Bebelusi de sept-oct 2004 (53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

diana-m-am uitat la poze , mie nu mi se pare slab...si Lia la 7 luni de abia avea aproape 7kg, dar cum ea e mai piticuta , e foarte bine...

roandre
-va astepteptam...pacat ca New Hampshire e cam departe de Pittsburgh- oricum daca va hotarati sa vedeti cativa "amish people" va asteptam...

noi asteptam un bebe in familie ...travaliu a inceput ieri la 5pm, deci au trecut 24 de ore...

eu am fost azi la doctor si am ascultat inima lui bebe...Lia era cu noi in cabinet si a ras cand a auzit "bum-bum-bum"...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamari spune:

si multumesc mult pentru urari pentru bebe3...

mi-am dat seama ce insemna "lie ilie"- lie ciocarlie...Ce fetita desteapta am eu. (nu numai eu, ca toti bebeii nostrii sunt destepti)...

anamaria-lia-21.10.2004 si alex -24.08.1993 si samburelul de decembrie 2005
poze de copii cuminti

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=39200" target="_blank">povestea lui alex, povestea liei, povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Va multumesc la raspunsul legat de bubite. Alexia mea e plina de bubite rosii si unele sunt ca niste mici cosuri. Cum sta la racoare, cu aer conditionat cum i se estompeaza bubitele...cum da de cald cum se inrosesc de zici ca are pojar. E plina plina...doar unde este pampersul nu e nici macar o bubita. Mai facea ea si inainte bubite dar mai putine, adica doar pe gat, piept si putin pe manute sus dar de ieri pur si simplu s-a umplut.
Cineva imi spunea s-o dau cu pudra de talc mentolata...eu am mai dat-o cu pudra Baneocin dar am renuntat pt ca ar trebui s-o dau pe tot corpul.

Ana_a, deci ne calcati pe urme? Incepeti si voi sa nu mai stati locului o secunda si sa faceti prosticele?...hehehe, de abia acum incepe totul. Asa patesc si eu cu Alexia cand e sa se culce...nu poate dom'le sa stea culcata. Cum o pun jos, cum se ridica...de o mie de ori pana adoarme. Mai nou am inceput s-o adorm in pat. Ma culc langa ea si o tin in brate ca sa nu se mai intoarca pe burta si in 5 minute adoarme dupa maraiala de rigoare ca n-o las sa faca ce vrea iar apoi o pun in patut si imi vad de ale mele.

Ellen, cred ca o sa murim de inima cu bebeii astia viteji ce au impresia ca pot sa faca orice. La cazaturi eu am devenit imuna la cat cade Alexia. Mai nou a invatat sa cada mai mult in fund si e ok dar inainte cadea bleguta pe spate...ufff, asa se fac ei mari!

Anamari, sa vina bebele cat mai repede...mai ales dupa atatea ore de travaliu! Si ce-mi place cand ne mai spui de bebe din burtica!

Andreea si Eliana, LA MULTI ANI pt surorile vostre si sa aiba parte de mult noroc in viata!

Andora, cu siguranta o vom lua si pe bebelina in anii urmatori dar acum un drum de aproape 12 ore era prea mult pt ea. O chinuiam si pe ea si ne chinuiam si pe noi. Si sincera sa fiu chiar am nevoie de o vacanta!

Anne, te luam cu noi dar...cica nu mai sunt bilete....hihihi! Pupici dulci Guliei pt cele 10 luni!

Noapte buna!


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 9 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roandre spune:

Loreema, uite am citit asta la mamicile de nov-dec.
"eu am luat un program care micsoreaza pozele de pe net e free se numeste IrfanView (il gasesti aici http://www.irfanview.com ) si descarca-l in calc tau, dureaza f. putzin. dupa ce-l instalezi dai file open, alegi poza pe care vrei sa o micsorezi, ii dai Image - Resize/Resample dupa care dai la Set new size Widht la 400 sau 500 (eu le fac acum la 400 ) apoi iar File - Save as si salvezi noua imagine micsorata ...". Imi aduc aminte ca si eu am folosit programul asta candva iar la serviciu foloseam Fireworks (asta in cazul in care il ai).


