Mamici din Arad...??? (31)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Buna dimineata!
Alinutza bine ai venit printre noi. Ai o fetita tare scumpa. Pune o poza si cu tine sa te recunoastem pe strada.
Alina M, ai fost magnifica la nunta si dragos tare dragut imbracat asa.
Noi am avut un week-end tare agitat. Au fost niste prieteni din Belgia si i-am plimbat prin imprejurimile aradului. Am inchiriat un logan ca nu ne-a venit inca masina. Am fost si pe strand sambata seara( in Soho). Ne-am distrat super fain.
Flavia si am avut rahianestezie la nastere, dar nu am ramas cu dureri de cap.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Pai atunci oare de la ce sa fie? Ca el chiar nu prea avea dureri de cap si acum se plange ca nu mai poate ... Ieri de ex. daca a stat in pat nu l-a durut, iar in mom cand s-a ridicat deja au inceput durerile. Si daca isi misca putin mai tare capul in dreapta si stanga simte din nou dureri la ceafa. Ce sa zic, poate ca nu e decat pentru cateva zile, cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia,durerile de cap pot fi si de la anestezie si trec in cateva zile (nu e obligatoriu sa fie de la anestezia,dar pot fi!).Poate are si tensiunea mica.Eu zic sa nu te stresezi ca ii va trece in cateva zile.
Te rog mult sa scrii mai mare ca eu abia vad scrisul.Sa nu te superi ca ti-am zis!

Mersi inca o data fetelor pentru laude.Va pup!

Ioana,frumoasa si impresionanata "Povestea bazucului".Sa va traiasca si sa va bucurati de el.

Gabi,cum vi s-a parut Loganul acum ca v-ati plimbat mai mult cu el? Tudor ce mai face,nu a mai fost bolnavior?

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Acum ma grabesc sa merg la servici, va scriu maine.
Care aveti "Observatorul" de azi sa cititi la pag.2 despre fam.Gaja :)) cu vecinii cu porcii:))))

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Alinush multumim de aprecieri!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

quote:
Originally posted by maggda

Acum ma grabesc sa merg la servici, va scriu maine.
Care aveti "Observatorul" de azi sa cititi la pag.2 despre fam.Gaja :)) cu vecinii cu porcii:))))

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965


Magda,nu am "Observatorul" de azi si pe net nu gasesc nimic despre fam. Gaja :)) (in ziar). Spune-ne tu ce scrie.

Alina & Dragos (11.04.2002)
pozici
Dragos la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

quote:
Gabi,cum vi s-a parut Loganul acum ca v-ati plimbat mai mult cu el? Tudor ce mai face,nu a mai fost bolnavior?


Alina, Loganul a mers foarte bine, era nou,avea numai vreo 4000 km. Nasol a fost ca nu a avut clima.Bine ca nu a fost asa cald!
Tudor e putin bolnavior, a facut sambata seara febra. cred ca are o forma usoara de viroza luata de la mine. Tuseste foarte putin, nu are muci sau alte simptome. Doar ca nu manaca asa bine.Ii dau nurofen si paxeladine(asta nu prea ii place ca e putin amarui). in rest e vioi, se joaca... nu are treaba.
Claudelule, tu cand mergi la lucru?/(te-am mai intrebat dar nu ai raspuns).
Flavia mi-am adus aminte ca si maica-mea a fost operata mai demult, a avut tot rahianestezie si a ramas o vreme cu dureri de cap.
Eu cred ca depinde de fiecare persoana ... nu stiu ce sa zic.
magda, mai spune-mi te rog cu gemu ala de capsuni... nu trebuie sa lasi o vreme capsunile cu zaharul?! Si daca pui deasupra conservant sau salitil? Sau gelfixu ala tine luc si de conservant?!
Imi place tare mult gemul de capsuni si vreau sa fac macar cateva borcane. Eu nu pun compoturi si muraturi, ca pune maica-mea si soacra-mea. dar din asta vreau sa fac... daca nu trec capsunile pana ma hotarasc.

www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Hai Magda povesteste-ne ce scrie in Obs ca nici eu nu-l am.

Noi avem inca un dintisor!!!!!! ....si urmatorul iese in curand....nu va mai zic ca iarasi a urlat toata noaptea...!

Pupici!


Ioana& Alesio, bāzucu lu' mami si bebelacu lu' tati(08.10.2004) cu bazucu'
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina, scuza-ma te rog, promit sa scriu mai mare de acum inainte.

Gabi, m-am intalnit cu sotiorul tau azi la Banca Transilvania. V-a venit masina?

Ioana felicitari pt dintisor.

A vorbit si Sorin cu dr si a zis ca pe zi ce trece durerea ii va scadea in intensitate. Ieri insa i-a fost rau pentru ca el a fost voinic si a venit la lucru si cand l-am vazut la ora 16:30 la banca era alt ca varul. Se simte slabit, probabil o sa ii treaca in cateva zile. Acum a mers acasa sa doarma putin si apoi revine la lucru. Curios e ca operatia nu il doare. Cred ca barbatii suporta mai greu chestii de genul acesta, oare de ce?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maggda spune:

Porcesc Zefirul batea...sau spuma vilelor la cheremul putorii legale?!

