Bebelusi de sept-oct 2004 (55)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Dianarus - nu-i da si fetii mele reteta pt 9 ore de somn???????????

Danina - chiar azi am fost in Carefour si au de toate , de la piscine la vestute pt apa.

Pufymic - colac am vazut azi cu 70.000 lei-colac fluture ffff frumos si o vestuta cu 130.000 lei.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinah spune:



Va multumesc de urarile pentru Armin
Totodata multi ani fericiti, sanatosi si voiosi pentru toti bebeii de sept-oct(ca trec rar pe aici ca sa urez in fiecare zi de sarbatoare) si in special cei de azi: Vlad, Thais, Elena si Irina!

La noi nimic nou, tot cu cei doi dinti aparuti la 9 luni am ramas, nici acum n-au iesit complet. Nu mergem singurei, decat tinuti de ambele manute. Am mai facut o alergie de la un ceai cu fructe, probabil capsuna din el a fost responsabila. Silabisim ca toti bebeii. ta-ta-ba-ba-na-na-ma-ma. Si spre fericirea mea, se joaca destul de mult timp singurel in tarc. Pana acum vreo 2 saptamani nu statea nici 5 minute acolo. Premergatorul a devenit periculos, adica sare din el....in cap...asa ca taman bine a inceput sa fie interesat sa surubareasca jucarele, cutii, sticle goale, tastaturi, mouse-uri si toate rebuturile de prin casa.

Drum bun danyce si sa aveti vreme frumoasa si la propriu si la figurat.
Concediu placut tuturor celor care pleaca la mare, munte tari indepartate :)

Numai bine la mamici si bebei

Poze (23.08.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRISMIR spune:

fetelor!
Eu clar nu pot tine ritmul cu voi...asta e,cand eram graviduta eram mai toata ziua aici si nu aveam uneori cu cine sa vorbesc,acum nu mai apuc sa intru asa de des....si voi scrie-ti toata ziua!
Vroiam sa urez si eu concedii placute la fete!
DANYCE,drum bun spre Romania,si sa aveti timp frumos....zici ca vi prin Brasov?!...mi-ar place sa ne cunoastem dar sunt sigura ca nu veti avea timp!
ELYANNE,drum bun si vacanta placuta la mare,asteptam povestioare la intoarcere!
Azi e tare urat aici si ploua...asa ca stam in casa si ne plictisim!

la toata lumea si sanatate!


Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)
http://community.webshots.com/user/crismir100
http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

Vaaai fetelor! Sunt mami nebuna!

Stiti cum a mancat puiul meu azi la amiaza? Dupa diverse incercari, ba in scaunul de masa, ba in fundic, ba la TV, etc. si NU a mancat deloc, l-am pus in tarc, in mijlocul sufrageriei, am dat drumul la radio, si m-am pus pe dansat si cantat in jurul tarcului! Da' pe bune! Si a papat in sfarsit portia de 200g de piure de legume cu carnitza. In 10 minute... Si s-a batzait si el de mama focului


Ce mai urmeaza?!

