Ati ramas cu dureri dupa epidurala?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Hai ca sunt desteapta , am uitat sa spun esentialul : este o forma de anestezie, care iti anihileaza durererea, dar cum spuneam te poti misca si poti simti.
Se realizeaza prin introducerea unui cateter in coloana, in care iti injecteaza doze controlate pe toata durata travaliului/nasterii. Totul tine de maiestria anestezistului ca sa puna doza potrivita.

Andreea, mama lu' Tiberiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cory35 spune:

Da si eu am ramas cu dureri de spate.. Nu ma doare toata ziua, dar locul unde a fost data injectia il simt foarte bine.. Sunt optimista si sper sa treaca..(bebelusa mea are 5 luni deja..)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

axia e super n-am mai auzit de asa ceva... bine, nici nu prea m-a interesat. si se face la cerere epidurala asta? sau cum? cat costa?


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

si pe mine m-a durut spatele o perioada destul de lunga ,citeva luni bune ,dar acum nu mai am nimic!O sa treaca,curaj!

Elena si mademoiselle Amelie-Boubou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana spune:

Of course
Dar au trecut.. a venit cea de-a 2-a nastere


Adriana, mamica celor doi nazdravani: Codrin si Olguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu as vrea tot cu epidurala.
Am auzit ca se face la inceputul travaliului, ca de nu, nu mai are efect.
e adevarat?
doare?
cat mai costa acum?
se poate procura direct din spital, in momentul inceperii travaliului sau trebuie sa mergi cu ea in gentuta?

Gio,Clau & bebe
gio si bb 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tinatache spune:

eu am avut dureri si sunt sigura ca de la epidurala au fost, pt ca erau fix in punctul in care a bagat acul. Mult timp, mai mult de 6 luni. Vestea buna e ca pana la urma trec...

Cristina
-----------------------------------------------
accepta, sau schimba!
iertarea este parfumul florii ramas pe talpa pantofului ce tocmai a calcat-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Ramonika Epidurala se face la cerere si dupa o sfatuiala cu doctorul tau. Pe mine m-a costat 500.000 kitul si 1.000.000 "plicul", pe care a alergat sotul meu 2 zile sa i-l dea DUPA.
ADICA S-A PURTAT MINUNAT FARA SA-I DAU NIMIC INAINTE

Vad ca multe fete au ramas cu dureri. Pe mine nu m-am durut deloc, nici pe loc nici dupa ce a scos acul. Inseamna ca am fost fericita.
In schimb m-am chinuit cu epiziotomia ca un caine. M-a durut cumplit 1 luna de zile....



Andreea, mama lu' Tiberiu
http://community.webshots.com/user/axia1

Mergi la inceput