Mamici/tatici din Timisoara (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amutza spune:

Saluty !

Fetele care sunteti la lucru asa de dimi si nu aveti de lucru ( sau chef de lucru) cred si eu ca scrieti de numa', dar eu, cu toate ca sunt de aproape 4 luni acasa tot am ce face mai ales sa dorm mult cat se poate si in rest de facut ( dar nu pe caldurile astea) , mai o curatenie sau sau si sa stau si cu sotzul sa ma scoata la cate o plimbarica si sa ne pregatim sufleteste de bb pe care-l asteptam si asa de repede trece ziua ca nici nu sti cand a inceput.

Oana danke pentru raspuns. Am mai pierdut si azi ceva din dop. Poate apuca bb sa iasa pana miercuri sa nu ma interneze. Asteptam ca pana acum nimic, nimic.

Ana daca vrei un dentist bun stiu eu. E o doamna tare draguta si lucreaza foarte bine. Merg la ea de la 14 ani, adica de vreo 11 ani si mai am si acum plombe de prima data. Si eu mi-am dus sotul la ea si e foarte ok acum, nu a mai avut probleme de atunci. Hei, si nu in ultimul randpentru baietelul tau.Pai acum poate profita linistit, nu?

Pai daca vreti sa stiti cum am scapat eu cand am fost mica de supt degetul, tata meu mi-a pus ardei iute pe deget si am plans la inceput si apoi nu mi-a mai trebuit deget, never. O sa vad si eu cum voi face cu bb. Poate nu o sa-i placa nici si nici deget sau poate o sa vrea de amandoua.

Am plecat ca mai am un pic de facut curatenie ca asteptam maine niste prieteni din germi si oricum e ziua de facut curat. Poate vrea bb astfel sa iasa din burtika dupa eforturi depuse sau poate cu caldurile astea mai slabesc un pic. Din doua, una.

Va pupam dragutelor.

Amutza + bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Dragelor,Alex seamana cu mine,ati remarcat voi bine.Ma bucur ca v-au placut pozele.Stit care e culmea?!Ca Luana seamana cu Alex de zici ca-s gemeni si doar nu au acelasi tata.Cand ma uit la pozele lui Alex de cand era mitittel,parca o vad pe Luana.Dar chiar si asa,acum,privindu-i,seamana mult.Prima impresie a unei persoane care ii vede este sa zica:ce mult seamana.Asa patesc tot timpul.
Trebuie sa va dau o veste proasta.Se pare ca nu o sa mai pot veni pe 24 la intalnire,va trebui sa ajung de urgenta in acea data la Constanta,probleme cu casa de acolo....Imi vine sa mor de ciuda si oftica,dar nu am cum sa fac altfel,ca trebuie sa ajung si la Politia Cta.Asa ca ,Doris,poti sa ma injuri,sa ma bati,sa ma blestemi,dar nu am nici o iesire din situatia asta.
Amutza,ma intereseaza un medic stomatolog bun.Chiar te rog sa imi spui ce si cum.Multumesc mult!
Fetele,va pup si sa aveti un weekend OK!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Nuuuu, nuuu se poaaateeee, Ana!!!
Hai ma , de ce???
E chiar atat de musai?
Chiar imi pare rau!

Drept pedeapsa, ca lasi o singura in minoritate, ai pedeapsa de la mine, sa-mi aduci o scoica frumoasa pentru Ines, din aia in care se aude marea, ca altfel ma supar rau....si asa anul asta nu ajung cu fata la mare, si mi-e asa de dor, de valuri, de mirosul algelor, dar mai ales de nisip...
Am vazut , super, bucatica rupta din tine...
Felicitari, fetelor pentru capitolul7, la cat mai multe, poate ne ridica cineva vreo statuie!
Urati-mi distractie placuta la nunta maine, o sa va pun poze...