Ianis, Mom's sunshine (14.09.04)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Mai fetelor da ce harnicute sunteti voi mai! Adevarate in ale scrisului si nu numai.
In primul rand vreau sa urez La Multe Lunisoare! bebicilor care se sarbatoresc zilele astea, multa sanatate si progrese rapide.
Multa sanatate urez si bebeilor cu dintisori noi si pofta de mancare sa revina repede
Apropo de mancare incercati sa puneti marar la pireuri, la noi asta functioneaza extrem de bine si papa bebelina mea..
Branza Fagaras care o cumpar eu e de la Natura, alta nu am vazut pe aici
Loreema e super scaunul de masina, sa-l forjati la maxim ca tare frumusel mai e, la fel si scaunul vostru de masa Elyanne
Dianaurus Rx e prescurtarea de la radiografie, nu neaparat de sold. Noi am facut Rx de bazin. Multumesc fetele pt rasp in leg. cu piciorusul moatei mele. Ideea e ca am apucat sa-i fac Rx ceea ce al meu m-a cam certat pt ca la aparatura veche din spitalele noastre a incasat pisicuta mea la milisilveri(s-a radiat) cat n-a incasat ta-su de cd lucreaza la Cernavoda desi el a intrat de nenumarate ori si in reactor. Asta e, ideea e ca eu la un an nu ma mai duc la ortop.
Naty burtica maricica avem si ni si tinem pampersul numai pe sub buric. Cel mai bine iti spune un dr. dc are sau nu rahitism, dar eu nu cred pt ca in general copii mai dolofanei au burtica mare pt ca muschii nu-s intariti.
Nature asa am patit si eu cd i-am facut prima data shake bebelinei mele, am poftit la el de mi s-au lungit ochii dar apoi mi-am cumparat si eu lapte si ...miam miam ce bun a fost. Multa sanatate si sa speram ca nu o sa mai aiba printesa ta nevoie de ham
Anamari nua ne-a scazut febra definitiv dupa 3-4 pic de algocalmin fiola, toate celelalte med. si inclusiv sosetele cu otet si comprese reci pe frunte n-au avut efect decat pe termen scurt. Multa sanatate si sa nu mai aveti nici voi pb.
Inchei aici si poate reusesc si maine sa mai intru dc bebe o sa vrea sa doarma ziua. Eu azi am cumparat fetii masinute si un elicopter, pai ziceti voi sanatoasa sunt, i-am mai luat si trei ca una nu-i ajungea dar n-am putut sa ma decid la una singuraDiseara sa vezi comentarii de la tati
Va pup si ne mai auzim ca iar s-a trezit speriata iubirea mea mica si dulce

AURASI NICOLETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Elyanne sa-mi zici si mie daca afli de chilotei ...

Noi ieri am fost la Orhideea in cautare de sandale pentru mine. Ne-am intors fara sandale dar cu 2 rochite de la Z + 2 body si o olita, o minipiscina ...

In alta ordine de idei va invitam sa vedeti noi in albumele "Paste", "7 luni +", "8 luni" si "Adunare de bebei".


Raluca si IOANA - ALEXANDRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

quote:
Originally posted by iulyp

Naty burtica maricica avem si ni si tinem pampersul numai pe sub buric. Cel mai bine iti spune un dr. dc are sau nu rahitism, dar eu nu cred pt ca in general copii mai dolofanei au burtica mare pt ca muschii nu-s intariti.



Mda ...cred ca ne-ar fi zis dr. ceva la nenumaratele controale din ultimul timp. Si nu ne-a marit nici macar doza de viagantol ..Asa or fi ei mai cu burtica!

Raluca si IOANA - ALEXANDRA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

quote:
Originally posted by dianarus78

Vaaai fetelor! Sunt mami nebuna!

Stiti cum a mancat puiul meu azi la amiaza? Dupa diverse incercari, ba in scaunul de masa, ba in fundic, ba la TV, etc. si NU a mancat deloc, l-am pus in tarc, in mijlocul sufrageriei, am dat drumul la radio, si m-am pus pe dansat si cantat in jurul tarcului! Da' pe bune! Si a papat in sfarsit portia de 200g de piure de legume cu carnitza. In 10 minute... Si s-a batzait si el de mama focului


Ce mai urmeaza?!

Ianis, Mom's sunshine (14.09.04)



Diana, stii ce mai urmeaza?! Mai urmeaza sa te angajam noi, mamicile cu puiuti sclifositi la masa, ca poate merge si la noi! As dansa si eu da' sunt asa de obosita si de "ruginita" ca prefer sa angajez pe cineva cu experienta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Fetelor,
Am pus intrebarea si la "Crese, bone, graidnite...." da' am zis sa va intreb si pe voi. Cunoaste cineva femeie aproape de zona Piata Muncii care sa vrea sa stea cu bebele meu?
La noi statea buni de la 8 la 15 cand ajungeam acasa de la serviciu, ca lucrez doar 6 ore. Acum insa s-a ivit o oportunitate la servici pe care greu as mai putea sa o intalnesc si, in acelasi timp soacra mea se simte cam rau ca sa poata sa stea 9-10 ore cu copilul. Asa ca as vrea pe cineva care sa stea doar dupa-amiaza (ceva de genul 15-19).
Va rog poate stiti pe cineva interesat de programul asta scurt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Naty acum ma uit la pozele voastre....ce mare s-a facut si domnisoara ta...si frumoasa foc!

Danyce mai zicea sora lui Ovi de ceva magazin cu papuci de piele prin zona garii, dar nu stiu exact pe unde...o s-o mai intreb dc vrei.

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput