Bebelusi de sept-oct 2004 (53)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Of, belele!
- ora 5: tipete direct din somn, o iau in pat la noi, o linistesc, trage cateva aere, face un kk (pastos) in cele din urma adoarme
- ora 7: tipete direct din somn, o iau, o linistesc (jos nu mai pot sa o pun) ii dam laptic, face iar kk (moale)
- ora 8: plec eu pana la serviciu (sa duc certificatul ei de nastere schimbat)
- ora 9: ii da Tony cu gel si adoarme instantaneu pana la 12
- ora 11: vin de la serviciu pun repede la foc orez is morcovi (sa nu-i mai dau supa), pun 2 cratiti cu capsuni sa fac dulceata, ii dau sa pape banana (cat a vrut sa manance....), ii fac ceai.....
E pranzul si deja sunt fiarta de cald, obosita de imi cad ochii in gura si dupa amiaza trebuie sa merg la doctor (sa-l intreb totusi care e faza cu kk astia), sa termin dulceata si sa plimb si copilul.
De ce v-am scris voua astea? Pentru ca am fost la munca si colegele mele imi zic: "ce-ti pasa, stai acasa, esti odihnita!" Le-as da lor odihna mea si m-as duce in vacanta cum bine zice Mihaela!

Cristina si Alexandra (30.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Aissa, te inteleg perfect. Eu de cand am inceput serviciul sunt si mai obosita. Imi pica ochii aici in tastatura ca Alexuta mea a vrut suzeta toata noaptea.
Cand eram acasa, mai trageam si eu un pui de somn cand dormea ea si parca era mai bine fata de cum e acum.
Asa ca trage si tu un pui de somn cu Alexuta ta si mai lasa dulceata aia ca si asa ingrasa.

Elena & Alexandra (25.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Asta noapte pitica mea s-a trezit din ora in ora plangand, daca nu dau dintisorii aia mai repede clachez.
Azi a dormit doar 30 min si cu toate ca nu am dat drumu la aragaz pana acum si la mine e o calduraaaaa de simt ca lesin eu daramite ea care nu suporta caldura deloc. Si trebuie sa mai fac si mancare. Dar fac repede o supica cu galuste si felul doi fac niste paste la cuptorul cu microunde ca ala nu degaja atata caldura.

Bine ca terminat cu dulceata de capsuni, cirese si nuci. Dar mai am de facut compotul de cirese nu ploua maine?


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Mai fetelor, voi cred ca nu aveti ce face... ati scris nu gluma... eu nu am timp nici sa citesc...
Noi suntem binisor, Amelia trancaneste toata ziua intr-o limba pe care o intelege doar ea, bate din palme cind ii zic bravo, face cu minuta si spune: pa cind ii zice cineva.
Maninca asa si asa, nici ft putin, nici prea mult. De dormit... depinde de nu stiu de ce... inca nu i-am descoperit secretul. Dar are unele nopti cind doarme neintoarsa si are nopti cind se trezeste de 10 ori pe noapte.
Acum incerc sa incarc si eu niste poze. Cred ca peste vreo jum de ora vor fi gata.
Va pupicam si va dorim sanatate la toata lumea.
Sper sa reusesc sa citesc ce ati scris( am vreo 6 pagini de recuperat) si sa revin....

Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Buna, fetelor,

Doamne, dar ce mult ati scris!Abia reusesc sa va mai citesc.
Am reusit sa-mi depun actele pt pasaport ieri si am mai fost si la nunta in familie de care pomeneam, iar acasa am venit pe la 12 noaptea, rupti de oboseala toti 3. Ceremonia a fost foarte emotionanta cu atat mai mult cu cat mirii au varsta de 57 ani (unchiul sotului s-a casatorit cu femeia alaturi de care traieste de peste 15 ani).Pot sa jur ca nu am vazut in viata mea un barbat mai emotionat, care sa planga de fericire asa cum a facut-o unchiul Ad.A fost o petrecere frumoasa, cu o multime de invitati, mirii au primit foarte multe cadouri, s-a cantat (familia a compus un cantec special pentru cei 2), s-a glumit, masa a fost incarcata de tot felul de delicatese, nuntasii se distrau cum nu am mai vazut pana acum in Olanda. Toata bune si frumoase, dar Alma a facut febra pe la 6-7 seara si a plans vreo 2 ore, singura solutie care a functionat, dupa administrarea supozitorului cu paracetamol, a fost plimbarea cu carutul pe langa restaurant.Asa a adormit vreo 2 ore, iar cand s-a trezit se simtea mult mai bine. Daca as fi stiut ca iar va face febra, nu mai plecam nicaieri, dar peste zi era la fel de vioaie si pusa pe sotii ca de obicei. Acum iar e vesela si se joaca pe cainele ei plimbaret.
Roandre, cred ca o sa ai parte de o vacanta minunata. Sunt curioasa insa cum o sa te descurci fara bebelusa vreo saptamana. Sa ne dai detalii dupa ce te intorci ca si eu vreau sa plec prin noiembrie vreo saptamana la Paris cu soacra si o sa o las pe Alma cu socrul si sotul acasa.Vreau sa stiu la ce sa ma astept
Anamari, iti urez in continuare o sarcina cat mai usoara. Cred ca Lia o sa fie prietena cea mai buna a samburelului.
Loreema, eu nu am mai reusit sa dorm bine de o saptamana si cred ca o sa clachez si eu daca nu o sa doarma Alma bine in noptile care urmeaza.
Noutate la noi:Alma sta din ce in ce mai bine in picioare, sare si danseaza, face pasi sustinuta.
Plecam afara. O zi buna si pupici,

