Tirgu Mures- nimeni?

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Kitty,

cum mai este Sovata, au renovat-o? ultima data nu am fost foarte incintata, dar un pastrav la Stina de Vale tot voi minca vara asta;

unde mergeti la plaja fetelor, este adevarat ca la Singeorz s-au facut renovari, ca Benta a cumparat baile?

si cind este intilneala programata ?

CA VIN ACASSSSSAAAAAAA

intre 16 iulie si 27 august, cu nazdravanul meu cu tot- las barbat singur in Montreal ;

sunt tare fericita azi



"Noi suntem trecatori ca iarba cāmpului, numai muntii stau pe loc. Numai limba si datinile ramān sa vorbeasca despre trecerea noastra pe pamānt."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

M-as bucura sa ne intalnim si cred ca sunt disponibila in acea perioada!!
Sovata e cam trista, nu prea ai ce vedea, iar tabara de la Stana de Vale unde e puiutu mic nici ea nu e prea renovata!
In schimb locurile sunt foarte frumoase!
Pastrav excelent se mananca la Campu Cetatii. Un deliciu!!! (Sunt la dieta si cred ca aproape orice mi se pare un deliciu!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Dragele mele muresence.Cum stati cu cheful de munca, ca eu am orice numai de asta nu.
Imi vine sa dau timpul inainte ca sa pot merge cat mai repede acasa.Uneori imi vine sa las totul si sa plec in Romania.Cand imi aduc aminte ce bine era in Dambu, ne plimbam pe platou si mai dadeam un basket la UMF.Ce vremuri bune pe atunci?
El avea cabinet veterinar in Dambu, iar eu eram studenta la doua facultati, mai aveam si ceva banuti, dar ne-a mancat in fund sa plecam de acasa.Asta e viata, dar totusi nu imi pare chiar asa de rau.Probabil ca acasa nu o duceam rau , dar nici aici nu este rau de tot.
Sper sa puneti data intalnirii dupa 16 august, pe atunci sunt si eu in Romania(daca Dumnezeu imi ajuta).
Nunta o facem pe 3 septembrie la Predeal.Cine stie sa imi spuna cate ceva de restaurantt Cunoasteti vreun DJ bun in zona, ca eu nu vreau lautari, o cofetarie buna( pentru tort si tortulete) , o cuafura buna.Sunt sigura ca voi cunoasteti mai multe decat mine.Poate sa imi recomandati si mie cate ceva din toate aste, ca sigur cunoasteti mai bine decat mine.
Multam
Pupici fetelor si astept noutati de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Kitty, nu ti se pare.Pastravul de la Campu Cetatii este cu adevarat un deliciu. In fiecare vizita pe care o fac in Ro imi propun sa ajung si la Campu Cetatii.Pana acuma n-am reusit.Poate reusesc vara asta...
Olim, si eu am avut nunta la Predeal si tot in septembrie.Indata se implinesc 6 ani.Ce trece timpul...Nu stiu sa-ti spun cum e acum insa atunci am fost foarte multumita.Mancarea a fost excelenta, ospatarii foarte draguti, sala aranjata dupa dorintele mele.A fost o nunta tare reusita.De tortul miresei s-a ocupat restaurantul.A fost excelent.Proaspat, frumos si foarte bun! Si cu frisca naturala! (Apropo de frisca naturala, eu sunt incantata ca in TG M mai sunt cofetarii care fac prajituri excelente si cu frisca naturala!De-abea astept sa pap iar )
Tortuletele le-am comandat la un laborator situat in apropiere de Platou.Au fost foarte bune.
Coafeza si cosmeticiana iti pot recomanda si eu,daca vrei.O buna parte din concediul meu in Ro, mi-l petrec in saloane de frumusete . Profit de faptul ca am cu cine lasa copilul si ma rasfat cat pot de mult.
Despre DJ nu pot sa-ti spun nimic.Noi am preferat muzica live, asa ca a cantat formatia restaurantului Predeal (Autostop MS).Sunt profesionisti (sau cel putin erau pe vremea aia) si n-am avut ce sa le reprosez.Si ma pricep ceva la muzica.

Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Buna dimineata muresence!

