Dr. Nayel-CF2(5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

O fi avand de curand roamning, ca prin noi -dec, l-am sunat si a raspuns sotia, el fiind plecat in Siria urgent.
Ce nu inteleg eu este de ce nu recomanda un anumit dr in caz ca el nu e?
Eu stiu ca acolo sunt mai multi dr buni, dar totusi, e altceva cand el spune " te duci la cutare, vb eu cu el/ea, stai linistita".
La asta se refera Dina, si are perfecta dreptate.
Si eu ma gandeam ce as face in cazul in care nu ar fi fost in tara.
Mie personal imi place dr. Mihalache. E o tanara, draguta, sufletista, si chiar am vazut-o " la lucru", fiind impreuna cu pacientele ei in sala de nasteri.
De aceea Dina, ti-am recomandat-o, mai ales ca am prietene care au nascut cu ea si sunt f multumite. Acum ramane sa vezi daca va fi in tara, ca daca si ea pleaca iar nu am facut nimic.
In afara de ea o mai stiu pe dr Marinca, care mi-a facut monitorizare cat era Nayel plecat si eu intrasem in panica.
Super femeie si dr, si ceea ce mi-a placut a fost felul de a ma trata, cu toate ca stia ca sunt pacienta lui Nayel ( am avut eu grija sa ii tot reamintesc asta).
Deci, variante sunt.
Si Tanase e f bun, e seful clinicii. El m-a controlat inainte de cezariana, si tot el a decis cezariana.
A fost singura data cand nu m-a durut tuseul, ca in rest simteam ca mor de durere.
Deci Dina draga, ai de unde alege. Sunt multi buni si sufletisti, iar despre personal nu am decat cuvinte de lauda, exceptand asistentele de la copii, care nu stateau sa imi explice cum e cu alaptatul.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Chris, cum a fost botezul??? Ne pui si noua poze, da???
Da-mi si mie un pm cand ai timp si zi-mi si mie cam care sunt preturile la nastere??? Te rog eu mult!!!!
Pupici!!!
Mary 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

trimis PM, mary.
poze, azi sau maine.
numai bine
chris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Pana la urma am pus poze pe yahoo, pentru ca DC nu merge.
Numai bine,


p.s.: crissi, imi e dor de mesajele tale savuroase
p.s.2: uitasem link-ul http://pg.photos.yahoo.com/ph/chris_dunare/my_photos poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Irda, acum ca ai venit acasa, asteptam povestea nasterii si a saptamanilor petrecute in spital.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Chris, am vazut pozele, sunt un deliciu.

Crissi, subscriu la cele scrise de Chirs. Si mie imi lipsesc mesajele tale pline de umor.
Daca nu apari curand pe aici te sun si te deranjez, sa stii.

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

buna dragele mele
Eu am cam absentat ca nu mi-a mers net-ul cateva zile
Joi a nascut si cumnata mea ( tot la cfr2) ea era la dr. tanase, si au apucat-o durerile pe la 1 noaptea, iar dr. nu raspundea la telefon..... s-a dus la spital, era dr.nayel de garda, a vazut-o i-a zis ca naste dar a intrat in sala ca avea o cezariana si cumnata mea a nascut pana la urma cu o doctorita, nici nu stie cum o cheama, ca nu i-au facut anestezie si a avut dureri groaznice( calmate cu scobutil!?!), a nascut normal o fetita de 3,700. I-au facut epiziotomie, cu xilina, dar a simtit tot. In afara de durere totul a fost OK, sambata era super sprintena pe acolo, statea in fund, facea dus, nu mai avea probleme si bebita era OK. acum ca am vazut-o abia astept si eu sa-mi strang puiul in brate...
Fetelor pe mine m-au ingrozit tipetele cumnatei, am si plans, sunt moarte de frica, am citit si eu ca e mai bine fara anestezie, dar...daca ma apuca noaptea, astia la cfr vad ca nu au anestezisti disponibili, ca anestezist era, dar asista la cezariana aia....Ce sa fac sa-i zic doctorului ca vreau neaparat anestezie, dar oare o sa ma asculte? ca saraca cumnata mea numai asta urla, ca vrea anestezie si nu o bagau in seama....Si stiu ca a mai patit-o cineva si dintre voi....
Crinuta sa stii ca am intrat si eu in salon, int-adevar era jos palaria, arata super bine si curat, chiar este ceva deosebit si mi-a placut mult. era mult mai bine decat salonul unde mi l-au monitorizat pe bebe atunci. Ai avut dreptate
Fetele care ati nascut deja, voi v-ati dat cu crema pe mameloane inainte sa nasteti? cu garmastan sau cu bepanthene? si daca v-ati luat silicon din ala de protectie, suge bebe prin ala? Ca mie mi-e teama de rani, ca am sfarcurile mici
Va pupic, mai vorbim
mary 31 fix!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary ilie spune:

Am uitat
Chris, ti-am admirat pozele, Doamne ce minune ai adus pe lume...
Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!!!
Da-i lui bebe un de la mine
mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mary Ilie, SA NU NASTI FARA EPIDURALA!!!!!!!!!!
Ce e mai bine? Nu e deloc mai bine.
Asa cum te-au ingrozit pe tine tipetele cumnatei, asa m-au ingrozit si pe mine tipetele celor pe care le auzeam acolo.
In alta ordinde de idei, pacata ca nu a asisat-o Nayel pe cumnata ta.


