Mamici de Noiembrie -Decembrie 2005(15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Daaaa... asa zic si eu, ca la culoare nu te pacalesti niciodata. in principiu carnea nu tre sa fie rosie, ca daca e rosie e semn de batranete, ate si fiert greu. (la carnea de porc nu ma pricep, ca eu nu prea mananc, da' la vita ma pricep, ca d'asta-mi place... yummmmmy)
C & bb 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tocmai am descoperit ca e un subiect recent la "Bucatarie" exact pe tema carnii de vita/vitel:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49818

PS: Aveti grija pe sectiunea aia a site-ului, mai ales daca mai aveti ceva de stat la serviciu !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

La porc e invers, cu cat e mai rosiatica inseamna ca e mai proaspata! Cel putin asa cred si asa imi fac eu cumparat. si pana acu nu am luat teapa!

De mancare eu am gatit o ciorbita de pui cu bors, si o tocanita de cartofi noi cu marar si au fost super...

Sapt. asta nu mai gatesc nimic ca sambata am parastasul bunicului de 7 ani si va tb sa gatesc la greu pt un parastas de 40 pers! Va inchipuiti ca nici oale si cratiti asa mari nu am deci va tb sa fac de 2 ori aceeasi mancare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Chestia cu culoarea la vita n-o stiam.

La porc culoare depinde dupa zona din care e carnea: de ex in aceeasi bucata de pulpa, carnea mai departe de os e mai roz iar cea de langa os e mai rosie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Corect! Dar si daca carnea de porc e mai albicioasa inseamna ca e mai veche, iar daca e mai rosie inseamna ca e mai proaspata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

eu va las pe ziua de azi, ca ma duc sa ma plimb in parc ... ca se termina programul si chiar nu mai am chef sa stau. gata, am hotarat, plimbare in parculete :)
pupici
de la C & bb 17+
si "pofta buna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Mai fetelor, dar cat sadism cu subiectul asta nou! De un sfert de ora numai citesc si salivez.... si sunt inca la serviciu!!!!

Mi-am facut la ora 18:30 programare la cardiologie si ... suprize-suprize... nu au contract cu casa si ma va costa vreo 700.000 (consultatie+doppler). Si parca vad ca nu am nimik!!!

va si Dienutza - multumesc de retzeta, suna delicios, chiar vreau s-o incerc si eu!

Tania & Punctuletz 13+

Punctuletzul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Fetelor am si eu o intrebare care ma macina!

Mai are cineva dureri acute de sani? mai ales sfarcurile? Mie mi-au crescut considerabil si ma dor de mor. Nici nu pot sa ma ating mai ales pe sfarcuri si pe deasupra imi curge un lichid incolor! E normal ca habar nu am!

Astept sa ma lamuriti voi care aveti experienta si mai aveti bbei!

Va pup!
Diana17+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Neata’ fetelor cucuietelor!

Mandy- cu placere si aniversare fericita! Corap- multumesc mult, show-rile cu soacra-mea s-au rarit considerabil fiindca ma cam dau disparuta prin casa. Ai grija cu fierul ala, ca-ti da constipatie. Noki-Lara felicitari ptr. primele miscari ale bb-ului! Aura saracuta de tine, incearca cu ceai ,miere de albine si multe, multe lamai. Ptr. raceala mai stiu un leac babesc: fa-ti un terci de mamaliguta, sa fie cit mai fluid, pune niste unt si sare si maninca-l cit poti de fierbinte, se spune ca “scoate “raceala din organism. Aceeasi metoda cu gris cu lapte ( amestecat cu miere de albine sau zahar).Lavi am vazut pozele cu fetita ta, este o dulcica si seamana leit cu Victor, baietelul probabil ca va semana cu tine.Adelina – bun sosit printre noi, sarcina usoara! Maria Alexia – eu cind ma duc la dr. imi scriu de acasa pe o hirtiuta tot ce vreau sa-l intreb fiindca 1.sint uituca si 2.fiindca este mereu grabit si ma simt presata de timp si ma zapacesc de nu mai stiu de mine. Dienuta eu zic sa fii tu cea inteleapta si diseara sa-l astepti pe sotul tau cu o cina romantica; daca te superi si-i faci scandal iti faci si tie si lui rau ,se creeaza o stare de tensiune, ce rost are? Tu tre’ sa ai grija sa nu te enervezi ca sa iasa bb linistit.
Fetelor mi-ati facut o pofta cu toate bunatatile despre care ati vorbit, eu de abia am intrat la servici si mai am multttttttttttttt pina sa plec acasa asa ca dau fuguta la un magazin sa-mi cumpar un sandwich cu omleta ca simt ca nu mai pot…
Imi spune si mie cineva cum imi pot activa pm-ul, va rog?

Pupicei la toate!

& sufletel 15+



Ina

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ina869 spune:

Taniuta sa ne aduci vestea cea buna ca a fost o alarma falsa si ca totul este perfect, iti tin pumnii strinsi!



Ina

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20727;31/st/20051203/k/f560/preg.png

Sometimes by losing a battle you find a new way to win the war.

Mergi la inceput