ia cu ea in vacanta. In momentul asta domnisoara il acompaniaza pe taticul ei la tuns iarba din gradina, batand din palme si chiuind. Ce i-o fi placand la zgomotul masinii?
Alinah si Crismir, multumim mult pt urari. Speram si noi sa avem parte de vreme frumoasa si cat mai multa distractie.Crismir, in Brasov, in oras, o sa fim cam jumatate de zi, mai mult sa se bucure sotul de peisaj si vom fi probabil insotiti de prietenii nostri din Codlea, asa ca ma tem ca nu prea o sa avem timp. Dar cine stie? Daca imi dai un PM cu un nr. de telefon, poate aranjam totusi ceva, o intalnire la terasa de exemplu.
Naty, eu zic sa nu te stresezi cu burtica. Si Alma are burtica, dar ea si dolofanita, asa ca nu-mi fac griji de nici un fel. Nu mai stiu daca tu pomeneai de reteta aceea bestiala, dar parca asa imi spune mie neuronul.Oricum, vreau sa spun ca si eu i-am facut azi Almei un fel de mix de iaurt cu fructe (piersici,banane, prune rosii) + 2 biscuiti de bebe si a papat domnisoara pe nerasuflate intreg castronelul.
Ma duc sa o spal pe mademoiselle si revin mai incolo. Pupici,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

quote:
Originally posted by LiliaToma


P.S
Spuneti-mi voi cu ce mai combinati brinzica.
Am cumparat si eu Fagaras din comert, dar nu stiu.... pot sa o combin si pe ea cu fructe?... ca parca nu-mi vine...voi cum faceti?
SI ce le mai dati in loc de cereale dimineata sau seara...


Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Eu branza fagaras o amestec cu o jumate de banana si uneori mai pun o jumate de mar(ca sunt tare mari acum pe piata) sau un pic de iaurt cu fructe.Dar cel mai mult ii place la Stefan doar cu banana sau doar cu mar, bine amestecate cu blenderul.

Maria Sa Stefan Speculant mic ( 19.08.2004)
flori din gradina mea
"Maxima debetur puero reverentia" (Iuvenal) - Copilului i se datoreaza cel mai mare respect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Noapte linistita fetelor, nu de alta dar imi cad ochii pe tastatura!
Cum o fi oare sa dormi toata noaptea? Ca eu am uitat


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucule spune:

Doamne Doamne ce mai scrieti...
Eu nu am timp sa va citesc...
In fine aici e fff cald 40 de grade, Tris nu vrea sa manance pe caldura asta, nici eu nu pot manca, asa ca ii dau lapte, apa, suc si fructe...
Bubite de la caldura inca nu avem
Am citit de mult ca intrebati de deplasari si de imbaiat si de culcat copiii.
Eu il spal cu mine in dus o zi da una nu, iar pe caldurile astea ne spalam zilnic, sau cum a fost azi de 2 ori, ca e fff cald.
De dormit copilul doarme in patul lui de calatorie. In pat cu mine nu a dormit niciodata, si chiar de incerc sa il culc cu mine in pat nu vrea.

CUM A FOST IN ROMANIA????
Aoleu steaua mea.
Din grasa nu m-a scos nimeni. Pe mine nu ma salutau la modul salut ce mai faci, ci salut ralucule, aoleu ce grasa esti, vai de mine, dar cum poti sa stai asa? Mai multe nu comentez.
Nu ma intrebau ti-e bine acolo, ci , da cu ce ai venit ce se gaseste pe acolo si aici nu, vai ralucule dar ai venit cu mana in fund? Asa meritam noi...
Tristan e si el gras, in gandirea unora, e fff rau ca are dinti asa devreme, nu e bine ca il imbrac asa cum ma imbrac pe mine, adica nu ii pun caciula, sau strampi sau mai stiu eu ce. Vai da cum il spal la dus?
Si tot felul de abureli de genul.
La magazin am vrut si eu niste pantaloni rupti cu nu stiu ce brizbrizuri, si ce imi zice ia o pauzarea de la magazin, vai doamna dar nu se fabrica marimi asa de mari, trebuie sa mergeti la magazinele XXl.
M-am simtit fenomenal. Si spre uimirea mea, doua magazine mai sus gasesc pantaloni marimea 29, aia nu stiu cat o fi insemnand in marimi de la 34 la mai mari, marimea 29 la blugi, care sunt perfecti, nu ma strang nu cad de pe mine... deci....
oricum panatlonii aia cu brizbrizuri, mici asa cat 2 palme de-ale mele umblau pe strada, daca ma intelegeti, si nu umblau o pereche doua si toate erau fratele meu asa de slabe... Cum fac treaba asta nu stiu... Unele mai aveau si copii in carut, acuma nu le-am intrebat bey sunt ai vostrii sau ai vecinei... la copii ma refer hahhaha
Cu ai mei am avut multe de impartit si nu are sens sa dezvolt ca abia mi-a trecut....
Si cam asta a fost.
Cel mai mult mi-a placut la Bran. FfFF frumos , nu ca nu as mai fi fost acolo, dar ma fascineaza tot timpul cand merg acolo.