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissi spune:

Va PUP mult fetelor... stiu ca am disparut ca magaru' n ceatza.. DAR.. am hotarit dupa nastere sa mi iau o mini "vacantza".. si am taiat-o din bucuresti , la munte.. cu copil , cu catel , cu tot, tot..in sperantza ca prind ceva somn.... Eh.. somn n am prins , insa vacantza tot a fost binevenita..
Si voi mi-atzi lipsit mult.. ii tot spuneam lui cristi" mah, mama, stam aici ca shoriceii, nu internet nu vizite , nu nada.." si i-auzitzi la el.. " te maninca , HMM?? sa te urci repede pe D.C."
Oricum , pe 14 luna trecuta am venit la pediatru la control , ptr. ca Theo a facut O LUNA.. si surprizica la cintar.. 1, 7 kg peste cele 4.. mi se parea mie fetelor ca ma doare mina ca i-au crescut copanele , ca nu i se mai vede gatu'.. si intradevar cintaru' a zis-o.. pe 14 avea 1, 7 kg luate intr-o singura luna.. ma intreb cum il mai tzin in brate daca o tzine tot asha..
Am mai fost si la Nayel.. , cam 10 zile dupa nastere..ca ma deranja un FIR... nu stiam ce ma tot doare , si am luat oglinda sa vad daca nu cumva mi-a mutat mitzimaul cu totu' de la locu' lui.. si descopar un fir.. aa, asta dupa ce am tras de el de-am zis ca mi sar ochii din cap..
in fine, Nayel zicea ca ar fi trebuit sa cada de mult.. , chiar din spital.. dar.. n a vrut si Basta!.. la control, mi am cerut scuze aa, ptr. comportamentul deraiat din timpul nasterii, ptr. injuraturi, ptr. apukatu' de par...
a fost de treaba .. a zambit lung.. si mi a zis ca e obisnuit
ca cika de la clinte ca mine a inceput sa cheleasca
in rest , sint okiu.. n am putut sa stau in fund vreo 3 saptamini, adika sa stau corect in fund.. dar intradevar epizitomia mea e lunga cit un deget.. iar nayel zice ca e intradevar mai mare decit una obisnuita...
Probabil ca de la capatzinosu lui fii -miu mi se trage.. oricum , acum sint Okiu.. am lapte cit ptr. 3 bebei.. adika daca ii scapa sanu' in timp ce suge sare de-l spala pe fatza..
Theo a invatzat sa suga , in sfirsit.. nu mai facem lupte greco-romane..cind e ora de masa..a fost super greu la inceput , cind mushca ca un catzel si io n aveam canalele desfundate.. Apropos Fetelor.. a zis cristi ca pune anuntz pe internet , care avetzi nevoie de desfundat canale la sani , s-a specializat al meu.. nici nu ia scump.. 500. /san..
pompa de la chicho n a fost buna de nimik.. sau n am reusit io sa le desfund cu ea..
Crinutza, mama, ce face Rayanutzu'?? am venit acasa de tot, si nu mai plec , cika ar trebui sa incep munca.. dar doctorita lui Theo a zis c-o sa pierd laptele daca ma intorc la munca.. n am inteles prea bine de ce dar ea o tzine una si buna ca ramin fara lapte daca ma apuk de munca acum..
Nu pot sa beau cola , delok, am incercat o data , si am stat planton , toata noaptea..ca Theo n a vrut sa doarma....iar daca beau lapte face imprastiat.. prin urmare am trecut la bere..
Ar trebui sa ma duk la control la Nayel , cam in jur de 1 august... controlul de 6 saptamini..sa mai imi cer o data scuze.. lol .. nu cred ca merge.. las' ca uita el.. uit si io.. important e ca ne am " impacat".... dar fetelor... ce am observat , asta ptr. cele care vor epidurala.. dupa ce am vorbit in spital cu vreo 4 paciente de ale lui.. va spun SIGUR ca Nayel nu e fan epidurala delok..prefera nasterea naturala , fara nici un fel de anestezice..aa, de zis "NU" nu zice nici la epidurala dar.. se face ca uita....
Va mai scriu , ca s-a trezit fii-miu si are shoricelu' -n burta!

Mergi la inceput