Ati ramas cu dureri dupa epidurala?

Ati ramas cu dureri dupa epidurala? | Autor: toronteza

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor

Eu am ramas cu niste dureri de spate si de genunchi dupa ce am nascut cu epidurala. Sunt deja 3 saptamani si nu sunt dureri mari dar incomode, mai ales la genunchi.

Vor trece?

.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iren spune:

Io n-am avut dureri la nici unul din kupii, shi i-am facut pe amindoi cu epidurala, dar de la alte fete am auzit ca trec in 6 luni, aproximativ.
Bafta!

Iren dubla mamica Bogdanelu nazdravanu si Julia zbintuita

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lauraa spune:

EU nu am avut nici o durere,nici de cap,nici de spate. Genunchii m-au durut de vreo cateva ori cand ma ridicam dar nu are leg. cu epidurala.

Mama de Lara Celine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Buna.Si eu am nascut tot cu epidurala dar nu am ramas cu nici un fel de dureri.Multa sanatate.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Esti sigura ca durerile cu pricina au legatura cu epidurala? Eu am nascut pe 25 mai, cezariana cu epidurala, nu mi-a ramas nici un fel de durere de cap, spate, genunchi sau altceva.

Gabitza si bebe Andrei-Stefan (25.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Dana, si eu am nascut cu epidurala, dar din fericire nu am avut dureri.
Genunchii m-au durut o vreme, dar de la greutatea din ultima luna de sarcina, nu cred ca de la epidurala

Andre si BB Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lummy spune:

Si eu am ramas cu acele dureri de spate si genunchi dar au disparut dupa 2 luni. Am facut si un pic de miscare, putin masaj. Durerea de genunchi sigur nu are legatura cu epidurala ( poate din cauza greutatii sarcinii). Spatele si pe mine m-au durut in zona unde mi-au facut epidurala. In maxim 2 luni vor disparea.

Lummy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

eu am nascut normal cu peridurala si a urmat o perioada bunicica cu dureri de spate; cat despre genunchi .... nimik! eu zic ca e un mix peridurala + modif centru de greutate (eu m-am ingrasat 21kg in sarcina) + statul indoita de mijloc la baitza bebelinei.
acum micutza mea are mai bine de 3 luni, durerile nu ca au disparut de tot, dar nici nu ma mai sacaie, probabil fac parte din categoria celor carora le trece in cca. 6 luni.
sanatate maxima tuturor!!!



giuliatm, mamika Alessandrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fetitzalumami/album?.dir=/27da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittycat spune:

N-am avut absolut nici un fel de dureri dupa (exceptand durerea de la epizio, da' nu se pune...) nici de spate, nici de cap, nici de genunchi, nimic.

Andra,de printesa (15 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

am si eu o intrebare tampitica
ce-i aia epidurala?


Ramonika si pisicile Vladutz Tigrutz Alina Bubulina Fetitza Maritza
Cei trei muschetari Bebelusii
Omul traieste pentru bunastarea pisicii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns axia spune:

Ramonik, epidurala este cea mai grozava inventie a medicinei in domeniul nascutului. Nasti normal, fara durerile nasterii. In ceea ce ma priveste, a fost incredibil, am simtit totul, dar nu m-a durut nimic. Nu m-a durut nici dupa, nici locul, nici altceva
pentr dl. Dr. Popescu (anestezist) de la Elias

Andreea, mama lu' Tiberiu

Mergi la inceput