Mihaela si papusica mica Alexia Maria (26.08.2004)
Alexia, de 9 luni +
Evenimentele din viata mea

Chiar daca esti pe drumul bun, vei fi calcat daca stai pur si simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ramona, Mihaela multumim!

La multi ani si pt. surioara Andreei!

La multi ani piticilor sarbatoriti zielele astea!

Multa sanatate celor bolnaviori!

Andreea, Angela, Cali am modificat in listuta!




Poze cu Elena – 23 octombrie 2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50849" target="_blank">Elena – iubita noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_si_Doru spune:

Multumesc fetelor pentru urari. Ii voi transmite Sabinei . Azi pe 15 iunie a facut 15 ani. Aici se numeste champaigne birthday :) Si Doru face pe 20 octombrie, 20 de ani :) Avem ce sarbatori. A fost tare fain astazi... sora-mea a castigat 10$ la un bilet facut cadou de mine... bine, nu e mult... dar e cel mai mult cat a castigat pana acum :)
Draga Anamari te dulce si va doresc mult bine si sanatate!
Multa sanatate tuturor si sa ne auzim cu bine, maine Noapte buna.

P.S. Eu tot nu am vazut pozele cu Alma si Tristan alea cu baitza... ma lumineaza cineva, parca tu,Ellen ziceai ceva de ele. Multumesc.

Andreea, Doru si Nathalie(29.09.2004)

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37497" target="_blank">Povestea nasterii www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36133&whichpage=2" target="_blank"> Cererea in casatorie si povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica de sept-oct spune:

Neata!

Elyanne, multumim mult pentru dintisori! Mai avem doi, care se vad dar parca nu i-am simtit la deget! Bietul copil, 4 dinti intr-o saptamana, si eu care ma suparam ca nu papa bine si nu are motiv!
Pupici pentru Elena, sa treaca repede buba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

'Neata mamici!

La multi ani bebicilor sarbatoriti azi!!!!!

Abia mai apuc sa arunc cate un ochi pe aici(dar mi-l iau inapoi cand plec) .....de scris mai greu....adica numai cand doarme beblushul atomic!

Numai in picioare e! Se ridica tinandu-se de ce apuca la indemana si apoi se lasa cu o manuta.....in curand se va lasa de tot si va sta singurel.....

Pe noi nu ne-ati trecut in listuta cu dintzocul numarul 3!Pleaseeeeeee cine are timp sa mai modifice in listuta sa nu ne uite!!!

Fug iarasi la el.....de la 7 e treaz si are o energie in el debordanta pe cand eu pic de somn..!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

quote:
Originally posted by mamica de sept-oct

Neata!

Elyanne, multumim mult pentru dintisori! Mai avem doi, care se vad dar parca nu i-am simtit la deget! Bietul copil, 4 dinti intr-o saptamana, si eu care ma suparam ca nu papa bine si nu are motiv!
Pupici pentru Elena, sa treaca repede buba!




Sorry, nu mi-am dat seama ca era logata ca "mamica de sept-oct" ...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Buna dimineata!

Azi, minune mare, am ajuns mai devreme la birou si pot sa arunc un ochi si pe forum....

Greu, fratilor, inceputul asta de mers la serviciu, ceea ce ma sustine insa e faptul ca Vizigotu nu pare a suferi in mod deosebit ca plecam dimineata.... Iar seara cand ajung acasa si il vad cum se lumineaza uit de toate.

Si noi avem bubite de caldura, dar putin si estompate. Iar in ultima vreme (nu dati cu rosii) am cam tinut aerul conditionat. Bine, nu cu bebe in camera ci doar cand sta in camera cealalta. Insa intr-o noapte cand era infernal de cald si nu putea adormi am pus un cearsaf peste el si am dat drumul la aer. In 5 min s-a linistit si a dormit dus pana dimineata.

Noi tot 4 dinti avem si o gramada de prostii in cap. De cand s-a prins ca poate si el sa mearga ca mami si tati pe strada carutul a devenit piesa de muzeu. Inca nu merge singur dar asta pentru ca e un agitat, vrea sa mearga repede si cade. Daca ar sta si el sa faca pe indelete pasii aia i=ar iesi.

Gata, va las ca ma asteapta o multime de treburi azi. Pupici la bebici.

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
http://community.webshots.com/user/vizigotu

Mergi la inceput