Bebelusi de iulie-august 2004 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Carmen, moata sta si ea singurica si se joaca, dar de cand e in miscare mai mult se tine dupa mine, unde ma duc eu vine si ea hop-top!
eu de cand a inceput sa stea in fund o las pe jos, in tarc in nici un caz nu ar mai sta ...asa ca are toata casa la discretie, se duce unde vrea ea, face ture prin toate dormitoarele, gaseste diverse "chestii" interesante, mai "pierde" timpul studiindu-le, deci nu se tine de fusta mea!
eu in schimb chiar daca am treaba si stiu ca ea se joaca undeva prin casa imi arunc un oki mereu, ca cine stie ce descoperiri face!
portocala nu i-am dat in manuta de cand avea vreo 5-6 luni, dupa ce a trecut iarna eu n-am mai gasit portocale bune asa ca nu i-am mai dat, de fiecare data cand am luat ba erau uscate, ba erau fade ....
nu te mai stresa ca se ineaca, si chiar daca se intimpla sa zicem ...o ridici cu picioarele in sus si trece(eu n-am incercat metoda, am vazut-o prin carti)!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Rain, Inaltarea ... ai spalat azi?
Iuliana, bine ai venit! mama, da` ce tinerica esti, da` parca ce noi nu suntem??

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de mai

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Multumesc mult de tot de urari fetelor.nu stiam ce cadou sa-i iau si l-am intrebat acum citeva zile.UN CIMPANZEU,mi-a raspuns cu cea mai senina si serioasa figura.Doamne,bine ca n-a zis o gorila.Eram la masa si Mario a improscat cu ciorba pe toata lumea la auzul dorintei copilului nostru.
Am apelat la alt cadou mai omenesc,si care trebuie sa soseasca din moment in altul.Mama mea din Ro care n-a mai fost aici niciodata.Sper sa-i fac o surpriza de proportii lui Serban dat fiind faptul ca o adora pe Maia lui.De cite ori l-am gasit dimineata plingind de dorul ei!Asa ca sper sa se bucure tare mult ca Maia va fi linga el la aniversarea celor 10 anisori.Va mai scriu deseara cum a fost.Pupe de la noi

Ema si Ricardo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Monicule, eu ziceam de party ...ma gandeam ca putem organiza ceva prin septembrie, dupa ce implinesc toti piticii un an!
am gasit o gradinita care organizeaza petreceri pentru pitici, mi-a placut ca are si curte, spatiul tocmai bun cu multe jucarii si mobilier pentru pitici ...mai e pana atunci, dar ar trebui din timp sa vedem cine ar vrea!
cand v-am zis prima data de party am facut o mare mare greseala, adica am lansat anuntul pentru "mamicile din Bucuresti", imi cer mii de scuze ...anuntul e pentru toate mamicile si toti piticii de pe lista, oricine ar vrea sa vina ...e cea mai mare bucurie sa ne vedem!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Rain, decit sa ajung la faza cu ridicatu` cu picioarele in sus, merci, ma las pagubasa, n-am singe in pistil.
Apropos ca-s tinerica, cine-o fi pus semnu` ala de intrebare la anu meu de nastere, sa-i dau o bere?!
Unde v-ati luat bilete la mare??

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de mai

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

am luat bilete la mamaia, hotel caraiman (2*+, adica tv+frigider+AC+mic dejun), 8 zile ...3,6 mil!
io daca s-ar ineca moata as face figura, pai decat sa stau sa ma uit la ea ...mai bine o tin cu capu'n jos!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

correct!
poin, poin, AC ce e?? si numa` 3.600.000?? De unde?? si in ce perioada?? Nu stiu ce vorbesc da mare, ca la cum ploua afara, acu` zici ca-i octombrie in toata firea

quote:
Originally posted by rain

am luat bilete la mamaia, hotel caraiman (2*+, adica tv+frigider+AC+mic dejun), 8 zile ...3,6 mil!
io daca s-ar ineca moata as face figura, pai decat sa stau sa ma uit la ea ...mai bine o tin cu capu'n jos!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii



Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de mai

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Carmen ...AC=aiere conditionate, da daca bate vantu ca acu ...sigur nu ne trebuieste!
perioada 26 iunie - 3 iulie!

si ca sa va prezentam ultima achizitie (cadou) din garderoba ...uite cum imi chinui moata!
http://community.webshots.com/photo/356840841/365090331ePhRSl

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ssarah spune:

Azi m-a apucat nebunia, dupa ce m-a trezit moatza la 6.30 si pe la 7.00 a mai adormit doar juma de ora, a mancat la 10 o caisa si 5 lingurite de piure de fructe, la 11.00 n-a vrut sa doarma, la 14.00 a papat doar juma de borcan de piure si o lingurita de iaurt...si a adormit abia la 15.10....M-am pus pe bocit la un moment dat si se uita la mine si radea...de-mi venea sa mor de nervi nu alta, a adormit in brate abia dupe ce o lasasem sa urle vre-o 20 min...Noroc ca mai bea lapte in completare la mesele solide asa ca pana acum am ajuns la 390 ml, ca deh, noi din lapte traim....
Scuze, dar trebuia sa ma descarc, ai vostri tot asa mai au zile in care nu dorm?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Roxana, bafta Iuliei la munca. Asta am facut si eu cu Luiza. Mai am si acasa ti le dau si pe alea daca vrei

Mergi la inceput