Kitty, capul sus, ca doar s-a dus la distractie. Tin si eu minte cand plecam in tabara la Rastolita si plangea mama de zici ca plecam pe luna. Da' nu aveam nici o remuscare! Aoleu, nu-mi mai aminti ca mi se face un dor de Miruna mea... Maine vin la tg mures si stau pana luni. Am agenda plina. Trebuie sa ma intalnesc cu o gramada de rude si prieteni. Daca e vremea buna, vreau sa dau o tura pe la vichend.
Olim, si eu stiu numai lucruri bune de Predeal. Eu am facut nunta la vichend. O sa o intreb pe mama de torturi si prajituri, da' de acum cinci ani s-au mai schimbat cofetariile si laboratoarele.

Fetelor, haideti totusi sa stabilim macar o data aproximativa pentru intalnire, ca sa putem sa ne organizam, noi, astea de pe aiurea. Chiar as vrea sa ne intalnim...


Va pup dulce

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Buna dimineata mures!
Dragele mele ma bucur mult pentru raspunsurile voastre.Chiar nu ma asteptam sa le primesc asa repede.Ce mai e nou la Mures azi?
Draga sippers ti-as fii recunoascatoare daca mi-ai putea spune mai multe detalii.Chiar ma gandeam daca in Mures este cineva care imi poate aranja si sala, ca eu nu cunosc pe nimeni.
Draga Camelia astept mai multe detalii, poate imi spui si mie despre aceste saloane, eu ma gande-am sa imi fac niste tratamente, ca doar am o luna la dispozitie .
Fetelor orice sfaturi, idei propuneri aveti, chiar reprosurile astept.
O zi buna tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Olim, parca ziceai ca ati rezervat deja la Predeal. De ce ai nevoie de cineva sa-ti aranjeze sala? Sau n-am inteles eu bine, ca inca nu m-am trezit. Daca nu ati facut inca rezervarile, e ca naiba, ca e perioada de nunti si greu gasesti sali libere. Noi am rezervat cu 10 luni inainte, si cu emotii, ca era sa pierdem sala daca mai stateam.

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Sala o avem rezervata de anul trecut, dar am inteles ca de decorat nu se ocupa ei.Eu am avut si mai mari emotii, deoarece am inchiriat-o pe 27 august si soacra a venit in spania iar in septembrie cand a plecat acasa, ne mutasera data pentru 3 septembrie ca zicea ca soacra nu a spus ca suntem siguri( minciuni, ca eu am zis de 27) si ca mai este loc pe 3 septembrie, daca vrem.
Si cum nu am avut de ales, a trebuit sa fie pe trei.Soacrei mele nu i-a placut ideea cu Predealul, ea vroia la Diamant.Dar eu am fost la amandoua si la Diamant nu mi-a placut deloc, asa ca am fost eu care am ales Predealul, deoarece acu 5 ani am fost la o nunta si mi-a placut foarte mult.
L-am vazut cand am fost in mai acasa si este chiar dragut.
Si cum sala vreau sa o aranjez eu cum imi place mie, de asta am nevoie de vre-o firma care sa imi faca mofturile.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Olim, sincer, nu ma dau in vant dupa Diamant. Oricat ar fi de cautat pentru nunti, tot restaurant de cartier ramane. Nu stiu, poate sunt subiectiva, ca am ramas cu "sechele" dupa ceva nunti si botezuri pe acolo, da' eu tot Predealul l-as alege. Noi am facut asa cu decoratul: mi-am strans toti prietenii, si cu o zi inainte am dat iama in restaurant, l-am decorat cum am vrut noi, si intr-o ora jumate era totul gata, si asa cum voiam eu.

Pupam

Mama Ana si Mirunica (16.05.2003)
http://pg.photos.yahoo.com/ph/slippers76/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Problema mea este ca la Mures avem destui de putini prieteni, deoarece am facut facultatile la Cluj amandoi, si avem 4.5 ani de cand suntem plecati din tara.Deaceea as prefera o firma care se ocupa cu asa ceva.
Cat depre idea ta cu Diamant sunt de acord cu tine, dar din cate am inteles este cel mai renumit la voi in oras.Soacra mea zice ca nu oricine face nunta acolo( de parca ar fii cineva).

Mergi la inceput