Daniela Veuger si bb Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubit

Alma, sufletel mic si iubit -noi
Alma, sufletel mic si iubit-si mai noi
cele mai noi


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

pt. sarbatoritii zilei si pt. surioarara andreei!!!!

si noi dormim cu geamul intredeschis; daca nu - nu dorm nici eu nici alex, e prea cald. si, slava Domnului, n-am racit inca, sper sa nu se intample nici de acum inainte!

mihaela ne bucuram mult pt. voi! distractie placuta si de-abia asteptam sa te intorci sa ne povestesti cum a fost!

anamari, cat ma bucur ca retraiesti minunea de a fi insarcinata! ne bucuram ca samburelul si-a facut simtita prezenta si iti uram sarcina usoara si in continuare!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
ALEX cantaretul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Mina cum ai reusit sa ajungi la 7.30 la birou, mama? Ca mie nu-mi iese niciodata sa ajung mai devreme de 10.00 ....

Mihaela distractie placuta! Ce bine de voi ... Si noi ne gandim sa plecam singurei in toamna la Viena, vreo saptamana.

Mai, fetelor, mai aveti vreuna bebei cheliosi si fara dinti?
Fata mea nu are inca nici un dintisor. Nu ma ingrijorez prea tare ca, vorba aia, n-am vazut pana acum om fara dinti, la un moment dat i-or da si ei.
Ma ingrijoreaza insa ca are par foarte putin si scurt, parca e la fel ca atunci cand s-a nascut. Si fetita cu par rar ... ce sa zic, nu stiu cu cine seamna, ca si eu si tati avem par din belgug! Ieri ma vazut o fetita de varsta ei care avea palmier in cap!
Iar bebelina ...

Pupici

Raluca si Ioana Alexandra 10 oct.

http://community.webshots.com/user/rnico102

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulyp spune:

Mihaela m-am tot gandit la tine azi ca pleci departe de bebelina si mi-am adus aminte de sotul meu cd a plecat pt o sapt la niste cursuri in Sinaia pe la inceputul lui februarie si cd a venit acasa asa schimbata i se parea fetita. Facu-se progrese se intorcea singurica de pe spate pe burta si asa incantati eram. Asa si tu cd o sa vii sa vezi ca Alexia o sa mearga singurica de nici n-o sa-ti vina sa crezi.
Mai fetelor mie mi se pare ca bebelina mea cd merge sustinuta de manute calca aiurea cu pic drept. Ori sunt eu ipohondra(vorba Duculetzei)ori copila are ceva la picior.Al meu zice ca inca nu are mersul format si sa nu-mi fac pb. mai ales ca nu tot timpul calca asa. Am sunat azi la dr. mea de fam si e plecata la Bucuresti. Nu stiu ce sa fac, ideea e ca in sandalute se obs cel mai bine cum aduce stramb piciorul desi i le-am cumparat cu taloneta si inalte ca sa-i sustina glezna. In casa o tin desculta. Sa fie oare de la sandalute?

AURASI NICOLETA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loreema24 spune:

Fetelor, se apropie ziua lui tati si nu accepta decat tortul facut de mine. Mai dati-mi si mie o idee ce tort sa ii fac.
Pt la serviciu(pt ca serbam si acolo o data- asa e la ei, fiecare face cinste la munca, si cum el e director nu se poate face ca ploua) fac tort de fructe cu frisca - Asta e preferatul lui.
Dar chiar de ziua lui- adica pe 25- mergem la C-ta la cumnata sa fie anul acesta si cu rudele lui si as vrea sa fac alt tort.
Danyce - sa stii ca la noi nu se gasesc toate minunatiile cu care faci tu torturile acelea spectaculoase.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50485" target="_blank">Povestea Loreemei Site Loreema
Ramona & Loreema (6 sept 2004)
Ce tie nu-ti place , altuia nu-i face !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Multumesc Ionella3003 :) adica na... iti multumesc in numele surorii mele :)
Multumesc Ellen intr-adevar is foarte frumoase pozele.
Aissa si eu te inteleg perfect. Fata mea s-a trezit si ea din ora in ora, ma trezeste pe mine, apoi adoarme. Am avut o noapte de parca nu am dormit deloc. Nu cred ca am la activ o noapte intreaga in care sa fi dormit de la 10 - la 7 :(( Doru si el e foarte obosit, si el are si servici... nu stiu ce sa mai fac, acum e treaza iar, mie imi cad ochii in gura de somn... si cand ma gandesc cata treaba am... of of...
Oricum... asta e acum, nu ar trebui sa ma plang, pentru ca eu mi-am dorit sa fiu mamica, si cu bune si cu rele. Accept tot, poate pe la 1 an maxim, o sa doarma si ea toata noaptea.
Multa sanatate mamici si bebici si sa ne auzim odihnite :)

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea nasterii www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea
noastra

Mergi la inceput