Va pup pana data viitoare, pt ca eu nu stiu cand mai scriu
ahahhaa
paaaaaaaaaaaaaa


Ralucule 1 Iulie '78 si Tris 7 Octombrie'04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

am avut eu dreptate cu antibioticul- azi am vorbit cu doctorul si mi-a spus ca da, in trei zile trebuia sa-si faca efectul si chair daca bebe nu se vindeca trebuia sa se simta mai bine si nu mai rau...asa ca ne-a crescut doza si ne-a dat alta marca ...
loreema-am observat intr-un post citit nu de mult ca intre tine si sotul tau e aceeasi diferenta ca intre mine si al meu...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ralucule, stai linistita, eu de cand ma stiu am probleme cu hainele pentru ca pe langa faptul ca sunt inalta acum mai sunt si grasa, asa ca iti dai seama ca nu imi gasesc mare lucru de imbracat.
Eu oricum m-am obisnuit si nu mai bag toate lucrurile astea in seama.

Anamari, multa sanatate printesei. Va tinem pumnii ca de data asta sa se simta mai bine, chiar dupa prima zi de administrare.

Ramona, sa stapaniti sanatoase scaunelul. Chiar, cum au fost cei de la Buburuza de data asta? Au onorat comanda la timp?

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

ralucule-
ei da suntem mamici si noi, trebuie sa se cunoasca cumva

quote:
oricum panatlonii aia cu brizbrizuri, mici asa cat 2 palme de-ale mele umblau pe strada, daca ma intelegeti, si nu umblau o pereche doua si toate erau fratele meu asa de slabe... Cum fac treaba asta nu stiu... Unele mai aveau si copii in carut, acuma nu le-am intrebat bey sunt ai vostrii sau ai vecinei... la copii ma refer hahhaha



pai, mai ralucule, gandeste-te si tu la economia romaneasca -daca faci un copil mananca el, mananca sotul, si tu-de unde? de aia, asa silueta.Pe cand in Germania alta e traba-ca ce mezeluri, ce branzeturi, ce dulciuri...si ce carnaciori cu varza au nemtii astia- na' ca imi facui singura pofta si iar ma pune al cu coarne si ma ingras de la inghetata...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

In primul rand multumim pentru urarile de la multi ani.

Multumesc pentru raspunsurile legate de chiloteii... o sa caut... ca sunt disperata...

Danyce multumesc pt. ideea cu chiloteii... o sa-i dau mamei de lucru daca nu gasesc sa cumpar...

CRISMIR multumim!

Naty o sa te anunt cand gasesc chilotei Am vazut pozele voastre... foarte frumoase si mamica si pitica...

Loreema24 sa-l stapaniti sanatosi... nu conteaza ca e mai scump... e pentru bb...

quote:
Originally posted by anamari

ralucule-
ei da suntem mamici si noi, trebuie sa se cunoasca cumva
quote:
oricum panatlonii aia cu brizbrizuri, mici asa cat 2 palme de-ale mele umblau pe strada, daca ma intelegeti, si nu umblau o pereche doua si toate erau fratele meu asa de slabe... Cum fac treaba asta nu stiu... Unele mai aveau si copii in carut, acuma nu le-am intrebat bey sunt ai vostrii sau ai vecinei... la copii ma refer hahhaha



pai, mai ralucule, gandeste-te si tu la economia romaneasca -daca faci un copil mananca el, mananca sotul, si tu-de unde? de aia, asa silueta.Pe cand in Germania alta e traba-ca ce mezeluri, ce branzeturi, ce dulciuri...si ce carnaciori cu varza au nemtii astia- na' ca imi facui singura pofta si iar ma pune al cu coarne si ma ingras de la inghetata...


ati fot mortale amandoua...
Cum am ajuns eu aproape de greutatea (ca formele nu mai sunt acelasi) dinainte de nastere? Uit sa mananc.... daca e posibil...
Daca nu uit se intampla alt fenomen... in momentul in care e gata mancarea se trezeste Elena urland... parca ar avea senzor... Si se duce masa mea... si uite asa ma trezesc la 5-6 seara ca eu nu am mancat pana la ora aia...

quote:
Tristan e si el gras, in gandirea unora, e fff rau ca are dinti asa devreme, nu e bine ca il imbrac asa cum ma imbrac pe mine, adica nu ii pun caciula, sau strampi sau mai stiu eu ce. Vai da cum il spal la dus?


Ralucule asa se intampla pe aici... le place chestia asta... deja m-am obisnuit... dar raspunsul meu pentru toate chestiile, este: "asa mi-a zis doctorul!" si nu mai comenteaza nimeni nimic... Socrela imi spune de fiecare data de copilul nu-stiu-cui (care e de aceiasi varsta cu Elena) ca aia face si drege... ca eu de ce nu o invat cine stie ce... etc.




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput