asistente medicale (2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cryssa29 spune:

Buna fetelor!
Sunt fosta asistenta medicala(11 ani de medicina interna). In prezent ma pregatesc ptr echivalarea studiilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Hello!!Unde sunteti fetelor?!
Ce facem cu punctele astea tampite?De unde le luam?Cui trebuiesc ac. puncte?!

Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns July spune:

Fetelor,wow,ma bucur ca v-am gasit!Vin si eu,

July(july)35 ani-Clinica Chirurgie 1,Bloc operator-Constanta.De 16 ani in acelasi loc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabella spune:

Ma primiti si pe mine?
Lucrez la Spitalul Judetean Satu Mare, laborator.
Noua ne-a spus ca in cazul in care nu avem toate punctele necesare nu ne mai elibereaza atestatul de libera practica. Eu am fost in concediu de ingrijirea copilului si nu imi trebuie decat 30 de puncte pe care le am ca am fost la un singur curs si avea credit de 30 de puncte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Aaaa..pai stati asa ca nu inteleg..Numai dc am mers la serv. in ultimii 3 ani-tre' sa avem 120pct.(sau cate sunt..)???Dc n-am mers la serv. nu ne trebuie tot atatea?


Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabella spune:

La noi e 100 de puncte la cele care au lucrat ultimii ani dar noi celelalte (ca mai am cateva colege) avem nevoie de 30 de puncte. Noi ne-am interesat aici la Ordinul Asistentilor si noua asa ne-au spus ca e in functie de cat ai lucrat. Asa am inteles ca e si la cei care s-au angajat in acesti trei ani.
Dar oricum e o harababura ca nu cred ca stie cineva sigur ceva.
Si cursurile astea sunt inca o afacere din care unii fac bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

si eu, si eu!

asistenta medicala principala - Radiologie, Spitalul Judetean Oradea, 10 ani vechime, de un an in concediu de maternitate, 32 ani.

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

wow, m-am bagat si pe la medicinisti, nu am stiut ca si asistentele au topic! super!

fetele, vad ca vorbiti de brambureala cu punctele, am vazut si eu la Tv ce scandal a fost...
... eu am intrat in prenatal pe 23.01.2006, deci am lucrat 3 saptamani din 2006. m-au pus (aia de la ordinul as.) sa-mi fac asig. de malpraxis, sa-mi reinnoiesc autoriz. de libera practica si sa platesc nu stiu ce curs! pe bani , bineinteles! si m-au amenintat ca daca nu le fac, canci bani in prenatal!
stiti ce am facut? i-am amenintat ca-i dau in judecata si fac scandal in toate ziarele si la TV !!! ce era sa fac cu malpraxisul si cu autorizatia acasa, in concediu??? ca doar nu faceam filme la domiciliu!
io sper sa nu ma intorc la vechiul loc de munca, mai ales ca am si studii superioare in alt domeniu...

Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabella spune:

Imi cer scuze dar m-am informat azi mai bine si e vorba de 11o puncte in loc de 100 cat am zis eu. Oricum cica m-am trezit ca eu nu-s trecuta cu nici un punct pe lista care a venit la noi si sa ma duc sa ma interesez la ordinul asistentelor.Noroc ca am chitantele.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zozela spune:

Gabella saraca de tineeeBai astia au innebunit de tot!!Sa ne spui si noua ce-ai rezolvat..



Nunta noastra de vis



Viata fara dragoste..isi pierde sensul..

Mergi la inceput