Doris si printesa mea, Ines

Poze cu micuta Ines:
http://community.webshots.com/user/ines_andrada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna dimineata...se pare ca azi va dau eu trezirea....profitati ca e we sa dormiti mai mult????Va invidiez, Deian nu stie ca e we si se scoala tot asa de devreme si evident eu cu el.
Ana imi pare rau ca nu vei ajunge la intalnire...abia asteptam sa te cunosc, de fapt abia astept sa va cunosc pe toate.
Doris nu vei fi in minoritate....si eu sunt
Distractie placuta la nunta!
Eu nu stiu daca mai apuc sa intru azi pe forum ca nu imi vad capul de treburi..asa ca va urez we placut si daca se poate suportabil din pdv. al calduriii!!
Albi...ai fost o draguta...uite pt. tine
Pupici, Simina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Hello!
Simina, ce dormit ... sunt matinala de fel si oricum ceasul meu biologic peste ora 8 nu trece nici sa-l bat! Nu stiu cum sa-l sabotez, ca e cam smecher

Doris, sa te distrezi super, sa fii vesela sai sa nu preaaaa mult, numai cat sa "radiezi" din nou . Asteptam poze.

Weekend placut tuturor si nu uitati sa fiti fericite . Motivul nu conteaza, gasim noi.

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 33 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

buna fetelor!!!!
nu apuc sa citesc, sunt la un net super naspa in Sibiu.
va scriu sa va zic ca am luat la ex. scris 9.
intru la sustinerea lucrarii duminica de la 19-20. sunt a 5-a.
poate ne rezolva mai repede, tinanaad cont ca e duminica si e si sarbatoare.
in Tm ajung luni, nu stiu inca cu ce, dar ne vom auzi marti, cand voi fi la munca si voi avea calc. meu.

pupici la toate!!!!!!!!

http://community.webshots.com/user/ioananemes
gio si bb 9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliatm spune:

Deja capitolul 7!!!!!!!! wow, cat de harnice suntem!!!

abia apuk sa citesc, daramite sa mai si raspund ceva! dar incerc ...
mai am o saptamana de concediu, apoi incep lucrul, asa ca voi putea intra si peste zi pe DC

gabi cum te simti in prima zi de concediu? iti doresc un concediu relaxant, trebuie sa iti incarci bateriile pana in august, ca dupaia ... stii tu

doris felicitari pentru cele 2 stelutze si merci de pontul cu dermatoloaga.
sa te distrezi la max la nunta (poa te si vad seara eu stau langa restaurant ). sper ca tratamentul da roade, tre sa fii infloritoare!

ana felicitari pentru succesele lui alex, sa-ti dea Domnul numai bucurii din partea puiutilor tai dragi!!!
uff, imi pare asa rau ca nu vii la intalneala nr.3 dar .... ramane pe data viitoare!

mirona bafta luni!!! sa imi trimiti PM cu detalii, nu mai am rabdare pana la intalneala

silvana felicitari pt cele 3 stelutze, tre sa uzi sandalele mult visate

amutza nastere usoara!!! curaj si iti tinem pumnii!!!

giova felicitari pt ex scris, bafta max duminica!!!

Fetelor .... voi ce filme mai vedeti pe comp??


giuliatm, mamika Alessandrei
http://pg.photos.yahoo.com/ph/fetitzalumami/album?.dir=/27da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Buna fetelor,
eu oricum sunt sarita cu doctorii astia, prea multe pareri vreau .. trebuie sa fac laparoscopia asta si gata.
DAR: stie careva vre-un dr. homeopat in Timi?

Giulia - te suna baba, nu te uita.
toate timisorencele.

Miro
My ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Mirona: printre cei mai buni din zona este dr. Jurj, am primit multe recomandari si l-am tot recomandat mai departe. Uite aici toate info de contact de care ai nevoie: www.medicalinfo.ro/dr.jurj/index.php" target="_blank">http://www.medicalinfo.ro/dr.jurj/index.php

Giova, felicitari pentru scris si BAFTA maine! Tinem pumnii! Esti o draguta ca ai intrat la net sa ne anunti.

Eu inca nici nu realizez ca sunt in concediu, mi se pare ciudat. Prea m-am obisnuit cu stresul de zi cu zi

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 33 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Giulia, apropos de film la calculator, eu mai inainte am vazut "Equilibrium", un sf bunicel, destul de inteligent ca idee (fara alieni sau tampenii de-alea ca pe alea nu le suport).
Cel mai mult din ce am vazut in ultimul timp a fost indubitabil Razboiul Stelelor (ultimul episod) pe care il clasez clar undeva in varf de tot in topul preferintelor mele.
Dar cred ca depinde si de ce gen de filme ai chef. Eu uneori nu am chef de filme care dau prea mult de gandit, ci de ceva mai relaxant.
Alteori din contra, vreau ceva "destept".

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic, 33 sapt.
http://pg.photos.yahoo.com/ph/coada_cometei/my_photos

Mergi la inceput