Strada Zefir din cartierul Micalaca face parte din acele strazi care,maine-poimaine,vor deveni,asa cum ni s-a spus,private!De ce?Simplu:din cauza de vile super luxoase.Cine nu crede si are chef sa-si faca "sange rau",n-are decat sa treaca pe aici.De aceea "ma-ntorc si zic"-vorba lui Tanase-"ce cauta,dom'le,porcii aicisa"?!

O sesizare mai neobisnuita,lasata pe masa redactiei ne-a atras atentia:cica un cetatean pe nume Gaja Danut din Micalaca str.Zefir nr.16 scrie,spunand urmatoarele: "Un vecin creste in gospodarie 4 porci,pe mine ma deranjeaza mirosul si toata situatia.Am facut reclamatii conf.Legii 71,Legii 52 (le stie pe toate) la Primarie,Protectia Mediului,Directia Sanitar-Veterinara si raspunsul-atunci cand l-am primit n-a fost clar,nu ma satisface.Intrebarea este:are sau nu voie,conf.Legii sa creasca porci,daca derajeaza vecinii?"
Luam taxiul,ca de,nu se cade sa mergi cu tramvaiul in ditamai cartierul de lux si apoi sa o iei agale,pe jos!Strada Zefir nr.16.Fata ne cade in sensul ca ne-am trezit in fata unei vile imense,in plin finisaj.Reclamantul nu era acasa,dar am fost primiti ospitalier de catre Catelu(un caine superb,nemuscator) si doamna Gaja.Ne uitam de-a lungul( ce lung...) si de-a latul(ce lat...) living-room-ului,sufrageriei si terasei.In aburul ispititor al cafelei vorbim despre mirosul de rahat al porcilor vecinului... "Cat am stat dincolo,porcii nu ne-au deranjat,desi am atentionat oamenii ca ne vom muta si ca trebuie sa-si rezolve intr0un fel problema (care era doar a reclamantilor,bineinteles!).Am vandut apartamentul si iata-ne aici,desi sunt incafoarte multe de facut.Nu poti deschide un geam,iar daca vrem sa stam pe terasa,e o adevarata teroare.Betisoarele parfumate sunt nelipsite de la masa,dar duhoarea persista!Au avut si prister in apropierea zidului despartitor,si,dupa ce am anuntat organele competente,si-i l-au mutat corespunzator.Dar cu porcii e ceva de groaza..." Iesim pe terasa si privim spre zidul inalt.La doar cativa metri de geamurile imense,se aud grohaiturile nevinovate ale purceilor(deocamdata). "Cand bate vantul sau e cald,innebunesti din cauza putorii,ca sa nu mai spun de sobolanii care sunt in mediul lor" - adauga doamna Gaja.Intre timp soseste semnatarul reclamatiei,Danut Gaja,care ne spune acelasi lucru.Omul e revoltat: "Vila asta costa enorm!Si proprietarii vilei vecine au avut de-a face cu duhoarea porcilor!Raspunsurile pe care le-am primit nu rezolva putoarea pe care trebuie s-a inhalam!"
Gelu Simandan,proprietarul unei vile somptuoase spune ca "vecinul cu porcii avea obiceiul sa-si puna rahatul pe gardul meu,dar a inteles,la urma, ca trebuie sa se comporte civilizat,fara sa aiba cineva de suferit din cauza animalelor sale!" Iata ca "problema porcina" s-a mutat sub nasul familiei Gaja.
Batem la poarta cu numarul 18.Suntem sesizati de un personaj venind spre casa,dinspre oras.Rigo Toader e un pensionar care are grija de gospodaria familiei fiicei sale,Ciubancan.Ne cheama in curte.Simtim prezenta porcina.Ne apropiem de cotetul situat aproape de zidul despartitor.Batranul fluiera.Purceii ies,unul dupa altul.Dragalasi!Cine le-ar putea dori raul?Noi nu,dar mult incercata familie Gaja in mod sigur ii doresc facuti carnati si jamboane.Domnul Rigo este suspicios,ne trateaza ca pe niste veritabili comunisti/securisti,asteptand,din clipa in clipa,duba si teroarea arestului.Ne-a povestit ca a trecut prin asta si nu va uita niciodata!...Legat de porci,are un singur raspuns: "Am fost reclamat de multe ori,dar, atat timp cat legea imi permite sa tin 5 porci(are 3) n-are nimeni ce sa-mi faca!Sa mi se spuna ce trebuie sa fac si fac!Daca se gasesc porci care nu miroase,foarte bine,ii aduc pe aia!Dar pana atunci,imi vad de treaba mea!Si vecinul si-a construit geamuri pe zidul dinspre curtea mea!El n-a comis o ilegalitate?!"
Discutiile ar putea continua la nesfarsit,din ambele parti.Proprietarilor vilei inconjurata de vile-nu le convine sa miroase duhoarea porcilor dintr-o casuta modesta,ramasa cu handicap serios (de inaltime,etc) fata de cele ridicate in imprejurimi,iar batranelul nostru e gospodarul de la tara care isi creste acolo, in ocol,cativa grasuni si doua oratanii.
restul fetelor va scriu manie ca merg la examen

Magda si Bianca

http://community.webshots.com/user/danut1965

Mergi la inceput