Bebelusi de iulie-august 2004 (72)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rain spune:

incalzeste-i mancarica de la borcanel si pune-i putin iaurt in ea, poate o accepta daca e putin acrisoara, sau incearca cu ciorba putin acrita, pulpe la cuptor cu piure de cartofi, zic si eu ...ca imi imaginez ce griji iti faci cand vezi ca nu vrea nimic!
sau cumpara-i cereale si fa-i cu lapte, poate le accepta ca sint dulci!


Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iully spune:

Eu sunt mamica noua,Iuliana cu bebe Cristian.
Am vazut mai tarziu ca sunt si zilele de nastere ale mamicilor.Eu sunt nascuta pe 8.06.1981 si sunt studenta.
Cristian de-abia acum incepe sa mearga,n-a cazut de foarte multe ori dar pp ca urmeaza.Datorita acestor discutii stiu la ce sa ma astept.
Multumesc..
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Iuliana, bine ati venit !
si ce mamica tanara ... LA MULTI ANI pentru ziua ta, care a fost ieri !!!
cat despre cazaturi, stai sa vezi ce urmeaza ...cand or merge singurei, pana vor fi cat de cat stabili pe picioare, vor alterna pasii cu cazaturile!
poze ai cu Cristian? sa-l vedem si noi!

Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Iuliana, bine ati venit printre noi!
Tizo, pupici multi lui Radu!!!
Andreea, eu cred ca Phillip e asa doar de la raceala. lasa-l in pace, nu il forta, ofera-i cite ceva la 2-3 ore. ai grija sa fie bine hidratat, lapte, ceai, apa, suc, ce vrea. fructe nu vrea deloc? pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Azi e Inaltarea, Cristos s-a inaltat!
Am aflat pe afara, ca nu stiam...

Vanatai...hehehe...e plina. Dar e normal sa aiba cucuie si vanatai. Ii trec pana se marita.

Noi vrem sa mergem la mare in septembrie. la hotel in mamaia...Parerea mea e ca nu o sa ajungem, pentru ca o sa ninga...hahaha

Alexa, vorba lui Mitzu, daca sunt pauze numai de 5 minute e okay, sa vezi cand face multe pauze de cate juma de ora ca sa manance 100ml...:)))

Iuliana, bine ai venit! Sa-ti traiasca voinicul!

Evident ca am uitat ce voiam sa mai zic...tipic!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

Io cu intrebarile de pe mine: cit stau copii vostri singuri si nebagati in seama?? Ca io tot cu treaba mea fara sa vreau am invat-o asa si sta, daca nu are nimic, cu orele... Si inca ceva: le dati frecvent portocala in minuta s-o nenoroceasca, pentru ca aseara cind l-a vazut pe Ionut mincind portocala a intins (prima data ciond face asa!!) minuta si i-am dat si ei, aveam sufletu` la gura ca e prima chestie care o mesteca asa si mi-e cam frica sa nu se inece


Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de mai

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_s spune:

Roxana ti-am mai trimis si eu pe mail un link cu retete.
Andreea condoleante si de la noi.
Eu il mai lasam pe Matei singur si se juca cuminte dar de cand merge ca disperatu' prin casa nu prea il mai las ca nu stiu pe unde cotrobaie si ce face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Pai a mea sta singura maxim un sfert de ora...se joaca singura, dar trebuie sa fim sau eu sau taica'su in camera...ca altfel incepe sa bata in usi si sa ne strige...:)
(nu apuc sa fac nimic...dar asta e...)

Portocala ii dau... ca nu baga nimic in gura, mai ales singura. O ia si sterge parchetul cu ea...La fel face si cu rosia...Marul cu coaja il capseaza, ii face multe urme de dinti si apoi il tranteste pana nu mai e bun de nimic...:)))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicegh spune:

Multumesc, Andreea, ma apuc sa printez sa-i dau Iuliei treaba...
Noi il lasam pe Radu singur, dar nu prea mult, ca se plictiseste si se culca... :). In general, luam cutiile cu jucarii in sufragerie si le intindem pe acolo


Roxana si Radu (21.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Mi-am adus aminte cand ati zis de album.
Nicole, parca ziceai de petrecere cu piticii cand implinesc toti un an...Parca o gradinita organizeaza sau asa ceva...Ar fi frumos...:))

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze si pozici

Mergi la inceput